Lily je úplně obyčejná středoškolačka, která spíš než v realitě žije na mobilu, kde „postuje, lajkuje, šéruje a selfíčkuje“, ostatně jako většina jejích vrstevníků. Když však do digitálních životů většiny obyvatel města pronikne neznámý hacker, který začne zveřejňovat zejména to, co mělo zůstat skryto, začnou se dít věci. Absolutní panika v městečku se záhy promění v peklo a Lily si dříve či později musí položit otázku, zda se vůbec dožije příštího rána. Vše totiž naznačuje, že tím neznámým infiltrátorem do lidských soukromí je právě ona. (Cinemart)

MickeyStuma

Jednoduše řečeno, jedná se o moralizační snímek o svobodě internetu a následcích jeho zneužití. Takzvaný hacker se prostě dokáže dostat i tam, kde by to mnohý ani nečekal. Vždy to jsou zpočátku jen srandičky, ale když je veřejná ostuda a ponižování, na lítosti už bývá pozdě. Každá myšlenka celého dějství sužuje nebo minimalizuje skutečné zážitky pochopitelně smyšlených postav příběhu. Je to film, který věrně odhaluje naše sociálně podmíněné zkreslené přesvědčení. Snímek je silně charakteristický. Dynamika mezi jednotlivci vtáhne do akce a za pomoci drsného soundtracku takřka až zaráží dech. Hlavní postavy filmu sice tvoří skupina přátel, ale děj se však více zaměřuje především na Lilyin logiku a Bexovy zkušenosti jako transgender dívky. Stylistické výstřednosti a nepřiměřené násilí může někomu přijít přes čáru, ale je fakt, že jako symbolika mnohých základních mentalit nejen v současné Americe působí velice věrně. Neohlížejme se po mnohých klišé ve snímku, bez kterých by to prostě nešlo. Daleko více se raději zamysleme sami nad sebou, co a proč v rámci internetu děláme. Tento snímek nám může hodně pomoci. ()

strikeman

Cool nášup reflektující bizarním způsobem závislost současné společnosti na sociálních sítích a zároveň upozorňující na zranitelnost jednotlivých uživatelů. Finální "grindhouse" řežbu je třeba brát s nadsázkou, pointa pak zcela vystihuje cyničnost nastupující generace. Nekorektně uchopené téma samozřejmě vyvolává rozporuplné přijetí snímku obecenstvem, jak je patrné i ve zdejších komentářích ... Za mě 80% ()

xmy

Na Mladé zabijáky jsem se velmi těšil, z trailerů to vypadalo na zajímavou podívanou. Výsledek byl už nepatrně horší. Pomalejší začátek, situace se ale rapidně zlepšuje zhruba od půlky filmu, kdy se to začne lehce podobat Očistě. Herecké výkony průměrné, režie též, ač snaha vidět byla. Vizuál laděný lehce do retra povedený a skvěle padnoucí. ()

Kotletka

Tohle je možná první film, ze kterého mi bylo hnusně, odporně, (brečela jsem, zakrývala si oči...) a přesto se mi líbil - nějak totiž cítím, že to nebylo samoúčelné. Jako mnohokrát předtím mě film zastihl v rozpoložení, kdy jsem si říkala "tohle je točené pro mě". Každý si nejspíš při filmu představí, jak by se daly interpretovat věci, které si hledá na internetu, píše, fotí... A někteří si to bohužel nemusí ani představovat. A ne, není to feministický film jen kvůli trapnoproslovu na konci. ()

kilobyte

První část filmu výborná, i když trochu feministicky orientovaná. Jenže pak se z obyčejných holek staly slečny Bournová, Bondová, McClaneová a Rambová a snímek se zvrhl do obyčejné béčkové střílečky. Což je podle mě velká škoda, protože si film zasloužil lepší konec. ()

bararich8

Hodně ujetá věc, která vážně dává smysl jen v USA. Ale tam hluboko dole, pod těmi potoky krve a explicitností je to vlastně vcelku pravda - for the lulz. Příběh se dal už ke konci snadno uhádnout, spousta scén rovněž, ve výsledku jsou to ale pokřivené perverzní hody. Stylem to připomíná The Purge, jenom nese jiné myšlenky a skrývá více subžánrů. Jinak jedna z nejzajímavějších scén za poslední dobu je zdejší útok na barák - hlavně ta kamera! 4* ()

geek.ondra

Sam Levinson mě dostal. Že je to talentovaný tvůrce jsem věděl, ale že se tak intenzivně dokáže zakousnout i do tak důležitých témat jako důležitost sociálních médií a jimi způsobenou veřejnou manipulaci a přitom zařídit to aby z toho jeho film vyšel jako sexy akční biják bych fakt nečekal. Provedením to není pro každého ale takhle odvážný a přitom svou zábavností divácky vděčný film se jen tak nevidí. 8/10 ()

Sala1

V prvom rade ide o film kontrastov a paradoxov, či už po dejovej alebo významovej stránke. Zo snímky cítiť autorskú dravosť a zároveň pochabosť spoliehať sa na fakt, že apel na dnešnú dobu film zachráni. Snímka začína ako silná sociálna dráma, ktorá reaguje na aktuálnu hypnózu neexistujúceho internetového sveta plného sociálnych sietí a šikmých uličiek. Príbehy obyvateľov mestečka Salem sledujeme pohľadom štyroch tínedžeriek, z ktorých každá už má za sebou nejakú temnú skúsenosť a snaží sa, aby o nej nikto nevedel. Tak však robia aj všetci ľudia naokolo, tým pádom explózia vrie pod pokrievkou. Neznámy hacker nabúra celé mesto a tajomstvá vyjdu na povrch. Tu musíte začať filmu odpúšťať. Každú ľudskú emóciu a správanie povyšuje do alegorických výšin a stáva sa bizarným vyvrcholením nevypovedaného. Problémom je, že tieto dva hlavné aspekty filmu spolu nekorešpondujú a snímke by pomohlo, pokiaľ by si vybrala akým filmom vlastne chce byť. Navyše, napriek tomu, že nám napredovanie deja dáva zmysel, jednotlivé sekvencie sú roztrieštené a nevyvolávajú príliš dojem tvorcov, ktorí vedia ako na to. Film sa orientuje predovšetkým na kritiku súčasnej americkej society, v každom prípade je uplatniteľný v celom svete, nie je ani dostatočne politický na to, aby bol americký. Filmu sa nedajú odoprieť gule, snaha byť iný naráciou a šokovať. Hľadá svoj jazyk a podobnú filmografiu si ja osobne vážim. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=ZWBR9reSDOs&fbclid=IwAR0Mti4PN8kWNuZq1cgb1lrunrb_X42sYpGlP9s2ROGJd0gBqwi6vvSglD0 ()

Dave Lister

Drsná a temná satira, která se s tím nesere. Přemrštěná a však pravdivá sonda do světa pokrytectví, lží a sebeklamu. Nastavené zrcadlo společnosti a její falešné hodnoty. Jízda z kopce se skvělým soundtrackem.Opravdu geniálně vystavěná atmosféra, kde musíte opravdu fandit těm takzvaným vyvržencům.Total mindfuck! ()

Kingjiri

Žádnej zázrak, ale pár námětů bylo docela zajímavejch. Poukazování na nebezpečí moderních technologií ve smyslu, že je třeba přemýšlet, co / komu / jak sdělim bylo trochu ohraný klišé. Ale docela fajn byl letmej pohled na to, co zveřejněný hacknutý soukromý konverzace dokážou udělat s okolim (kterýho se navíc z drtivý většiny osobně netýkaj) a s obětí hackingu samotnou. Přepálenej závěr jsem pak bral jako reálnou variaci internetovejch diskuzí, který mnohdy připomínaj bitevní pole plný odvážnejch moralistů a hrdinů, který jsou se všim rychle hotový a maj na všechno (mnohdy radikální) řešení. Moc nadšenej už jsem ale nebyl z feministickýho podtextu a často se mi zdálo, že jde hlavně o konflikty mezi ženskejma a chlapama. Seríóznější dramatičtější pojetí by možná ústřednímu tématu (šikana zveřejněnim "elektronickýho" soukromí oběti) sedělo víc. Třetí jistá hvězda za zručnou filmařinu (zejména pěkná kamera), gore a stylovej soundtrack. ()

kukkik odpad!

Byl by to docela fajn film, nebýt toho přehnaného feminismu, který děj místy až kazí. Takhle jednostranně zaměřená nenávisti na jednu skupinu obyvatel je zkrátka politická a špatná. Stejně tak bych hůře hodnotil film zaměřený proti černochům, ženám apod. K tomu spousta klasických nesmyslů, jako nelogické chování v krizových situacích, mizení postav (v jednu chvíli 1000 zabijáků, v druhou je jich 10?), nekonečno munice (scéna u pick-upu mě dostala, 5ti minutová salva z automatické pušky a dokonce šestiraňáku bez přebíjení :D), k tomu silné řeči a sprostý jazyk bez důvodu a jakási poselství, která ale znějí čistě jako slovíčkaření a bezduché tlachy. Celkově je to naprostá pitomost s největším problémem - vlivem na mladou generaci, především v Americe, protože tamním děckám jdou tyhle nesmysly očividně přímo do hlavy. odpad! ()

vikino1

Tak nějak nechápu, co tím chtěl vlastně film sdělit. Byla to reakce na momentální instagramové šílenství ? Měl se divák pozastavit nad cyberšikanou a hackerstvím ? Měl to být film o feminismu ? Měla to být kritika amerického stylu života ? To už se asi nedovím, každopádně to není lepší jak nejhorší Očista. ()

mira.l odpad!

No tak tohle ne. Nějaký spád a snad trochu by se dalo říct "smysl" nebo "děj" to začalo dostávat nějakých 15, možná dvacet minut před koncem, kdy se to ale zase zvrhlo v dosti úchylnou podívanou. To ale nic nemění na tom, že ten závěr už to nezachránil, celý to byla naprostá kravina, z níž jsem 3/4 stopáže moc nechápal, o co tam jde, kdo, s kým, proč, proti komu... nikdy víc. ()

Shitonit

Zvláštně hezky natočený, vcelku strhující a za koule beroucí ujeťárna, kterou jsem od začátku nechápal a chtěl jsem to smáznout, ale nešlo a nešlo to, nešlo to tak dlouho vypnout až mě to vcuclo a dokonale pobavilo. Bohužel, druhý den ráno, už netuším vo čem to bylo... ()

pushover

Nemůžu napsat že to bylo nezajímavý. Mix prvků kingovskejch románů, naroubovanej na dnešní dobu sociálních sítí, do toho trocha feminismu a ke konci až béčkovejch scén. Dobrá kamera i soundtrack. Ale přišlo mi to poněkud přestylizovaný. ()

ANTYCHRYST

Prvních 15 min si říkám kurva co to je za sračku..4 trapný kurvičky..koho to zajímá..a ejhle.. nevím jak je to možný..ale rozvinulo se to ve velice.. zajímavé.. sociální.. drámo.. :) neskutečně rozporuplný film..kde člověk neví zdali to je odpad.. či naopak.. jakmile se provalí.. tajnosti a soukromí obyvatel městečka..tak to frčí.. spousty surových scének..hele koho to vidíme.. místní couru a kurvičku... :) Slušnej psycho nářez.. no a konec to je docela nečekaná jízda.. :) takže místo odpadu 70% tvl...to jsem teda nečekal.. ()

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa