Ve strhujícím thrilleru režiséra filmu Na život a na smrt hraje Mark Wahlberg agenta elitní jednotky CIA Jamese Silvu. S pomocí špičového supertajného týmu musí Silva dopravit „zásilku“ (Iko Uwais), která disponuje životně důležitými informacemi, na leteckou základnu dřív, než dorazí nepřítel. (Magic Box)

ER

Triviální akční film na který jsem se dodíval jen díky Uwaisovi,pouze scény s ním za něco stály. ()

Inozuka

Jsem rozpolcen ... svěže natočený akční film s fakt dobrými bojovými scénami a uvěřitelnými záběry operátorské práce. Na druhé straně dost omšelý a veskrze trapný způsob retro vyprávění, kdy se jeden z hrdinů zpovídá nějakému reportérovi nebo vyšetřovateli či co je to za vocasa. Méně je někdy více a filmu by trochu prospělo, kdyby tu trochu zaúřadovali střihačské nůžky a všechny tyhle scény poslaly do koše. Nicméně kvůli posledním deseti minutám dávám za čtyři, zde si mě Berg získal na svou stranu. Promyšlené a brutální ... ()

Ceberus

Začátek je poněkud zmatený a nepřehledný, vše se vylepší, až Johny Malkovich naštěstí po půl hodině stručně shrne, o co vlastně jde a proč se film jmenuje 22. míle. Děj celou dobu fičí nezastavitelně kupředu, takže není čas sledovat hodinky, kolik končí do konce filmu. Bojová choreografie je na špičkové úrovni, byť nadprůměrně krvavá. ()

Nix

Upřímně, ten film jsem chtěl vidět kvůli Uwaisovi, ale překvapení se nekonalo. Nečekal jsem nic velkýho a byl to průměrný akčňák, Mark to umí lépe. ()

Jazz06

Pokus o drsný akční film. Problém je, že z té akce není skoro nic vidět. Horší než kamera je v tomhle filmu už jen střih. ()

mrtn

Pro mě nejlepší film dua Berg x Wahlberg. Hodně přitažené za vlasy, celkem kruté, ale za překvapivou zápletku dávám hvězdu navíc. Pokračování bych si dal. ()

gemi

První polovina malinko rozpačitá, ale ta druhá je neúnavná akční jízda. Viděl jsem to nadvakrát, tak si nejsem jistý, jestli jsem to celé pobral, ale tři by mi přišly málo. ()

mira.l odpad!

Už od prvních minut mi bylo jasné, že to je špatný, tohle. Zase samej tajnej, tajnější, ještě tajnější a úplně supernejtajnější, kamery mají úplně všude, krevní tlak, EKG, tep agentů, vše na monitorech, někde tam patrně bylo i to, jak jdou komu větry a ledvinový kameny, všechno je to tak strašně dokonalý, brutálně přísně do detailu vymakaný, až ... až je to neskutečně směšný. Vlastně zase ani nevím, proč jsem to stáhnul. Tohle byl zase dokonalý krok vedle. O co tam šlo, tuším jen velmi mlhavě, o nějakém herectví někoho nemůže být ani řeči. No ještě že už je to z disku pryč. ()

vozralec

Zběsilý střih. Překvapivě protivný a až moc snažící se Mareček. Vyspělá technologie (občas k smíchu). Konec zajímavý. ()

alldo.raine

Jak zde píše Evil Phoenix, je to sice slabší než přechozí Bergovy snímky, ale i tak je to slušná akční jednohubka, které nijak neurazí. Jako jo, asi na to hodinku po filmu zapomenete, ale v průběhu filmu Vás to rozhodně u obrazovky udrží. Kino snímek ale ne, výjiměčně naše distribuce udělala dobře. ()

misar3

Solidní akčnák, který táhne nahoru Iko Uwas s Lauren Cohan, ale nečekaně táhne ke dnu Mark Wahlberg, který v roli maniakálního agenta kurevsky přehrává a navíc se mu nedostane ani dost prostoru k pořádné akci, což ale tak nevadí, protože na to tu máme Ika, který si to jako vždy neskutečně dává. Film zachraňuje závěr, který má překvapivě dobrou pointu, díky níž se konečně vysvětlí ta spousta "out of nowhere" scén. Parádní obsazení, ze kterého se dalo vyždímat o něco víc, ale i tak film celkem odsýpá a fanoušky akčního žánru nezklame. ()

Brooks

Duo Berg/Wahlberg má za sebou svoj prvý kvalitatívny lapsus. Akčné scény sú kvalitné, ale hyzdí ich hektický strih, zložitá orientácia v priestore a nelogické jednanie postáv. Wahlberg, ktorý vždy stvárňoval sympaťákov s malými charakterovými chybičkami, je tu neznesiteľný, arogantný kretén a Uwais nie je patrične využitý. Dej prakticky neexistuje. Scenár je tupý a Bergova snaha o ambicióznejší dejový oblúk tak vyznieva otravne. O lacnom, akože šokujúcom finálnom twiste nehovoriac. Moje váhanie medzi 2* a 3* rozhodol práve on. ()

Clark_Kent

Za mě dobře fungujcí akční thriller. Wahlberg mě sednul víc jak v Deep Water Horizontu, ovšem zemrzelo mě, že Rondu tak brzo odstranili ze scény. Jinak samozřejmě akce a bojové umění v podání Iko Uwaise hodně pěkný. ()

Shitonit

No to mi potěš zadek.. Režije akce herci kamera na jedničku, výprava atd super, dějově i námjetovje tipi topo, je to vo tom, že se od první minuty do poslední fteřiny děj nezaství, nezaškobrtne, palba, likvidace, profi střihy, vcucávajícně jsem byl totálně v prdeli..ne..vlastně v ději, valil sem bulvy že mi praskali brejle a nakonec ten konec... to vážně byla docela pecka, Wahlberg je pro mě dycky příslibem, ale todle mě dostalo... jupí čerte :-) Mile 22 mě mile překvapilo. ()

Rimland

Pokud zrovna Iko Uwais někoho rube, tak je to dobré, byť chaotický střih u jeho akčních scén ten zážitek docela kazí. Jenomže pokud zrovna nikoho nerube, tak musí divák trpět rutinní, ničím výjimečnou střílečku s nezajímavými charaktery v čele s Wahlbergovým otravným, ukecaným, jakože cool a ímrvére fuckujícím Silvou (čili stejný charakter co hraje posledních X let - vážně by měl zas zkusit něco jiného). On vlastně Uwais je o to větším plusem tohohle filmu v tom, že jeho postava je jediná zajímavá (a to nejen bojovými schopnostmi) a vlastně tu i na relativně minimální ploše podává nejlepší herecký výkon. A ačkoli je výhodou, že za tím vším je vcelku slušná - byť upozaděná - příběhová linka, tak její pointa je želbohu jasná od prvního záběru na palubu Berijevu a závěrečný zvrat tak vlastně vůbec zvratem není. Radost z něj člověk ale i tak má, protože je pořád jednou z mála věcí, co tenhle film činí aspoň trochu zapamatovatelným. Přitom pokud by si to dalo větší práci s postavami a příběhem, mohlo to být i lepší. ()

john.h

Povedena old school polobeckova vecicka, ktera udrzuje solidni napeti po vetsinu stopaze. Jauwais predvedl par akrobatickejch triku, pada jeden headshot za druhym. Spoluprace Wahlberga a Berga me neprestava bavit. ()

Marty7CZ

Berg je boží, jeho bijáky sou tak hrozně cool, že nechápu, proč vlastně málo vydělávaj... Je to vřdycky top jízda, teď za parádních 75% ()

Bezda22

I přes všechnu tu akci, mě to moc nebavilo. Asi první film s Wahlbergem, kterýmu nedám 4*. Závěr celkem potěšil a vytáhl to, ale na čtvrtou hvězdu ne. Zase na druhou stranu docela nenáročná oddychovka, která tak nějak začne a skončí, bez větší dramatický zápletky. 60% ()