Reklama

Reklama

Králové zlodějů

  • Velká Británie King of Thieves (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Kriminální příběh Králové zlodějů je natočen podle skutečného případu, který před pár lety ohromil policii i veřejnost. V dubnu 2015 došlo v Londýně k největší loupeži v historii Velké Británie. Během velikonočního víkendu zmizely z úschovny klenotů v Hatton Garden šperky a peníze za více než 200 milionů liber. Vzhledem k provedení si byla policie jistá, že se jedná o extrémě profesionální a velmi dobře organizovanou skupinu pachatelů. Pátrání po lupičích však přineslo odhalení, které ve světě vyvolalo doslova senzaci. Geniální loupež měl na svědomí gang důchodců a vysloužilých podvodníků ve věku mezi 60 až téměř 80 lety. Hlavou celé akce byl 77letý Brian Reader (Michael Caine), který se svou partou seniorů dokázal naplánovat a provést jednu z nejodvážnějších a nejdokonalejších loupeží. (Bioscop)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (80)

silentname 

všechny recenze uživatele

Je to smutné. Je to fakt vysoko smutné, no pravde sa nedá ubrániť. "King Of Thieves" je veľká dávka sklamania a malá dávka muziky. Film nemá veľa dobrých momentov, a ani herecké esá ako sú Michael Caine alebo Jim Broadbent to nedokážu zmeniť. Osobne poviem, že ak chcete lepší film s Michaelom Cainom a lúpežou, tak si pozrite z roku 2017 "Going In Style". Tu to fakt nefunguje. Dialógy nefungujú, film pôsobí natočený maximálne bez života a všetci tam vyzerajú vysoko znudene. Charlie Cox to v tomto filme maximálne nedáva. Napriek tomu, že je to talentovaný herec, tak do tohto filmu nepriniesol absolútne ale absolútne nič. Jeho postava nie je zaujímavá, jeho výkon je maximálne znudený a akosi ani nevie čo tu robí. Plus miestami som sa nemohol zbaviť pocitu, že hrá slepého. Je to asi len choroba z mojej strany, nakoľko som ho tak videl v troch sériach "Daredevila". Príbeh je nemastný, neslaný a okrem toho viete ako to nakoniec asi dopadne. Všetko asi nie, ale väčšinu vecí si dokážete pospájať a uhádnete to. Podľa mňa skutočná strata času a talentu skvelých hercov. Hodnotenie: D+ ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Michael Caine už zase krade. Problém tentokrát ovšem je, že ačkoliv má on i jeho postava svaté právo být unavený, film přece tak unavený být nemusel. Herecká sestava se mi líbila, několik scén bylo opravdu dobrých, jenže nedávná Loupež ve velkém stylu byla mnohem lepší - nejde o to, že to byla komedie, ale o to, že měla říz. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Chvilku jsem si myslel, že jsem ten film už viděl, ale pak jsem si uvědomil, že se jmenoval Loupež ve velkém stylu a byl natočen v roce 2017. Jo a byl americký. Tam také parta staříků gangsterů Freeman, Arkin a opět Caine se chce zajistit na stáří u udělat svůj poslední velkej lup. Bohužel na rozdíl od výrazně lepší a i vtipnější Loupeže jsem tak nějak moc nepochytil co se nám tu tvůrci snažili naservírovat. Dobře, bylo to točeno na základě skutečné události kdy došlo k vloupání do úschovny Hatton Garden v dubnu 2015. Ale jako dráma mi to moc nepřišlo, jako komedie také ne a a napětí tam nebylo skoro žádné. Jestli to měla být z hlediska obsazení jakási pocta herům zvučných jmen a jejich gangsterkám v šedesátých a sedmdesátých letech těžko říci... Caine, Broadbent, Cox a další jsou herci natolik zvučných jmen, kteří by si tu poctu i zasloužili, ale tady mi to prostě nějak celé nesedlo. Jako nejsilnější moment filmu se mi líbil stařičký, ale stále noblesní Caine jedoucí večerním Londýnem v autobusu a zároveň střih na detektiva, který v té samé době v ústředí otevírá jeho spis plný fotek mladého býlatého kudrnatého gangstera, přesně tak jak M. Caine známe z jeho starších kousků a do toho hraje pomalá jazzová písnička Party is over.... No ale řekněte sami, jestli je tohle nejsilější moment kriminálky dle skutečné události, kdy z Londýna opravdu zmizelo 200 000 000 Liber (a doposud ta loupež nebyla překonána), pak je asi něco špatně. A tak dávám jen za dva balíčky diamantů s červeným puntíkem a fakt mně to kvůli těm hereckým legendám mrzí. * * ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tak si popri týchto hodnoteniach pripadám ako čierna ovca. Alebo prestarnutá ovca, ktorá má rada starú školu a jej predstaviteľov. Ono to bolo patrné aj v multiplexe, kde som sledoval film sám, i keď išlo o popoludňajšie predstavenie. Film dvoch diametrálne odlišných častí. Vykrádačka ma bavila, nemala čím sklamať, ale tie pravé gule nabrali Zlodeji až v druhej polovici, kedy sa začala ukazovať realita, akú v heist žánri vidíme iba málokedy. Podrazy tu nie sú zo škatuľky povinných klišé a rozdelenie na dobrých a zlých nehovorí našťastie Marshovi veľa. Parta starých zlodejíčkov sa proste rozhodla urobiť ďalší kšeft, pričom nejdepre nich vôbec o nejakú nostalgickú záležitosť, kedy by si tí starí zlatí chlapci povedali, že vydrbú opäť zo zlým systémom. Sú to proste grázli par excellence a film sa ich nesnaží nijako obhajovať, nebodaj glorifikovať. A kto by povedal, že Jim Broadbent dokáže vytasiť taký zlý pohľad, až som od strachu skoro ušiel z kina. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Průměrný zlodějský film, jemuž se nedaří vybalancovat humor s napětím a občas nutí herecké legendy dělat věci na pokraji trapnosti. Jako film o loupeži nejsou Králové zlodějů příliš nápadití ani napínaví, jako komedie zase ne moc vtipní. Až na pár režijních nápadů a přirozené charisma hereckých legend se tu jen těžko hledá něco, co by film povýšilo nad průměr. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (4)

  • Nejstaršímu pachateli bylo 76 let. (griph)
  • Celosvětová premiéra proběhla 12. září 2018 v Londýně. (Varan)

Reklama

Reklama