Lily je úplně obyčejná středoškolačka, která spíš než v realitě žije na mobilu, kde „postuje, lajkuje, šéruje a selfíčkuje“, ostatně jako většina jejích vrstevníků. Když však do digitálních životů většiny obyvatel města pronikne neznámý hacker, který začne zveřejňovat zejména to, co mělo zůstat skryto, začnou se dít věci. Absolutní panika v městečku se záhy promění v peklo a Lily si dříve či později musí položit otázku, zda se vůbec dožije příštího rána. Vše totiž naznačuje, že tím neznámým infiltrátorem do lidských soukromí je právě ona. (Cinemart)

Alex_01

Hlavní zápletka filmu mi přijde taková trošku Black Mirrorovská, kdy se ve skutečnosti nemůže (alespoň v naší době) nikdy odehrát, ale podle mě je tady proto, ne aby dávala smysl z hlediska realističnosti, ale aby dala filmu prostor k prozkoumání toho, jak by dnes lidé reagovali, kdyby se něco takového opravdu stalo. Pokud jde o samotnou odpověď, kterou nám film dává, tak je pro mě vcelku neuspokojivá. Možná jsem záměr filmu špatně přečetl a možná vznikl jen proto, abychom se mohli opět bavit nad tím, jak to klaďasové nandají záporákům. Nechápejte mě špatně, tvůrci někdy přijdou se zajímavými tématy, jako jsou otázky zbytečnosti sociálních sítí nebo kolik soukromí jsme dobrovolně ochotni odevzdat světu a za cenu jakého množství svobody tento obchod podstupujeme, ale tak nějak jsem od tohoto experimentu očekával důkladnější sociální sondu, taky aby bylo lépe opodstatněno ono brutální šílenství, které ve filmu později vypukne. Ještě si říkám, jestli se vše neodehrálo až příliš rychle, abych stačil racionálně pochopit, proč se, co děje. Chtělo by to možná pečlivější a pomalejší gradaci, kdy se z toho klidného městečka Salem nepozorovatelně stane chaos. Rozhodně bych proto na začátek nedával háček, který hned v první větě divákovi prozradí, co se ve filmu stane, abychom ho mohli držet více v očekávání a ve větším napětí. Líbilo se mi, že za celým hackerským útokem stojí nějaké tajemno bez tváře, které mám ve filmech moc rád, protože po skončení filmu se line dál našimi životy a my si pak v tomto případě například můžeme říkat, kdo že je na druhém konci drátu a co by se stalo, kdyby někdo dostal neomezený přístup ke všem mým datům a donutí nás to se nad problematikou více zamýšlet. Podobné, byť daleko intenzivnější je to například ve filmu JFK, kde se zase toto zlo bez tváře před námi snaží zakrýt pravdu a má nad každým určitou kontrolu. My po skončení filmu toto zlo nějakým způsobem dále rozpoznáváme a snažíme se mu nějak bránit (například tak, že bedlivěji sledujeme různé kauzy a veřejné dění). Jenomže tady je to tajemno na konci filmu naprosto banálně zničeno odhalením naší neznámé tváře – což ve mně pouze vyvolá pocit: no tak to je blbost a celé kouzlo i přesah do našich životů je tím zničeno nebo přinejmenším značně devalvováno. Ve skutečnosti mě nenapadá pádný důvod, proč se pro toto tvůrci rozhodli. Změnilo se něco významově tím, že jsme na konci viděli, kdo za celým útokem stál? Ne, tak proč to tam dávat? Film zároveň poukazuje na to, jak můžou být lidé manipulovatelní, drsní a bezohlední (vč. autorit, které mají vymáhat pořádek – tady jsem si říkal, proč je v celém městě jen jeden šerif a proč nikdo z okolí města neudělá nic proto, aby to šílené krveprolití zastavil). Ale vlastně pokud si člověk dokáže představit, že se jedná o origin movie nových komiksových hrdinů (resp. hrdinek), tak můžeme s klidem přejít to, že dívky, které nikdy v životě pořádně nesáhly na zbraň (nebo nás film přinejmenším ani nepřesvědčoval o opaku) se bez jakékoliv újmy vypořádají se skupinou chlápků se zbraněmi a můžeme to brát jako onu zábavu klaďasů proti záporákům se spoustou krve a násilí. () (méně) (více)

Kushina

Tak trochu sci-fi přitažené za vlasy. 4 čubky, 1 hacker a celé město se zblázní, vezme masky a zbraně a rozhodně se je zabít. Šílený film a naprosto nereálný, na druhou stranu to byly pěkné kočky a ty lakované červené šaty a zbraně mě rozpálily, takže se to lehce vyrovnalo. Jinak kdyby to hráli ošklivý tlustí nerdi, tak by to asi nebylo nic moc :D 45% ()

moriero

Čarodějky ze Salemu & Charlieho Andílci & Očista v naprosto bizarním hávu. A jako k bizáru jsem k tomu od počátku přistupoval. První třetina hraničila s pubertální slátaninou. Ty nány byly fakt na zabití. Naštěstí se to brzy zvrhlo. Jako fakt zvrhlo. I když je Hari Nef se svým chlapeckým vzhledem (a hlavně hlasem!) nejméně přitažlivá kůstka z tohoto kvarteta, příjemně se na ty holky s puškami koukalo, vesměs se furt něco dělo a mělo to příjemnou atmosféru. A konec překvapil. Takže za mě palec nahoru. ()

DJMaroko

Totální chujovina vypatlaní Američané to je ten důsledek americké výchovy ani bych se nedivil, že to takto jedou dopadne, ale jsem si jist, že u nás se to nikdy nemůže stát. Jeden bod jen z milosti krve bylo dost. Komedie to zcela určitě není u tohoto filmu se není čemu smát můžete jen brečet pokud to vydržíte do konce jako já ...doufal jsem, že se to ještě zlepší je to ale totální sračka. ()

Brk

Jakkoliv je to přepálený, je to velká trefa do dnešní doby, maloměšťáctví, stádovitosti, zábavy největší cílovky dneška - týnejdžrů, všech fejsů, twítů a vůbec “zábavné” stránky netu. Skvělá kamera. ()

Mukade

začalo to dobre, postupne sa z toho ale stala patetická hyperbolizovaná nerealistická peetchowina typu Purge a dosť vážnu tému tým obrátila dočasne (viď poslednú vetu tuná) na srandu. Koniec filmu však - záverečný monológ hlavnej hrdinky plus otázka na jej brata a jeho odpoveď - je za 4 až 5** a vďaka tomu zvyšujem hodnotenie filmu z odpadu na 2** ()

Ja.Malachi odpad!

už od traileru vidno že je to presne obraz mladej generácie..a nielen v amerike už..:/...ktovie či im to príde tak zábavné ked to naozaj príde..a to príde!už len ohodnotiť to slušne sa nedá!!! ()

nudlis

Výborný :-)) Jak se začaly vynořovat zkopírovaný data od víc lidí a jak fízlové začali ukazovat prstem na Lily (Odessu) kvůli IP adrese počítače, napadlo mě, že v tom má prsty ten její sráč brácha. Prej "pro zábavu". Njn, doba je taková, no. Naše děti vyrůstaj od malička obklopený technikou a internetem, berou to jako samozřejmost, ale občas tak nějak nevědí, že ne všechno se na net dá nacpat a ne vším je nutný se hned chlubit. A spousta rodičů je ráda, že je dokáže ovládat aspoň mobil a nejsou schopný domyslet následky syslení hanbatejch fotek v notesu nebo fotek z dovolenejch na sociálních sítích. A ani nemusí nikdo někomu hacknout mobil nebo domácí PC, aby mu zničil život, úplně stačí štvanice na FB ... ()

Martinko991

Veľmi sebavedomý film ktorý toho nasluboval snáď viacej než politické strany pred voľbami. Výsledný efekt však velmi slabý - napätie, hudba, atmosféra, humor snáď nič nefungovalo. Maximálne tak "vycibrený" slovník pubertiačok ktorý si nedával servítku pred ústa ma pobavil, inak veľká slabota. ()

durkes odpad!

To bolo čo ? Pokus o vloženie aktuálnej témy internetového zneužívania súkromia vloženého do života promiskuitnej mládeže ? Pre mňa čistý nezaujímavý odpad bez ducha a myšlienky...... ()

Pythonator

Podivuhodná prasárna, která potěší svým odvážným pohledem na éru magorů uvězněných v sociálních sítích. Taky neotřele nabízí psychologický pohled na to, jak rychle se mohou "lidé" změnit ve zvířata pod vlivem davové psychózy a pokryteckých sobeckých předsudků. Pořád je to ale jenom prasárna plná moderní sračkomuziky a vymaštěných amerických teenagerů. Prostě horor. ()

Trageeed

Nějak mě to sestřelilo... A to nemám FB, Instagram, Twiter, prostě nic... Finále je trochu ustřelené, ale na konci zůstane silný dojem. ()

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa