Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve vlaku mířícím do Protějova je ukradena vzácná historická známka jednomu z cestujících panu Tyčkovi. Lucie Mazalová (J. Boková), která je rovněž jednou z pasažérek, přivolá na nádraží Tomáše Topinku (R. Mikluš). Ten se iniciativně ujímá vyšetřování případu, zadrží vlak, z něhož udělá místo činu, a začne s výslechy. Nepříjemné je, že jednou z možných podezřelých je právě i jeho Lucie. Navíc se opět setkává také s Klárou Volnou (E. Maximová), bývalou policistkou, kterou kdysi zatknul a která se do Protějova vrací po propuštění z vězení, a to celou situaci ještě zkomplikuje. Případ se zamotává a na nádraží postupně dojíždí i Marie Topinková (V. Freimanová) s majorem Hrubým (J. Bartoška). Ten navrhne, aby byla ve vagónu, kde k odcizení došlo, provedena rekonstrukce. Lucie si s Klárou evidentně nepadly do oka a začnou mezi sebou soupeřit. Vzácná známka je nakonec náhodou objevena, ale rozuzlení celé zapeklité krádeže má ještě úplně jiné, nečekané vysvětlení. (Česká televize)

(více)

Recenze (11)

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bohužel, opět pád do nemastného neslaného průměru. Topinka vítězí tam, kde se tvůrci nebojí absurdního humoru. Jakmile začnou konstruovat "reálný příběh", jsou naprosto v koncích. Takže milí tvůrci, více modrých Radegastů a méně "příběhů ze života" prosím. Ve vašem vlastním zájmu... Celkový dojem: 65% ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jednoduchý případ, jako strážmistr. Všechny opět převálcoval Bartoška. Ovšem milý a lidský příběh bylo lze v pohodě a klidu sledovat. Navíc Modrý Radegast je úsměvný sám o sobě. ()

Reklama

troufalka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

To, co na začátku vypadalo jako zajímavý přílib, stalo se v mezičase nezáživnou rutinou. Nejvíc škodí příliš školometský scénář. Komediální seriál s kriminální zápletkou, který je předvídatelný jak v ději, tak i ve vývoji postav, je pro diváka zbytečný. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Určitě jeden z těch podařenějších dílů, není tu sice až tak extra moc srandy, ale je to příjemný díl o hledání "vzácné" známky, která byla ukradena ve vlaku mířícím do Protějova. Navíc se do děje z celovečerního filmu vrací bývalá policistka, nyní propuštěná a snad i polepšená Klára Volná. Topinka se tu tolik nepitvoří, vtipná je určitě scéna, kdy chce seknout se svým povoláním a téměř si strhá výložku. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (3)

  • Seriálové nádraží Protějov pila se nachází na Slovensku a jedná se o železniční stanici Makov v Žilinském kraji. Proto je také vlak v barvách slovenské železniční společnosti ZSSK (Železničná spoločnosť Slovensko). Loga téhle společnosti jsou přelepená. (Frontier)
  • Když vlak přijíždí do Protějova, přijíždí na kolej nejblíže nádražní budově, na které před ním nestojí žádná jiná vozidla. Když ale přijede strážmistr Topinka (Robert Mikluš), je vidět, že vlak by nikam odjet nemohl, protože před ním stojí plošinové vozy naložené dřívím. Po vyšetření případu před vlakem opět nic nestojí a ten odjíždí. (Frontier)
  • Cestou do Protějova vlak ještě zastavuje ve stanici, aby přistoupila další pasažérka. Když má pak odjíždět, výpravčí mu dává návěst „odjezd“ zeleným terčíkem. Žádný takový terčík se ale v ČR nepoužívá. (Frontier)

Reklama

Reklama