Králové zlodějů

• Nový Zéland

Krimi / Drama

Velká Británie, 2018, 108 min

• MrHlad

Průměrný zlodějský film, jemuž se nedaří vybalancovat humor s napětím a občas nutí herecké legendy dělat věci na pokraji trapnosti. Jako film o loupeži nejsou Králové zlodějů příliš nápadití ani napínaví, jako komedie zase ne moc vtipní. Až na pár režijních nápadů a přirozené charisma hereckých legend se tu jen těžko hledá něco, co by film povýšilo nad průměr.(30.10.2018)

Slušný začiatok, kde skvelé herecké obsadenie sľubuje minimálne taký film, ktorý možno nezostane dlhšiu dobu v našej pamäti, ale za to dokáže dostatočne splniť základné požiadavky diváka. Takže prvá polovica dobrá, ale potom to už ide len smerom „do pivnice“. Škoda, pretože z toho dalo vyťažiť oveľa slušnejší snímok. Osobné hodnotenie: 70% (***) (22.7.2019)

Taká priemerná britská žánrovka, ktorá vôbec nevybočuje zo zabehnutých filmových koľají a neponúkne prakticky nič nové. Je to spôsobené aj samotným námetom a v zásade už je to prevarená kaša v podobe Dannyho parťákov. Navyše nerozumiem, prečo sa o tej istej udalosti točili dva nezávislé filmy v priebehu dvoch rokov, pričom kvalitatívne sú na tom prakticky identicky. V zásade teda nič moc, ale pozrieť sa na to dá. Ale aspoň som konečne videl, ako "Daredevil" znova vidí a nehrá slepého :) 50 %(15.6.2020)

Potěšily archívní záběry starých bardů když byli ještě mladí (Caine, Courtenay). Námět "chystáme loupež" je u mě vždy vděčný, Králové lupičů ale postrádají nosnou pointu. Ono totiž jak se začne okolí hemžit hochy ze zásahovky, pořád čekáte že přinejmenším Brian se všemi pěkně vyjebe. A ono houby, zlatá rybko. Viděno v solidním dabingu od Petráska.(2.3.2019)

Priznávam, nevenoval som tomuto filmu úplne plnú pozornosť a preto mi druhý plán trochu ušiel, alebo som ho len nepochopil. Inak suchá britská geriatrická krimi o jednej podarenej vykrádačke. Aneb začiatok vtipu, stretne sa Caine, Dumbledore a Slughorn v bare a Cain sa pýta, tak čo vy staré vojny, kerú banku dnes spravíme? A SLughorn mu odpovedá, takú, kde majú blízko WC. 3 z 5(16.8.2020)

• - Nejstaršímu pachateli bylo 76 let. (griph)

• - Natáčelo se v Anglii v Londýně. (Varan)

• - Ray Winstone, neboli filmový Danny Jones, chodil se skutečným Dannym Jonesem do školy. (Oktavianus)