Vinylová láska

• USA Juliet, Naked (více)

Annie Plattová je kurátorkou v místním muzeu v anglickém Sandcliffu. Je nespokojená se svou prací a se svým přítelem, vysokoškolským učitelem Duncanem, který je posedlý americkým hudebníkem Tuckerem Crowem. Annie napíše negativní recenzi na Croweovo nové akustické album a je překvapena, když jí sám Crowe napíše e-mail, v němž jí děkuje za upřímnost. Navážou spolu korespondenční vztah a průběžně sdílejí svá osobní zklamání. Duncan Annie podvede s novou učitelkou na škole, což vede k jejich rozchodu. Crowe navštíví Annie v Sandcliffu a zůstává u ní. Duncan se s Crowem setkává, ale nevěří jeho identitě, dokud se Crowe neprokáže vlastním pasem. Crowe a Annie se do sebe zamilují. O rok později se ona přestěhuje do Londýna a rozhodne se mít sama dítě. Crowe vydává nové album inspirované Annie a k Duncanově nelibosti jsou spolu šťastní... (TV Nova)

zsn

Už dlouho jsem neviděla takhle skvělou komedii. Nenápadné prvky humoru, anglický smrádek, přemnožená rodina, jedna hudební ikona a bláznivý fanoušek, který táhl humornou linku. Loudavý, nenápadný, nenucený, anglický humor, který mi je blízký, a který málokdo pochopí. A do toho můj milovaný Ethan Hawke. Mrzelo mne jen, že na konci do té kavárny nedošla Rose již těhotná. Anebo jsme si to mohli domyslet?... Perfektní. Film jak ušitý pro Jude Lawa - tak moc britské to bylo! ❤️ ()

Asmodin

Než se objevil Tucker Crowe, tak se příběh zdlouhavě vlekl, ale 2. půlka film zachránila. Nakonec zjistíte, že v celém příběhu nejde o zaslepeného fanouška a fňukající zapomenutou star, ale že jde o rodinu a promarněné možnosti. ()

Dlubal David

Jestliže jsem v komentáři k filmu Najednou jsme rodina psal: "Tohle je už druhý film s Rose BYRNE, na který jsem se díval hlavně kvůli ní, protože jsem si říkal, že když tam hraje ona, tak prostě nemám co ztratit. Bohužel...", tak zde musím napsat, že Juliet, Naked je ten první, co mě zklamal... ■ Hrubý nástin děje mě zaujal a já se na to prostě chtěl podívat. Říkal jsem si, že když tam hraje RB a EH, tak se mám na co těšit... ■ Velmi mě potěšilo, že část děje byla zasazena na Britské ostrovy, co mě už však nepotěšilo, tak byla lesbická sestra Ros, která byla pravým opakem Annie a nepotěšil mě ani ožralec Tucker, ze kterého přímo čišela sebelítost... ■ Z filmu jsem měl smíšené pocity. Na jednu stranu vtipný suchar Duncan, který má Annie jen jako součást vybavení domu. Je fascinován svým idolem, je jím opojen, platonicky do něj zamilován, poblouzněn, infikován do morku kostí. Na druhou stranu: Tucker je totální troska, ale má charisma. ■ Začínalo se to rýsovat ohromně. Tak trochu Láska přes internet, ale posléze se to stočí k Průšvihářům, aby to přeběhlo přes Krajinu dešťových stromů a skončilo u Najednou jsme rodina. ■ Ve filmu se střídají humorné chvíle a chvíle dramatické. [SPOILER] Například: Když Annie jede do Londýna, aby se zde setkala s Tuckerem. On pořád nikde. Zpoždění jako hrom, a pak jí volá, že nemohl přijít. Ona oprávněně nasraná a on jí říká, že měl tak trochu infarkt. Ona se hned bezmyšlenkovitě vydává do špitálu a zde jsme svědky nebývalé taškařice, kdy se spolu v jednom nemocničním pokoji střetávají Tuckerovo bývalky, jeho synové, jeho těhotná dcera - ano, Tucker bude co nevidět dědou, partner jeho dcery, partner jeho bývalé, nejmladší syn Jackson, který je toho všeho tak trochu v hajzlu a do toho tam naše britská bezdětná Annie, která by už ráda sama nosila potomka pod srdcem a první setkání s Tuckerem si rozhodně představovala úplně jinak. [/SPOILER] ■ Jsou zde chvíle, které jsou přímo groteskní, ale jsou tu i ty, které nudí a nic neříkají... ■ To tajemství, které se rozprostírá kolem Tuckera je fascinující, když pak zjistíme, že vše bylo jinak, tak je to zároveň zajímavé a smutné, hodně smutné, dalo by se říci dojímavé, ale se zamyšlením. A když nám pak dojde, jak to všechno vlastně bylo a nebylo a že u zrodu vší té mystérie stálo nedorozumění, tak v ten moment jsem si vybavil Fisshu sutôrî. ■ Ta dějová linie kolem Annie kontra Tucker mi vnukla myšlenku na Tumbledown. ■ Co se týče samotného Tuckera, tak s ním jsem měl dost problém. Bohužel jsem neměl dost empatie, abych s ním plně soucítil a spíše jsem ho kopal do zadku, aby se už konečně probral. ■ Co mě na celém filmu nejvíce zaujmulo, byla hudba a zpěv, z toho mi tak trochu padla brada. Super. ◢ ■ ◣ (R) [66/100] ■ (K) [77/100] ■ (V) [51/100] ■ (♫) [95/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [Duben 2019] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [66/100] ■ (CSFD) terunka003(C) [66/100] ()

BOURQUE

J. Peretz natočil „pohodový“ film o tom, že za svoje činy musíte niesť zodpovednosť. Platí to jak na Tuckera Crowa, Duncana ako aj na Annie. Napriek vážnosti daného príbehu, ktorá vo filme nedostane až takú veľkú váhu, akú by mal, sa jedná o ľahší indie movie, ktorý nehrá na nič. Trojica R. Byrne, E. Hawke a Ch. O'Dowd vo svojich roliach dávajú veľmi solídny a vyrovnaný výkon. P.S.: Knihu od Nicka Hornbyho, ktorá je predlohou tohto filmu, nepoznám. Ale na základe filmu, čo som videl, by som to raz prečítal. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Katie88

Kvalitní komedie bez zbytečných klišé a s přírozeným humorem, který se nesnaží být za každou cenu vtipný. O to víc a upřímněji se pak člověk zasměje, když ho něco pobaví.  "Art is not for the Artist same as.... Water is not for the Plumber." :-D To byla hláška, která rozhodně pobavila mě. Ne kvůli hlášce samotné, ale celkově ta scéna byla perfektní. Christ O'Dowd byl jako slon v porcelánu a jeho postava byla až dokonale otravná. Ethan Hawke s Rose Byrne byli sympatičtí a jejich vztah velice uvěřitelný. Nekýčový konec za doprovodu Brass in the Pocket od Pretenders mě zahřál u srdce. Pro ty, co čekají z každého filmu nějaké WOW to není a líbit se nebude. Ti, kteří ocení pohodovou britskou oddechovku bez velkých dramat, je to značka ideál! ()

FIAT 500

Zajímavý film, pro mne bez nějaké silnější gradace, přesto příjemný... Pro britský akcent mám slabost, Ethan Hawke je tu snesitelný a fanatický obdivovatel vtipně parodický. Celé je to takové zajímavé trknutí na otázku, jestli svůj život žijeme, nebo spíše jen tak pozorujeme a přežíváme. A že změna nemusí být vždycky k horšímu. Jo, líbilo se mi to... ()

wege

Máte z toho filmu takový krásně příjemný feel good pocit. Celý ten film, i když je docela často ve velmi smutné, přemýšlivé či ironizující rovině, váš ten příjemný pocit na těle neopustí. Je to přesně taková klasická záležitost, které umí Hornby napsat a šikovný filmový tvůrce převést na plátno. A Ethan i Rose umí prostě hrát. ()

solisoli

Tak toto bolo niečo chúlostivé na nervovú sústavu, pretože som očakával zmysel, ale nič neprichádzalo. Len motanica o ničom. Snažil som sa pochopiť dialógy, ktoré mi nenapovedali nič , len ošúchanú všednosť nudnej a nechutnej spoločnosti, s nablblou mimikou, ktorá nemala čím zapôsobiť. Dej úplne prázdny, bez logiky, kamery a nakoniec aj hudby. Ach jaj, to bola katastrofa až do úplnej bodky. Tak ma už zadok dávno nebolel a nakoniec sa pridala aj hlava. ()

Maja_N

Fajn film o zamyslení sa nad tým, čomu a komu v živote venujeme svoj čas, čo bolo možno kedysi, to je možno práve teraz vhodné zmeniť. ()

rigby

Další film o ničem, s prázdným scénářem. A nedovede ho pozvednout ani sympatická představitelka hlavní role, kterou mám v jiných filmech tak rád. ()

Dexter666

Je to lepšie ako naznačuje trailer. Neobohraná oddychovka aj s pocitom, že sa dá nad ňou zamyslieť. Paradoxom vzhľadom na dej je, že Rose Byrne počas natáčania čakala svoju dcérku - a je to dosť vidieť :-) Napriek tomu jej to veľmi pristane. ()

princeznaaur

Zpočátku nudný příběh o nudné dvojici, kteří dělají nudné věci (fanatický fanoušek rockera a ředitelka muzea), když se do toho zamotá samotný zbožnovaný rocker, dostává příběh větší grády, ale zase ne takové, abychom hodnotila výš než 50%. ()

LenaSovi

Wau, tleskám a jsem nadšená! Přesně tyhle filmy miluju.. lehce romantické, s kopcem humoru a příjemnými herci.. tak moc jsem si ten film užila, že jsem ho během měsíce zkoukla hned dvakrát.. Rose Byrne, krásná žena, která na tuhle roli sedla jak hrnec na prdel, a charismatický Ethan Hawke.. příběh se pomalu rozvíjí a strašně moc jsem jim držela palce, aby to dopadlo dobře :) Konec lehce otevřený, přesto nasměrovaný tak, jak to má být.. Super kamera, film příjemně plyne a rozhodně jeden z těch TOP! ()

Aaron.Humbol

Kto by to povedal, po vsetkych tych gycovych a otrepanych avengeroch, aquamenoch a podobnych nezmysloch, tento film cloveku prinesie kopu milej, prijemnej, anglicky vtipnej zabavy prostrednictvom vsednych medziludskych vztahov nasich kazdodennych podanych v kontexte okorenujucej fanusikovskej manie.. Ved taka jedna kvazi celebrita sa vzdy moze vo filme hodit..Mna tento film urcite pobavil a verim tomu,ze nikomu neskazi prijemny vecer. ()

BStone

Moc milá komedie o rodině a o posedlosti hudebním idolem ve které jsou fajn písničky a představitelé hlavních rolí jsou bezva. 65% ()