poster

Takové krásné šaty

 • Velká Británie

  In Fabric

 • Slovensko

  Také krásne šaty

Horor / Komedie / Mysteriózní

Velká Británie, 2018, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • chelseaman22
  **

  Z filmu jednoznačně vyplývá, že vlastniti červené šaty znamená v primárním stádiu vyrážku, v sekundárním místo na nedalekém hřbitově. Vyjma účinkujících šatů je radost pohledět na prodavačky v nejmenovaném obchodním domě, které s radostí jezdí výtahem do prapodivných kumbálů pozorovat prapodivné věci a osoby. 42 % Celosvětový příjem k 19. 12. 2019: $183,548(27.12.2019)

 • Goldbeater
  ***

  Takový krásný bizár. Na výjevy z podivného světa Petera Stricklanda mě baví se dívat a rozhodně nemám nic proti téměř dvouhodinové délce, ale rozdělení do dvou různých oddílů mi moc nesedělo a docela mi to na poutavý zážitek pustilo studenou sprchu. Jinak ovšem panuje docela spokojenost a jsem nalákán na další Stricklandovy fantasmagorie.(19.1.2020)

 • POMO
  ***

  Nadčasová prodejna s hadrama jako pestrobarevný chrám lidských potřeb a slabostí, obývaný gotickou upírkou, bizarním sluhou a kurtizánama. Mysteriózní výlet do lidských fetishů a vnitřních úzkostí atraktivní giallo optikou. První polovina namotávací a podněcující zvědavost. Druhá, která otočí list a sleduje jiné oběti, je ale zajímavá pouze ze začátku, než se začne propojovat se společnou stranou zla. Pak začíná nudit připomínáním situací z první poloviny, které nikam smysluplně neposouvá. A celkový drajv téměř hypnoticky vtahujícího vyprávění jde do kytek. Jakoby Strickland nevěděl, jak dohrát parádně rozehrané karty. Nejvíc by tomu slušela forma seriálu, kde by v každé epizodě vražedné šaty zavítali do jiné domácnosti. Tvůrce by tak mohl ujíždět na desítkách bizarních konstelací postav a jejich intimního fungování “za zavřenýma dveřma”.(13.9.2019)

 • Rohy212
  *****

  Absurdně mluvící pracovníci respektovaného oděvního domu, graficky násilné sny, figuríny s ochlupením, létající cákance spermatu, hypnotické popisy fungování pračky a jedny krásné červené šaty s vlastní hlavou. Nový snímek režiséra Petera Stricklanda Takové krásné šaty je naprosto ujetá hororově komediální podívaná, která asi nejvíc stylisticky připomíná Argentovu Suspirii. Funguje to na výbornou. (KVIFF)(4.7.2019)

 • darkrobyk
  ****

  Tedy čekal jsem poněkud masožravější šaty nebo alespoň jakousi obdobu Upíra z Feratu, nakonec jsem byl ale vcelku spokojený. Rudé šaty se natolik sblíží se svým majitelem, až ho připraví o život. A proč? To je vysvětleno v závěru filmu, když se malý výtah spouští do podzemí. Snímek připomíná evropskou kinematografii sedmdesátých let, kdy především v Itálii, Francii, ale i Španělsku či Anglii vznikaly podivné, neobvyklé a bizarní filmy. Nejzajímavější a nejtajemnější postavou je Miss Luckmoore (Fatma Mohamedová). Jedny z nejlepších scén pro mne - zuřivá pračka, snímání paruky, omývání figuríny, oheň a tajemství v podzemí. Vizuálně místy uhrančivé s výbornou hudbou. Film pro menšinové publikum se s běžným divákem nejspíš mine.(23.10.2020)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 13. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Stoka)