Králové zlodějů

• Austrálie

Krimi / Drama

Velká Británie, 2018, 108 min

• Kushina

Tento film byl pro mě naprostým zklamáním. Co na plat, že byl podle skutečné události, když v něm nebylo v něm nic co by stálo za řeč. Jediná vloupačka, která byla naprosto nenapínavá a nezáživná, na diváka působila naprosto chladným dojmem, zbytek filmu byl jen o kecání a kecání a většinu rolí (když nepočítám Caina) ztvárnila parta naprosto nesympatických důchodců. Všichni nenáviděli všechny a každý chtěl okrást každého, takže o kradení a dokonalém plánu to fakt nebylo, spíš o páprdech, co si chtěli vzpomenout na staré časy.... Prostě nuda. 40%(4.2.2019)

• silentname

Je to smutné. Je to fakt vysoko smutné, no pravde sa nedá ubrániť. "King Of Thieves" je veľká dávka sklamania a malá dávka muziky. Film nemá veľa dobrých momentov, a ani herecké esá ako sú Michael Caine alebo Jim Broadbent to nedokážu zmeniť. Osobne poviem, že ak chcete lepší film s Michaelom Cainom a lúpežou, tak si pozrite z roku 2017 "Going In Style". Tu to fakt nefunguje. Dialógy nefungujú, film pôsobí natočený maximálne bez života a všetci tam vyzerajú vysoko znudene. Charlie Cox to v tomto filme maximálne nedáva. Napriek tomu, že je to talentovaný herec, tak do tohto filmu nepriniesol absolútne ale absolútne nič. Jeho postava nie je zaujímavá, jeho výkon je maximálne znudený a akosi ani nevie čo tu robí. Plus miestami som sa nemohol zbaviť pocitu, že hrá slepého. Je to asi len choroba z mojej strany, nakoľko som ho tak videl v troch sériach "Daredevila". Príbeh je nemastný, neslaný a okrem toho viete ako to nakoniec asi dopadne. Všetko asi nie, ale väčšinu vecí si dokážete pospájať a uhádnete to. Podľa mňa skutočná strata času a talentu skvelých hercov. Hodnotenie: D+(26.2.2019)

Tak si popri týchto hodnoteniach pripadám ako čierna ovca. Alebo prestarnutá ovca, ktorá má rada starú školu a jej predstaviteľov. Ono to bolo patrné aj v multiplexe, kde som sledoval film sám, i keď išlo o popoludňajšie predstavenie. Film dvoch diametrálne odlišných častí. Vykrádačka ma bavila, nemala čím sklamať, ale tie pravé gule nabrali Zlodeji až v druhej polovici, kedy sa začala ukazovať realita, akú v heist žánri vidíme iba málokedy. Podrazy tu nie sú zo škatuľky povinných klišé a rozdelenie na dobrých a zlých nehovorí našťastie Marshovi veľa. Parta starých zlodejíčkov sa proste rozhodla urobiť ďalší kšeft, pričom nejdepre nich vôbec o nejakú nostalgickú záležitosť, kedy by si tí starí zlatí chlapci povedali, že vydrbú opäť zo zlým systémom. Sú to proste grázli par excellence a film sa ich nesnaží nijako obhajovať, nebodaj glorifikovať. A kto by povedal, že Jim Broadbent dokáže vytasiť taký zlý pohľad, až som od strachu skoro ušiel z kina.(25.10.2018)

Michael Caine už zase krade. Problém tentokrát ovšem je, že ačkoliv má on i jeho postava svaté právo být unavený, film přece tak unavený být nemusel. Herecká sestava se mi líbila, několik scén bylo opravdu dobrých, jenže nedávná Loupež ve velkém stylu byla mnohem lepší - nejde o to, že to byla komedie, ale o to, že měla říz.(19.10.2018)

Dannyho parťáci v důchodu. Potřeba dokázat si, že jste naživu, je silnější než obava z dopadení. Nakonec jak říká sám Brian Reader: "Nebojím se života ve vězení. Bojím se života po smrti.“ Bavilo mě, že film si s kriminálním tématem hraje přesně v duchu britské tradice. Navzdory vypjatým scénám nechybí velká porce suchého humoru, výborný soundtrack, prima jsou i prostřihy s archivními reálnými i filmovými záběry na swingující Londýn z dob, kdy dnešní hrdinové byli mladí (prý je tam i záběr, kde hraje mladý Ray Winstone, ale přiznám se, že jsem ho nepoznal). Scény akčních lotrů a obtížně se pohybujících starců vedle sebe působí nejen komicky, ale i příjemně nostalgicky. A nostalgická je i účast odcházející generace velkých britských herců. Michael Caine, Jim Broadbent, Michael Gambon, zmiňovaný Winstone – k dokonalosti chyběl snad jen Ian McKellen. Všichni jsou přesvědčiví nejen jako nejprve sympatičtí dědečkové, ale i později, když odhazují stařecké masky a na povrch vyplouvají jejich skutečné, ne vždy příjemné charaktery. Na druhou stranu tomu chybí něco navíc, nějaký důvod, proč se na to chtít podívat ještě jednou, aby to nebyla jen - byť příjemná - jednohubka. Hlavně druhá část filmu, kdy dochází k hádkám nad kořistí a falešné hře všech proti všem, je to kapánek zdlouhavé. A proto i když slušné tři hvězdy, pořád jenom tři.(18.10.2018)

• - Natáčelo se v Anglii v Londýně. (Varan)

• - Nejstaršímu pachateli bylo 76 let. (griph)

• - Ray Winstone, neboli filmový Danny Jones, chodil se skutečným Dannym Jonesem do školy. (Oktavianus)