Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ben je stavař, který chce po krachu své firmy začít znovu na Floridě. Staví čluny, vyhrává závody a zaplete se s mafií. Když se mu odcizí děti, odejde žena a nekalých obchodů je příliš, rozhodne se opět změnit svůj život. Netrvá však dlouho a hříchy minulosti se znovu ozvou... Ben je podnikatel ve stavebnictví, který v průběhu 60. let zkrachoval a rozhodl se s celou rodinou začít znovu na Floridě. Koupí si svou první loď a otevře firmu na výrobu člunů. Jeho lodě začnou v závodech vyhrávat, jeho firmě se daří a on si užívá s milenkami a na rodinu mu nezbývá moc času. Kontaktuje ho šéf místní mafie pan Lansky a naznačuje mu, že by se měli spojit.  Roku 1969 jeho revoluční loď Cigarette získává věhlas po celém světě. V Evropě ho také zastihne jeho právník s výčitkou, že on si užívá závodů a žen a práce zůstává na něm. Když jeho syn havaruje a zůstane na invalidním vozíku, vrátí se na Floridu, ale se ženou se rozejdou. Protože financování jeho podniku je příliš nákladné, kontaktuje Lanskyho a začne podnikat i na temné straně byznysu – jeho čluny převáží drogy. Synovec Lanskyho chce po Benovi opravu lodi, ve které jsou průstřely, on ho s odmítnutím strčí do moře. Na společenské večeři se seznámí s Emily a zamiluje se. Když se začnou drogy překládat v Benově skladu, odmítne se na nekalých obchodech dál podílet... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (28)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Tohle je látka pro Scorseseho a lze si jen představovat, co by s tím dokázal udělat. V podání Lussenhopa jsou osudy frajera, který se stýkal s Gerogem Bushem či Meyerem Lanskym, jedna velká nuda. Všechny jeho eskapády jakoby šly úplně mimo mě, nějaká akční vložka, která by člověka probrala z letargie, se také nekonala (resp. konala, ale stála z prd) a příliš tomu nepřidával ani mizerný Travolta, který mě po Gottim zklamal i tady. Co stojí za výraznější zmínku je snad jen Kellan Lutz, který snad poprvé ve své kariéře hraje nebo tak něco. 15% ()

vegetol.mp 

všechny recenze uživatele

Tak mizerný hodnocení nechápu. Ok, není to žádnej masterpiece, ale naprosto pohodový a extrémně zábavný gangsterký béčko. Travolta je jako obvykle skvělej a Kellan Lutz je překvapivě solidní záporák. Digitální kamera Adrzeje Sekuly (Gauneři, Pulp Fiction) je možná trochu televizní, což nepřekvapí, když člověk zjistí, že tahle celá paráda stála 15 milionů včetně Travoltova honoráře. Ani dobová výprava není nic moc. Na druhou stranu i když je to smontovaný z notně ojetejch dějovejch dílů, který zná člověk nazpaměť, ani na vteřinu to nenudí. 70 % ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Neskutocne nezazivny zivotopis o jednom sikovnom podnikatelovi, ktory sa nechcel sklonit pred mafiou. Bohuzial jeden clovek proti celej mafii nema sancu. Cely film sa mi zdalo, ze okrem tej smutnej hlavnej myslienky, film vlastne nema co ponuknut. Väcsinu filmu sledujeme nepodstatne epizodky a zrazu sa to trosku viac vyhroti a je koniec. Nviac mi to nepripadalo vôbec dobre zrezirovane. Dobova atmosfera 60tych rokov je nulova. Mafiani vyzeraju ako banda namachrovanych neschopakov. Uvodna scena ktora ma oramovat cely pribeh je tak WTF, ze som nechapal, ci to myslia vazne alebo to je nepodareny vtip. Takze aj ked sa tu objavi niekolko dobrych hercov, tak nikto z nich nema prilezitost sa poriadne predviest. Len za tu myslienku nesklonit sa pred nenazratou mafiou davam druhu hviezdicku tomuto nefunkcnemu filmu. 3/10. ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Já osobně považuji Speed Kills po poměrně dlouhé době za vážně výraznější film s Johnem Travoltou, který tu podává svůj standartně působivý výkon, respektive po pravdě, já mám pro tohoto herce trochu slabost, takže mě baví vlastně skoro vždycky, nicméně tentokrát musím ale pochválit i samotný film ve kterém se objevil, a který sice úplně nevybočuje z těch klasických béčkových vod, na druhou stranu mě ale i přesto dokázal skutečně upřímně zaujmout, jelikož disponoval prakticky vším, co dělá jemu podobné filmy poutavými. Speed Kills má tudíž vážně svižný spád, několik slušných zvratů, výrazné postavy, pořád se něco děje a za celou dobu to nesklouzne ani jednou k nějakým naivnostem, či trapnostem, na které tyto produkce jinak dost trpí. Akci se to jinak ale vyloženě vyhýbá, takže tu jde vážně čistě především o takový krimi/drama, což by bylo v naprostém pořádku, jen škoda tedy naprosté nefunkčnosti emocí, naštěstí tu ale zase dost zachraňuje napětí a především působivá atmosféra, která mě do onoho prostředí vážně vtáhla a i díky tomu mě to o to víc ještě bavilo. Já jsem zkrátka opravdu přesvědčen, že tato podívaná nabízí mnohem víc, než se na první pohled zdá, a že se nejedná jen o tuctový, hloupý béčko, za mě se tohle totiž fakt až nečekaně povedlo. ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Neskutočne odfláknutý životopisný film. Jednak na Travoltovi nevidno, že sa film odohráva počas 20 rokov, je stále rovnaký, no okrem maskérov sa zjavne šetrilo aj na kostýmoch a výprave, lebo po atmosfére a móde 60. a 70. rokov nie je ani stopy, všetci majú účesy, oblečenie a všetko ako zo súčasnosti, čo som fakt ešte v takomto type filmu nezažil. Samotný dej je pozerateľný, ale nemá čím zaujať, podobné príbehy sme videli veľa krát a oveľa lepšie spracované. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama