Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Režisér Barry Levinson se po ambiciózních dramatech (např. RAIN MAN, BUGSY) vrací k žánru komedie, v němž se dovede též spontánně a inteligentně vyjadřovat. Příběh HRAČEK se pohybuje v silně stylizované rovině, smysl je však hlubší. Vyprávění o výstředním mladíkovi Lesliem, který by si chtěl hrát, ale musí se svým militantním uzurpátorským strýcem svést souboj o rodinnou továrnu na hračky, má svůj smysl teprve v přesně promyšleném druhém plánu. Na Levinsonově snímku je však především pozoruhodná velmi nezvyklá, ryzí metaforická forma. Způsob vyprávění je holdem poetice "doslovnosti" amerického typu (např. když si strýc zabírá stále více prostoru v továrně, místnosti se skutečně zmenšují). Realita je ve filmu potlačena ve prospěch bizarních kostýmů, exteriérů i interiérů, inspirovaných jednak samotnými hračkami, jednak krajinami René Magritta (veselá továrna se stroji-hračkami, dům hrdiny jako domeček pro panenky). Závěrečná bitva Dobra a Zla se realizuje jako souboj klasických starých hraček s moderními, elektronickými. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (54)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Je to hodně zvláštní film, který už od začátku nesedne každému, ale mě se jeho naivita, dětinskost a přehnaná barevnost a hravost prostě líbily. Jsou to prvky, které dohromady dávají docela funkční společenskou kritiku, tedy hlavně tu vojenskou. Není to dokonalé, není to extra vtipné, ale ty postavy jsou krásně bizarní. ()

MaxBodycount 

všechny recenze uživatele

Pomyselný výsledok rozhodnutia Ridleyho Scotta natočiť miesto Blade Runnera remake Hodiny modrých slonov /1971/ disponuje neobvyklým šarmom či už vo vizuálnej rovine alebo v obsadení ktorému zasa obvyklým spôsobom dominuje fantastický Robin Williams obklopený kúzelnými spolu/protihráčmi a je preto škoda, že ani režisér, ani kameraman sa necítia príliš sebaisto v akčných scénach a Zimmer s Hornom asi poplietli nahrávky a k Hračkám poslali omylom iný OST - nabobtnaný šmejd ktorý zostarol ešte predtým, ako bol vydaný. Milovník českej kinematografie si však príde na svoje : podobný scenár by sa v rukách Lipského zmenil na poklad tróniaci v tesnej blízkosti hradu v Karpatoch, alebo hladnej Adélky. ()

Reklama

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Perfektně vydizajnovaná pohádka pro dospělé a možná i děti. Rej nápadů a barev, který byl možná inspirován Vzpourou hraček Hermíny Týrlové. Dětská hravost infantilů stojící proti militantnímu magorovi uznávajícímu jen věci, které střílí. Pošahaný generál, který chce z hraček udělat vraždící stroje však narazí na Robina Williamse. Ten, ve jménu všech hraček světa, zastaví agresora....a znovu zavládne mír mezi hračkami za cenu nemalých obětí. 80% ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Chci, aby byly moje fazolky v karanténě.." ;) Oblíbený film Lady Gaga ?? ;) Možná.. Nejpodivnější a zároveň nejvyprázdněnější vizuální lahůdka, jakou jsem kdy viděl, aniž by však její často příliš doslovná poetika a bizarnost dávala nějaký větší smysl ?? Zcela jistě !! Těžko hádat, zda se jedná o nějakou šílenou tvůrčí onanii či Barry Levinson, po jehož rukopisu tu není vlastně ani památky, po těch letech práce na Hračkách prostě jen zapomněl, co chtěl vlastně říct.. ()

k212 

všechny recenze uživatele

Zajímavé obsazení, vcelku zábavný a docela poučný film, u kterého se dokonce i zasmějeme, respektive si i popláčeme. Ale konec se mi zdá zbytečně nastavovaný a bitva s vojenskými hračkami je už vcelku nudná. Nicméně celková atmosféra filmu je opravdu báječná, hodně jí umocňuje právě jakoby dětský a snový svět hraček (exteriéry i interiéry ve formě dětských stavebnic jsou opravdu umělé, ale hodně hodně funkční a právě proto dokonale se hodicí k filmu). Mám jen trochu pochyby pro jaké diváky je vlastně film určen, kupříkladu z vlastní zkušenosti vím, že menší děti ten film nazaujme, jelikož se tam "moc mluví" a dospělé?Asi jen opravdové fajnšmekry, kteří se nenechají ujít žádný film, nebo jen prostě dospělé s duší dítěte. PS: Hudba je opravdu docela zajímavá, ale myslím si, že celému filmu jednoznačně kraluje písnička Happy Workers od Tori Amos. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (2)

  • Jamie Foxx v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Reklama

Reklama