Mládí v Oregonu

Youth in Oregon

Komedie / Drama

USA, 2016, 105 min (Alternativní: 95 min)

"Pojedeme se mrknout, jak se děda zabije." Nechci si hrát na chytráka, ale kdyby mladí nevystavovali fotky svých pohlavních orgánů na netu, kdyby střední generace nekomandovala svoje děti i rodiče a kdyby příslušníci nejstarší generace mohli zemřít dle svých přání, tak by na světě bylo líp. Alespoň já chci zemřít svobodně a to dřív, než se začnu nekontrolovaně pomočovat. A co se týká Mládí v Oregonu, tak musím přiznat, že se mě dotklo, ale nikdo z rodiny mě nezaujal natolik, abych se do toho slzavého údolí někdy vracel.(13.10.2017)

Film o jednej rodine, kde rozhodnutie jedného jej člena rozladí značne vibrácie a celý jej chod, čoho dôsledky výustia v dosť kvalitný road trip , na ktorého konci možno uroniť slzu. ''Komédia'' v podtitulku k názvu filmu rozhodne neznamená uletené scénky, ale skôr veľmi vyzrelý, konverzačný humor. P.S V jednej z hlavných úloh sa objaví i Josh Lucas s excelentným vstupom na jednu študentskú párty (závesy) a kedže nie je uvedený v záhlaví k filmu, jeho vystupovanie ako i charakter, ktorý hral, boli pre mňa výborným prekvapením a skvelým bonusom. 80%(8.2.2017)

• jhrasko

Tak nevyužitý potenciál že až....s dojímavým záverom, ktorý, mňa osobne, v kontexte videného ani trocha nedojal. Výborní Billy Crudup a Alex Shaffer (od Win Win konečne v nejakom filme) a Frank Langella (ktorý ani trocha nevypadá na 78). Dámy prepáčia, boli len do počtu.(24.8.2017)

• Johnny.ARN

Žiaľ nie. Nie som na takéto filmy, neoslovilo ma to, nezaujalo ma to, ničím. Akurát zahraté to bolo fajn. 1 z 5(21.8.2017)

Podobné příběhy jsem ve filmu zažil už několikrát. U žádného jsem se ale asi nesetkal s tím, že by hlavní postava chtěla umřít dobrovolně. A Frank Langella to k tomu odehrál naprosto bravurně. Celou tu dobu jsem totiž přemýšlel, co se mu honí hlavou. A musím říct, že to ve mně zůstalo i po skončení filmu. Jedno z těch zajímavějších amerických nezávislých dramat…(3.5.2017)