Prospektor

Otec a jeho dospívající dcera cestují vesmírem a na mnohdy pustých vesmírných tělesech se snaží těžit drahokamy, které jim umožní vymanit se konečně z bídy a tuláckého života. Jejich poslední zastávkou je neznámý měsíc, v jehož jedovatých lesích se skrývají nejen drahokamy, ale také nebezpečí v podobě místních obyvatel. A honba za zbohatnutím se záhy změní v boj o přežití, v němž nemá nikdo nic jisté. Dívka, která se potýká nejen s nemilosrdnými obyvateli lesa, ale také s otcovou chamtivostí, jež mu zcela zastínila rozum, záhy zjistí, že si musí proklestit vlastní cestu ke svobodě. (Cinemax)

Magika82 odpad!

Pokud má film nízký rozpočet, neznamená to, že se nemusí vydařit... viz. Tajemství smrti slečny neznámé.... Ale zde se snad natáčelo v Moravském krasu či Boubínském pralese, scénář pojat stylem tzv. "horké jehly". Vzhledem ke kostýmům a prostým dialogům se ani nelze divit tomu, že sami herci neuvěřili svým rolím, a nebyli tak schopni ani vytvořit atmosféru, jíž by jen průměrně náročný divák byl schopný uvěřit... Budu nekompromisní: Odpadkový koš, prosím! ()

Ricky_CZ

Co do výpravy, hudby, make-upu a kostýmů jsem byl nadšený.. i casting se vydařil, až na otce.. ale zbytek bohužel kulhá. Což je velká škoda, ta atmosféra byla opravdu skvělá. ()

Klajnik

LIVINGDEAD dal odpad. Prý na levné sračky nemá čas. Ale on je debil - přesně to jsem mu jednou napsal. Odpověděl mi. "Ty máš co říkat, když si dal World War Z 5/5," říkal. On to hodnotil 4/5. Mě na jednu stranu přišlo hodně levné to, jak postava Pitta to měla všechno strašně jednoduché. Toho jsem si vážil i ve filmu Outlaw King, u kterého jsem se ptal: "Jak moc bude král Skotska muset ještě trpět?" LIVINGDEAD, ale asi není člověk, které by takovéto osvěžení, které přidává na realističnosti a vážnosti příběhu. Mě se to zdá osvěžující po všech těch blockbusterech. Prospect je takový malý snímek, který se snaží být na jednu stranu atypický, ale na druhou je dosti průměrný. Moc tam toho člověka nezaujme. Škoda. ()

radekgfx

„Prospect is pretty fly for lo-fi sci-fi“ (Houston Chronicle, 2018). Překvapivě příjemná, civilní nízkorozpočtová exkurze studeným vesmírem, nehostinnými planetami a – jak jinak – lidskou přirozeností. Pohádkové motivy hledání pokladů se zde mísí se zemitými výjevy životního vandrování a prostým bojem o přežití, přičemž vše by se mohlo v podstatě bez jakýchkoliv úprav odehrávat někde v náhodném meandru amazonského pralesa. Jenže neodehrává. A je to dobře. Nehostinné prostředí mimozemské planety, ve kterém člověk nepřežije, a nervózní ticho lesa, který vypadá na první pohled tak familiérně a přeci je tak jiný, film staví do pozice blyštivého šutru někde v korytě řeky, který člověk musí nejprve najít, než jej zvedne. Hromada atmosféry za méně než čtyři miliony dolarů. ()

petikacka

Takový vesmírný Bílý Tesák akorát bez tesáka s výbornou minimalistickou, plíživě-nebezpečnou a temnou atmosférou, ale s neustále tepající nadějí na světýlko na konci tunelu...Pro mě totální překvapení jak z filmu, tak z hereckých výkonů...Tohle byla fuckt chuťovka. Za mě uhranutých 90% ()

Untentrauer

Za málo peněz hodně muziky. Líbilo se mi, jak lze jednoduše udělat pěkné sci-fi. Prostředí, modely a technické vymyšlenosti ve filmu byli povedené. Příběh je velice jednoduchý, obsahuje i zvraty a má pěkný konec. ()

warrenur

Myslim si, ze i tento kusok mohol byt dovodom, preco tvorcovia ponukli o roky neskor Pedro-vi Pascal-ovi hlavnu ulohu vo vynikajucom seriali The Last of Us (seriál) (2023)   A to prave vdaka dialogom a herectvu voci mlademu dievcatu - Sophie Thatcher. Operacia pod lokalnym anestetikom bola super. :) Ten "vymysel" s tou penou by sme uz mohli mat v medicine, nosil by som to ako povzbudzujuci gel na bajku pre pripad nudze. :) Zaver mal fajnovu akciu. Odporucam rozhodne originalna zalezitost a tie mam v ramci sci-fi nesmierne rad, zrejme mam "bujnu" predstavivost, pacilo sa mi. 60% ()

kesty

Skvelá výprava (kostýmy, technika, dizajn oblekov a všetko okolo toho), dobrá hudba a slušné herecké výkony. Aj vizuál zaujímavý. Bohužiaľ, až na dynamickejší záver a scénu s rukou by tomuto filmu prospelo ako soľ zapracovanie na lepšom scenári. Dialógy zväčša oničom, chovanie postáv podivuhodné, tempo úmorné (hlavne úplný úvod sa ťahal jak sopel z nosa). Napriek tomu napálim 4*, lebo takéto filmy sú moje guilty pleasure. Ale škoda, premrhaný potenciál, mohli sme tu už dávno mať dvojku a ďalšie Pedrovo dobrodružstvo s deckom, haha. ()

Vodny

Jak z mála udělat hodně. Už to tady zaznělo v několika komentářích, tohle je krásně "čistý film", bez zbytečných řečí, vysvětlování proč, kdo, kdy, jak a co? Proč? Protože zkrátka proto, tak to je a jako divák se s tím člověk buď smíří, nebo v ještě v lepším případě, ztotožní. Každé slovo má zde význam, lidé jsou zde víc lidmi než my dnes v naší ukecané době a to co dělají, je boj o přežití. Z nepřátel se stávají přátelé a je třeba jednat. Ve své podstatě je to strašně jednoduchá jednohubka, která je ale tak krásně přirozená a výborně zahraná, až bych řekl, kéž by to nikdy neskončilo. Úplně v tom vidím seriálový potenciál. I přes dozajista velmi nízký rozpočet oproti překomplikovaným velkofilmům typu Interstellar se podařilo vytvořit svět budoucnosti, který je tak nějak zvláštně reálný a snadno uchopitelný. Jako Zemanova Cesta do pravěku. Prostě na to koukáte a nasáváte každý záběr. Není to o náročném přemýšlení a vrtání se hlavou, ale spíš o přirozeném chápání toho co se děje. Skoro bych řekl, že bych tam z fleku mohl žít s nima. Je to tak nějak všechno logické a funkční. Technologie zde používané působí zvláštně zastaralým, ale zároveň geniálně jednoduchým a praktickým dojmem. To odproštění od všemožných digitálních obrazovek, laserů, blazerů a jiných faserů z tohoto sci-fi dělá alternativní pohled do budoucnosti a zároveň minulosti. Skoro bych řekl, že takhle nějak bych si představoval cestování po vzdálených planetách v dobách studené války. Herecky je to vynikající. Hlavní hrdinka je okouzlující a přesto drsná jak šmirgl. Její parťák jí šikovně doplňuje. Scéna s !!!pozor spoiler!!! amputací ruky je emotivně brutální, přestože člověk téměř nic nevidí. Obrazová kvalita včetně působivého začátku v kosmu mě přijemně překvapila. Nesmím zapomenout na hudbu. Samotný podkres je fajn, ale to co se pouští přímo ve filmu jako součást příběhu, je masakr úlet. Nic jsem od filmu nečekal a dostal jsem více, než od stokrát dražších projektů. Tleskám a přeji si, aby takto zvláštně jednoduchých (nejenom) sci-fi vznikalo více. P.S.: Tak nějak mi to svojí skromností a příběhovou loudavostí připomnělo podobně silně působicí film Bone Tomahawk. ()

Hapretor

krásná ukázka, jak se za pár peněz s pár herci a pár "kulisami" dá udělat vcelku zábavný a zajímavý snímek ... ()

Enceladus

Pre mňa, ako fanúšika sci-fi, a hlavne filmov odohrávajúcich sa okolo budúcnosti života človeka vo vesmíre, bol film celkom prekvapením. Kedže som od filmu nečakal veľa, akčnejší záver pridal ťahavému tempu na hodnote. Škoda tých slabších scén, ktoré sa snažia vyplniť metráž nezmyselným blúdením v lesoch či nikam smerujúcim dialógom. Hereckým pozitívom však je uveriteľné zobrazenie základných ľudských pudov, ktoré zabezpečujú prežitie človeka. Dalo sa ešte veľa vylepšovať, pretože zatiaľ to bolo iba priemerným splácaním nápadov bez hlbšieho zmyslu, ideálnych na bezmyšlienkovitý oddych. ()

Lupes

Tak tohle by bylo přijatelné snad jen jako vizuální vyjádření nějaké slavné knižní předlohy. Jenže ani to to není. Záměrně slangový (a patřičně nesrozumitelný) jazyk je tak jen dalším bezdůvodně použitým prvkem. Nadbytečná a bez souvislostí je i přítomnost některých postav (růžový muž v závěru? WTF?!), neúměrné jsou kontrasty technologických prostředků, kdy skvělé výtvarné pojetí evokující projekty Apollo kontrastuje s atmosférou dalekých vesmírných putování ala Star Wars či Star Trek. Chování hlavní hrdinky postrádalo emoce i herecký výkon, věrohodné bylo pramálo. A tak jediný, kdo má využívá omezený prostor ke hraní, je Pedro Pascal. Exteriéry zajímavé, byť velmi rychle okoukané. Velmi nízkorozpočtové, poněkud bizarní a nudné. ()

Clark_Kent

Nevšední a poměrně dobře pojatý sci- fi. Jeden z těch zajímavějších snímků z poslední doby. Ústřední duo Pascal a S. Thatcher, působí společně zcela optimisticky. ()

Pitryx

Tak tohle se po čertech špatně hodnotí. V podstatě je to celé bez akce, ale zase je to podáno tak, že jsem se nenudil. Dvacítka je za ty nápadité přilby skafandrů. Druhá je za záběry krásného pralesa. Za děj nelze dát nic. Ne že by nebyl, je a navíc dost jednoduchý, jenže nezaujal. Na jednu stranu se mi to líbilo, na druhou to podruhé asi vidět nemusím. Dám tedy čistý průměr a je to. **A PŮL! ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019