Prospektor

Otec a jeho dospívající dcera cestují vesmírem a na mnohdy pustých vesmírných tělesech se snaží těžit drahokamy, které jim umožní vymanit se konečně z bídy a tuláckého života. Jejich poslední zastávkou je neznámý měsíc, v jehož jedovatých lesích se skrývají nejen drahokamy, ale také nebezpečí v podobě místních obyvatel. A honba za zbohatnutím se záhy změní v boj o přežití, v němž nemá nikdo nic jisté. Dívka, která se potýká nejen s nemilosrdnými obyvateli lesa, ale také s otcovou chamtivostí, jež mu zcela zastínila rozum, záhy zjistí, že si musí proklestit vlastní cestu ke svobodě. (Cinemax)

Morholt

Po stránce příběhové se samozřejmě nejedná o nic světoborného. Vlastně jde jen jen o další dva protivníky, které extrémní okolnosti donutí spolupracovat a že se jedná o malou holku a vesmírného tuláka na klišovitosti nic nemění. Výrazně nahoru film tahají Pedro Pascal a talentovaná Sophie Thatcher, mezi kterými funguje báječná chemie, takže jejich rozhovory, byť často triviální, působí překvapivě zábavně. A pochvalu si zaslouží i prostředí. Ono se sice jedná o obyčejné lesy, ale jsou nasnímané tak, že působí tak nějak zdravě jedovatě a to se mi líbilo. Fajn debut. 70% ()

Lacike

Rovnaka nuda ako nedavne IO. Pekny vizual, ale pribeh nulovy. Chapem, ze tento typ filmu vela nestoji, ale v prvom rade by to chcelo nejaky scenar. ()

JohnCZ

V zásadě strašně jednoduché, ale vizuálně i hudebně hodně zajímavé a originální sci-fi, které se odehrává na blíže neurčeném místě, v blíže neurčené době. Celá ta retro-cosi stylizace a opravdu mimozemsky působící prostředí (ač se zřejmě jedná o starý známý kanadský les) působí dost neokoukaně. Slečna v hlavní roli uvěřitelná a sympatická, Pedro Pascal též ok a i přes pomalé tempo mě to jejich putování fakt bavilo. A hlavně ta atmosféra, to je něco naprosto unikátního a přesně pro tohle mám rád sci-fi. Byť dokonalé to samozřejmě není, občas se to přeci jen docela vleče. ()

ledzepfan

Někde mezi 3 a 4.. Zásadně do kolen mě to sice nesrazilo, ale už dlouho jsem neměl pocit, že skrz film stalkerovsky objevuju nějaký svět (takhle naposledy snad asi v Annihilation).. Má to hezky vyštelovanou atmosféru prostředí, které je sice dost povědomé, ale pozemská krajina to prostě není.. Nakousnuté, ale nedořečené informace naznačují, že jako diváci zdaleka nevidíme všechny souvislosti a zákonitosti světa do kterého jsme vhozeni.. a to příjemně dráždí náš latentní badatelský pud... ()

slunicko2

Vesmírný westernoidní survival. 1) Výprava připomínala seriál Hvězdnou bránu (kus jetého lesa, trocha papundeklu (výsadkový modul), mlha a prach._____ 2) Napadl mě vhodný název pro podobné žánr - spacestern?_____ 3) Podobným béčkům dávám obvykle dvě hvězdičky, ale zde jsem se kupodivu nenudil a tak příděl zvyšuji. ()

Colby Sawyer

Vlastně fajnové sci-fi, které teda vypadá, že by se s kamarády dalo natočit v lese za městem, přesto se mu nedá upřít skvělá atmosféra. Scénaristický zázrak to tedy není, ale stylovost a pěkné prostředí ve spojení s povedenou hudbou vytváří počin, který určitě stojí za trochu pozornosti. ()

honajz2

Bych možná i slabé 3* dal, ale to by to finále nesmělo být tak přehnaně akční. Ten začátek byl úžasný, atmosférický a já napjatě čekal, co z toho vypadne - a nakonec to byl jenom jednoduchý příběh jak z nějakého westernu. Atmosféru to pořád mělo, ale oproti začátku byla dost slabá. I tak občas dokáže zaujmout. Postavy mi nevadily, ale zase mě ani jedna tolik neoslovila. Prospectu se toho dá vyčítat opravdu hodně, už jen samotný vývin příběhu mi moc kreativní nepřišel, i když mohl být, ale zase se nedá upřít snaha, skvělá kamera a skvěle vybraná hudba. Opravdu, nebýt to finále přehnaně akční, asi bych i ty slabé 3* dal, chvílemi to i fungovalo, ale takhle víc jak lepší 2* nedám. ()

Lenka.Vilka

Netrvalo to moc dlouho, asi tak půl hodina, aby mi došlo, proč má film tak špatné hodnocení. Prostě je to taková jiná scifárna, která zase tolik scifárna není. Jako na první pohled, ale přesně podobné příběhy mám ráda. Protože ta premisa je strašně fajn: Co je horšího než se stále obětovat pro někoho jenom proto, že je to váš táta kvůli vidině jednou možná lepšího života? Něco by mě napadlo. Třeba začít věřit chlápkovi, který zabil vašeho tátu, protože na tom najednou závisí přežití vás obou. ***** Během sledování mě trochu bolelo, jak je na filmu vidět málo peněz, protože tenhle námět patří mezi moje oblíbené. Takže to zamrzí. Ale možná by to ztratilo svoje kouzlo, kdyby si to vzal někdo finančně víc do parády. Asi by na konci vyšlo něco, co je sice velký, ale možná dost plochý... ***** Pokud čekáte film nabušený akcí s efekty blockbusteru a vyňuňaným cgi lesem, tohle asi nebude pro vás. V tomhle filmu je akce málo, vlastně je poměrně dost pomalý, ale když už to přijde, ta akce je zasloužená, a natáčení asi probíhalo v lese za domem jednoho z producentů. Prostě dojít z bodu A do bodu B, cestou potkat nebezpečí, poznat se mezitím a nějak zvládnout situaci v cílovém bodu. Vlastně to je pointa, která by se mohla odehrávat v jakékoliv jiné kulise a mě vůbec nevadí, že si autoři vybrali zrovna tohle. Protože to bylo fajn. Dokonalá atmosféra, dobrá práce s hudbou, skvěle zahrané. A konec, který nastal ve správný okamžik. Jo, tohle bylo hodně dobrý  :) ()

Martrix

Nízkorozpočtové survival sci-fi, které staví na atmosféře a uvěřitelnosti. Herci si nejspíš museli připadat dost podivně, když poskakovali po amerických lesích ve skafandrech z půjčovny. Ale to je OK, protože pro mě je to příjemný odpočinek od vizuálně vytuněných, ale scénáristicky podprůměrných blockbusterů, které postrádají jak atmosféru, tak originalitu (naposledy Alita). Ale abych to uvedl na pravou míru...originální je kromě pár drobností hlavně nápad, natočit takový film. Začátek vypadal velmi slibně a i když tady někteří uživatelé žehrají na rozvláčnost...za mě bylo tempo zvoleno optimálně, protože podtrhovalo právě tu zmiňovanou uvěřitelnost. A to i když měly některé scény, jako amputace a scéna s žoldáky, lehce béčkový odér. Závěr byl uspěchaný a svádí k domněnce, že se v něm stříhalo víc, než je zdrávo. Na druhou stranu...stopáž je na hranici, za kterou by se tento typ filmů vydávat neměl, takže je to pochopitelné. Docela váhám s hodnocením, protože nebýt těchto dvou scén, klidně bych vysolil 4*. No, asi je dám, ale ta čtvrtá hvězda zahrnuje velikánskou podporu začínajícím autorům a sympaťáka Pascala. Jinak je to tak na 60% ()

majo0007

Film ubíja veľmi lacný vizuál. Nízky budget sa tak snaží aspoň zakryť akým-takým filtrom, aby ste si nemysleli, že sa to točilo v lesíku za mestom. Zrejme najdrahšou položkou v inventári bolo pár skafandrov z bazáru. Potešilo aspoň herectvo hercov. ()

Ryuuhei

Už od začátku takový ten klasický rádoby atmosférický indie sci-fi film. Celkem jednoduchý děj, akorát protkaný akčně-němými pasážemi, celkem sympatická úhlavní dvojka a ne zase tak exotické, leč hezky zbarvené lesní prostředí. Jako taková jednohubka docela v pohodě. ()

oveckaoa

Otec s dcerou létají po planetách a těží tam jakési aurelium (nebo jak se to jmenovalo) jednoho dne narazí na další dva těžiče a otec při tom umře . Zůstane dcera s jedním z těch těžičů a snaží se z tam dostat. Celý film vypadá následovně 2 postavy chodí pralesem a po cestě na někoho narážejí první to jsou jacýsi domorodci a pak žoldáci s uzavřeným vězněm (jak se z tama pak dostal ví bůh). O originalitu to ani nezavadilo a kdejaký díl Hvězdné Brány předvede víc. 10 procent za toho vězně a jeho umění dostat se ven v pravou chvíli na pokyn režisérů. ()

bizz_mjc

Trošku pomalejší rozjezd, ale jinak tenhle minimalističtější nízkorozpočťák vyjevil docela osobité pojetí a talentovanou protagonistku. ()

blackJag

Materiálu v tom je tak na jednu epizodu tématického seriálu, ovšem diváka potěší, že ani tak to tvůrci neodflákli a určité zapálení pro látku je v tom cítit. 60% ()

sedm.1

Tvůrci této podívané si měli uvědomit jeden zásadní fakt, a to, že pokud chci točit efektní sci-fi film a nemám do prdele na něj prachy, tak musím mít alespoň dobrý příběh, nebo minimálně nápad, aby onu skutečnost, že nemám ani vindru, nějak zamaskovali. Jenže ono scénáristickorežisérské duo nemělo ani jedno, tedy ani dolar, ani příběh, ani nápad, tak z toho vzniklo toto devadesátiminutové fiasko, kde nefunguj vůbec nic, a divák při tom tak jen fakt zoufale trpí. Každopádně, nejsměšnější byly asi všechny ty skafandry, které byly zřejmě vypůjčeny někde ze zastavárny, kam je před mnoha a mnoha lety za mrzký peníz lupnul sám velký Ed Wood Jr. ze svých kultovních scifíček, dále pak ty kosmické papundeklové objekty, pocházející zřejmě z céčkového porna Planeta O píč, prostředí lesa jinak chápu, kam jinam se nacpat točit laciný film, než kde nemusím platit nic, bavit se tu o nějaké atmosféře samozřejmě též nemá smysl, a co se týče zpracování painballové akce, ta snese parametry amatérské přestřelky klubů SK painball Sušice vs AC painball Vimperk, kdy jsem si až chvílemi říkal, zdali se nejedná o nějakou parodii. Herecké výkony si jinak neodvážím hodnotit, nechci totiž kritizovat někoho, kdo prostě nemá absolutně co hrát, ale nějaký ten výdělek za to dostal, tak se toho musel zúčastnit, no holt platit z něčeho účty musíme všichni. A zápletka? Kde nic není, ani smrt nebere, tvůrci jsou netalentovaní pisálkové bez nápadu, takže sesmolili jen naprosto nefungující, hloupý, teatrální příběh, bez napětí, bez smyslu, bez spádu, prostě nudná bída. Prospektor zkrátka definuje význam slov laciný brak, kterému by se měl každý na kilometry vyhnout. ()

iXtr3m3

Nezáživné, nudné, low-budget béčko, ktoré lákalo Pedrom Pascalom, ale tam to aj zostalo. Nemalo to čo ponúknuť, žiaľ. Ani neviem za čo dávam tie dve hviezdy, pretože film mi vyfučal ihneď po zhliadnutí z hlavy a teraz po dvoch rokoch som si musel kvôli komentáru osvetliť aspoň rýchloposuvom pár okamihov. ()

Hanys_

Pascal zase jednou skvělý a klube se nám tady (prozměnu) další silná herečka. Prospect mě ale zrovna moc nebavil, ta premisa i přes tu neoriginalitu zajímavá je, ale celé to je takové ospalé. ()

SpaceOdyseus

Pro takovehle filmy mam slabost. Low budget scifko se silnou myslenkou, originalni premisou a hutnou atmosferou.Indie z toho kouka temer v kazdem zaberu ale i tak to je vizualne nabusene a zvlastne poeticke. Napeti tu funguje, Pedro je skvely a na Sophie budeme muset zacat davat pozor. Od Chrise a Zeek si strasne rad dam dalsi celovecerak. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019