Prospektor

Otec a jeho dospívající dcera cestují vesmírem a na mnohdy pustých vesmírných tělesech se snaží těžit drahokamy, které jim umožní vymanit se konečně z bídy a tuláckého života. Jejich poslední zastávkou je neznámý měsíc, v jehož jedovatých lesích se skrývají nejen drahokamy, ale také nebezpečí v podobě místních obyvatel. A honba za zbohatnutím se záhy změní v boj o přežití, v němž nemá nikdo nic jisté. Dívka, která se potýká nejen s nemilosrdnými obyvateli lesa, ale také s otcovou chamtivostí, jež mu zcela zastínila rozum, záhy zjistí, že si musí proklestit vlastní cestu ke svobodě. (Cinemax)

PlysovyMacko

Pomalý film, ktorému chýba výraznejší príbeh. Hlavní hrdinovia zbierajú na cudzej planéte vzácne mineraly, ale okolnosti ich donútia spojiť sa, začať si veriť a bojovať o prežitie. Veľmi sa mi páčila atmosféra lesa a zapamatatelna scéna je amputacia ruky. Škoda, že celkový dojem je taky nemastný  -  neslaný. ()

Mykhaluu

Tak poctivě natočený a odehraný film, že jsem byl skutečně napjatý a vtažený do děje... a to se počítá natolik, že to přebilo i ten retro vzhled kosmické techniky... ()

valentaj

Menší snímek je někdy lepší než nějaký Blockbuster. Slečna Thatcher a pan Pascal jsou moc sympatická dvojka, na kterých celý film pevně stojí. Příběh je sice jednoduchý ale neurazí. +ZAMYŠLENÍ+ Film mi dal podnět k zamyšlení. Jaký asi bude vesmír pro lidi, kteří ho začnou kolonizovat? Jak jsem byl menší, myslel jsem, že to bude jak ve Star Treku. Lidé budou řešit vzniklé problémy čestně, rozumně a dle zákona. Ale čím jsem starší, tím víc si myslím, že to tak nebude. Spíš začnou nové války o nerostné zdroje, o nové území. Bude to prostor bez zákona, kde civilizovanost lidí nevyhnutelně poklesne. Člověk si vezmě své lidské neduhy sebou. +DODATEK+ Když jsem viděl postavy tohoto filmu nosit skafandr na planetě podobné zemi, pousmál jsem se nad hloupostí filmu „Prometheus 2“. ()

pafka

Kdyz odfiltrujete helmy a skafandry, je to naprosto podprumerna dialogovka, kde se toho skutecne moc nedeje a poslednich 30 minut zacina byt utrpenim. ()

Mikecat

Nudné, nezáživné, spomalené, bez úvodu,bez konca, bez vysvetlenia, otec s dcérou vo vesmírnej lodi pristanú niekde v džungli a zo zeme pomocou chemikálii vydolujú z niečoho živého drahokam, prekvapia ich ďalší dvaja v skafandroch, vznikne potýčka a dvaja sa potom motajú po planéte hľadajú únik stretnú aj "domorodých" planetárnych ľudí, ktorí chcú kúpiť dievča, nedozvieme sa, čo sa s nimi stalo...veľa otázok, málo odpovedí.ws ()

v3s

Jedno z nejzajímavějších scifi poslední doby. Nízkorozpočtovost beru spíš jako výhodu, blockbustery, ve kterých hlavní hrdinové metají trojitá salta v záplavě explozí a lejzrů, zatímco dějová linie dýchavičně sípe na páte koleji, zas neberou mě. Vlastně je to takový roztomilý mix oblíbených věcí - začátek v lodi navozuje atmosféru Vetřelce, žoldáci a další charaktery evokují Mad Maxe, organismy s diamanty připomínají ovladače z Existenz. Hlavní duo tvoří mega sympatickou dvojici, moc pěkné herecké výkony. Opravdu nemám, co bych vytkl. ()

KasaK

Vídám tu hodně rozporuplných hodnocení, které tenhle snímek poslaly do průměrnosti. Škoda. Tahle taková lehká cyberpunkovka si zaslouží mnohem víc. Možná lépe rozšířené příběhové pozadí a komplexita by u mnoha lidí změnila názor. Tohle si v pohodě zaslouží čtyři stáry. ()

moriero

Námět byl skvělý. Kdyby se ovšem netočilo tolik žánrově nepasujících snímků k nehezkým smutným puberťačkám typu Billie Eilish. Tvůrci je teď cpou skoro všude. A tady se to fakt nehodilo. ()

MFA

Překvapivé, mám rád tyhle originální sci-fi, kde příběh není předvídatelný a hrdinové se chovají uvěřitelně. * ()

karnifex

Za mě výborné. Skvělá atmosféra a do ní zvláštně zapadající banální příběh, který působil snově, surrealisticky. A vše doplněno výbornou hudbou. Možná, že na mě tento film zaúčinkoval i vlivem času karantény (podobně jako Starfish), ve kterém jsem ho sledoval. ()

fricek12

Velmi zajímavý námět, divoký západ na jiné planetě s prvky post-apo Mad Max a Fallout. Škoda jen, že se někam vytratil veškerý děj - 90 minut, ale celkově se to nikam neposunuje. Velká škoda. ()

Hixx

Taký nenápadný film nič moc som od neho nečakal ani som nevedel kto tam hraje. Ale po zhliadnuti ma veľmi prekvapil nielen tým že tam hraje Pedro Pascal ale aj dej bol pútavý, vôbec som sa nenudil, jednym slovom fajne scifičko. ()

mirror79

Tenhle film mi v hlavě zůstal dodnes. Což je dobrá zpráva. Tady se mi podařilo nasát na 100% to, co autor do filmu vložil a tak mě to totálně pohltilo a nadchlo. Naprosto perfektně natočené, minimalistické a sakra ten zvuk a ten soundtrack!! Prvních několik minut od odpojení od vesmírné stanice až po přistání jsem poprvé zažil, kdy mě můj domácí Dolby Atmos zmátl natolik, že jsem si myslel, že se děje něco venku mimo byt. No a ten soundtrack! Už jsem zmínil soundtrack? Sakra už jen ten track LAUNCH od Daniel L.K. Caldwella prostě umí emočně rozjebat. Jo a ten zvuk hlasu z vysílaček, skvělé! Naprosto vychytaná kombinace audiokompresoru a ekvalizéru způsobuje, že rádi slyšíte jakýkoliv hlas znějící z intercomu. Tenhle film prostě není epická popcornovka, ale minimalistická věc, která má svoje VELKÉ kouzlo, které ale lecjakého mainstreamového diváka pochopitelně nechytne. Je založená na detailech, které mainstreamovce nezajímají, proto si myslím, že tenhle film je tu hodně underrated a zasloužil by 80%. Pro mě jeden ze zážitků roku. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019