poster

Hračky

 • USA

  Toys

 • Slovensko

  Hračky

Fantasy / Komedie / Rodinný

USA, 1992, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  **

  Majitel továrny na hračky umírá, a chtěl by celou továrnu odkázat svému synovi. Ten se mu ale zdá ještě na vedení firmy nedospělý, a tak továrnu svěří do správy militantnímu strýčkovi. Po neúspěchu ve vietnamské válce (kdy se stal pouze tříhvězdičkovým generálem), se rozhodne zvednout všem zaměstnanců továrny, i mladému Lesliemu (Robin Williams) faldy. Když si z jeho rozkazů nikdo nic moc nedělá, vypracuje jiný plán - továrna nadále bude vyrábět hračky, ale v každé z nich se bude skrývat nějaká zbraň. Za pomoci nich by pak mohl vyhrát jakoukoliv válku. Jakmile Leslie plán odhalí, začne o svoji továrnu bojovat... Je hodně smutné, když se během komedie ani jednou nezasmějete. Navíc u komedie, která je čistě o zábavě. Navíc u komedie, kterou režíroval Barry Levinson. Navíc komedie, kde hlavní roli hraje Robin Williams. Bohužel je to tak - film je zoufale nevtipný, herci těžce přehrávají (v domnění že alespoň jejich pitvoření diváka trochu rozesměje), zápletka sic zajímavá, tak jak dopadne je jasné už od počátku. Kladem by mohla být alespoň hudba Hanse Zimmera - ta je hodně dobrá, jenže se k tomuto filmu tak nějak vůbec nehodí. A kdybyste náhodou opravdu toužili po filmu s podobnou tematikou (ale řádově zábavnější), tak doporučuji Small Soldiers...(17.8.2012)

 • Tommassi3
  **

  "Chci, aby byly moje fazolky v karanténě.." ;) Oblíbený film Lady Gaga ?? ;) Možná.. Nejpodivnější a zároveň nejvyprázdněnější vizuální lahůdka, jakou jsem kdy viděl, aniž by však její často příliš doslovná poetika a bizarnost dávala nějaký větší smysl ?? Zcela jistě !! Těžko hádat, zda se jedná o nějakou šílenou tvůrčí onanii či Barry Levinson, po jehož rukopisu tu není vlastně ani památky, po těch letech práce na Hračkách prostě jen zapomněl, co chtěl vlastně říct..(29.12.2015)

 • peetriss
  **

  Rodinný film, jehož rodinnost je bohužel sporná. Dětem se bude líbit wonkovsky barevný a pestrý svět plný hraček, rodičům však bude připadat nezajímavě infantilní. Metaforické společenské odkazy, myšlenky a poselství zase budou nad chápání těch menších. Každopádně výpravně je svět hraček bravurní, herci si očividně svých rolí užívají, zásadním problémem je, že mě film nedokázal bavit, ani ničím uchopitelným naplnit, snad krom několika zajímavých nápadů (např. zmenšující se místnost).(30.12.2015)

 • GlamourCat
  ****

  Celkem odvážný, výtvarně originální a vtipný film. Škoda že poslední "bitva" byla tak úmorně dlouhá, až to člověka rozčilovalo a chtělo se mu ubírat hvězdičky. Myslím, že takový film je akorát i pro děti i pro dospělé, neservíruje nám příliš amerického sentimentu a naopak si dělá legraci z věcí, které lidi většinou obdivují. Zkrátka dobré.(6.1.2013)

 • Djkoma
  ***

  Od Barryho Levinsona, režiséra Rain mana a později také třeba Koule, jsem čekal větší zábavu. Na druhou stranu jsou Hračky příjemnou taškařicí, která stylizuje svět hlavní postavy do takové Karlíkovy továrny na hračky:). Rozhodně nelze upřít příjemná, naivní a dětská stylizace nejen prostředí, ale hraček i postav. Mezi nimi kromě Robina Williamse rozhodně září nádherný úsměv Robin Wirght (teď už ne Penn). Přesto to mohlo dopadnout lépe, mohlo tu být více humoru a nejsem si jistý, jestli cílová skupina dětí(?) naplno porozumí ději i hračkám. I tak je lepší být klaunem, co rozesměje, než zatrpklým neúspěšným vojákem, co chce jen válčit a ničit. Od toho samozřejmě hračky na světě nejdou... nebo ano? Kdyby někdo dnes natočil remake, mohl by to s klidem cílovat na videoherní průmysl... co proti těm hrám všichni mají...(31.3.2007)

 • - Jamie Foxx v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace