Takové krásné šaty

In Fabric

Také krásne šaty

Horor / Komedie / Mysteriózní

Velká Británie, 2018, 118 min

Absurdně mluvící pracovníci respektovaného oděvního domu, graficky násilné sny, figuríny s ochlupením, létající cákance spermatu, hypnotické popisy fungování pračky a jedny krásné červené šaty s vlastní hlavou. Nový snímek režiséra Petera Stricklanda Takové krásné šaty je naprosto ujetá hororově komediální podívaná, která asi nejvíc stylisticky připomíná Argentovu Suspirii. Funguje to na výbornou. (KVIFF)(4.7.2019)

• Filmmaniak

Umělecký brak, leč pořád brak. Vizuálně uhrančivá pocta osmdesátkovým béčkovým hororům o vraždících předmětech a italským giallo krvákům se i přes přítomnost několika pozoruhodných nápadů místy neskutečně vleče (dvě hodiny jsou vážně na tento typ filmu příliš, nějakých plus mínus 80 minut by bylo daleko schůdnějších) a celkově jde i kvůli triviálnímu příběhu, na nějž jsou následně navěšeny další nahodilé a nikam nevedoucí motivy, především o video-artovou retro přehlídku bizarních scén a momentů, které jsou sem tam natolik šílené a ujeté, že se jim zkrátka nedá nesmát (nebo alespoň kroutit hlavou, pochechtávat se a podivovat se, co se honí tomu Peteru Stricklandovi hlavou a na jakých drogách zrovna jel, když tohle vymýšlel).(4.7.2019)

• EvilPhoEniX

Peter Strickland není režisérem, kterého bych vyhledával a jeho chválené vražedné šaty mě příliš nezaujaly. Rozhodně je nutno podotknout, že režisér má cit pro detail a odkazování na Italské Gialla mu jdou, ale tím to pro mě končí. Pro mne nezajímavě natočený film soustředící se na kritiku konzumerismu a módního světa s podivným způsobem vyprávění, s minimem hororových prvků, se spoustou bizárně podivných scén, které vlastně moc nedávají smysl a údajný humor mě vtipný být vůbec nepřišel. Film tak divný, že si jej buď oblíbíte anebo Vám příjde ukradený jako mně. Nebavilo a jediné, co mne zaujalo, byla scéna s pračkou. 40%(2.9.2019)

Brilantní filmová hříčka, která oslní svým charakteristickým vizuálem, postavami a hlavně scénářem, jemuž vévodí brutálně vysoustružený humor. Kdo tomuto snímku odpustí podstatnou absenci smysluplnějšího děje, dostane královskou zábavu z dílny britské tvorby. In Fabric potěší hlavně přívržence britského humoru. Dalším velkým táhlem tu jsou nepopsatelné postavy, které snad nejdou k ničemu přirovnat. Všudypřítomný vtip ve mě ale evokoval hlavně Červeného trpaslíka a občas i Velkovlak. Najdete tu gotické prodavačky se super schopností prodat cokoliv, jejich poněkud upířiho šéfa a opraváře praček excelujícím v ASMR. Pro mě zatím nejzajímavější a nejoriginálnější představení ve Varech. Bez nadsázky pět hvězd. KVIFF 2019(4.7.2019)

Červené, obchodní, dějové, příběhové, hororové, poutavé, zajímavé, nové. To bylo tak šílené, až jsem se nemohla nabažit toho nového nápadu a bláznivého zpracování. Děj plynul, občas nějaká ta bizarní scéna, vtip i drama, hororově červené létající šaty, ujeté prodavačky a monology naprosto neuchopitelné. Hudba ladila se scénami. Diskuze s režisérem mi trochu rozbila teorii "vraždících šatů". Nicméně jsem se skvěle bavila. Film byl tak absurdní, plný, a tolik zábavný, že musím dát plný počet. ..skvělá tečka za letošním festivalem.. (KVIFF2019)(5.7.2019)