Zatiaľ čo Švédsko čelí záhadnému útoku, Alex je nútený vrátiť sa do svojej rodnej dediny. Tam sa musí zmieriť s otcom i s láskou z mladosti Annou, kým ostatní bojujú o prežitie. Nepredstaviteľné je vzrušujúci triler o tom, ako by obyčajní ľudia ako vy a ja reagovali, keby došlo k najhoršiemu. Komu by sme zavolali? Kam by sme šli? Celovečerný debut skupiny Crazy Pictures je vzrušujúcim príbehom, ktorý dojme i prekvapí. (Film Europe)

Lukoboss

Hlavní devízou tohoto snímku je fakt, že nemáme žádný informace o ničem, co se tam děje. Sice je pravda, že první třetinu jsem jenom zíral a nechápal, ale postupem času to gradovalo až do finále, kde se konečně dozvíme jádro pudla. Zajímavý ale je, že se tvůrcům podařilo nastolit natolik nepříjemnou atmosféru, že se divák cítí při sledování v jakýmsi sevření, který trvá až do konce. Ani to vlastně moc nedokážu popsat, nicméně mám pocit, že toto byl záměr, takže smekám. A jak tady někteří píšou, hlavní hrdina je fakt hodně nesympatickej, pokud ale skousnete tohle, je to celkem zajímavá podívaná se severskou ponurostí. ()

kolemjdouc

Chápu,že tady někdo dal i hodnocení odpad.Asi byl zklamán jako já. Čekala jsem jiný příběh.I když politika ve filmech a knihách ze Skandinávie až tak nepřekvapí.Ale tady to bylo spíš o té politice.Chaos po bombových hrozbách,bouračky fešáckých aut.Hlavně uklidit parlament do bezpečí ,na což se vykašle ministryně pro venkov,nasadí si bejsbolku hluboko do čela  a jde zachraňovat svoji rodinu!V tom se pohybuje kluk který má na mysli jedno jediné - svou kariéru.A leccos, co platilo ve Švédsku v roce 2018, už neplatí. ()

Disease

Je to tak zvláštní, až si nejsem jistý, co si o tom myslet :-) Ta romantická linka je tam sice důležitá, vzhledem k celkovému vyznění filmu, ale přišla mi tak nějak odfláknutá. Akční mix katastrofického a politického thrilleru byl dost realistický na to, aby mě to v ten správný moment nakoplo. ()

Rockerman

Zajímavé to začne být až zhruba od poloviny filmu. Do té doby sledujeme poměrně nudné sociálně-romantické drama o despotickém otci a jeho zakřiknutém synovi, který je po uši zamilován do Anny. Od půlky začíná jiný film. Nevysvětlitelné události jako bourající auta, padající vrtulníky a divně se chovající lidé, jako následek nějakého útoku nepřátel. Do poslední chvíle se divák nedozví, kdo a proč zaútočil. Až ten poslední záběr! No, divím se, že nebyly žádné protesty, ale jisté je, že právě z této země hrozí nebezpečí. ()

agassi68

Nebyť Verbala tak to odpíšem kvôli veľmi nízkemu hodnoteniu. Takto som si pošmákol na vymydlenom severskom ponurom thrilleri, ktorý ma šokoval ako presne v roku 2018 predpovedal napadnutie Švédska Rusmi. Žeby mali tvorcovia prepojenie na samotného nedotknuteľného? ()

TomStrom

Ten exot v hlavní roli, toho kde vzali, to bych teda chtěl vědět. Takhle nesympatickej a dementně se tvářící týpek, to se jen tak nevidí. Jeho vzteklej vymaštěnej otec, pak jeho retardovaně tupě zírající láska... tenhle casting snad museli tak zeslonit naschvál. Pominu-li velkoryse, že se tam 90% filmu prakticky nic neděje, tak ty rádoby akční scény jsou prachbídný a logika v tomhle filmu nemá místo. Takže když na retardovaného hlavního hrdinu padá letadlo, on asi osm sekund zamrzle s otevřenou hubou čumí před sebe a pak teda v poslední sekundě uhne. Možná je to ale jenom nějaká malá švédská pocta skřetímu veliteli z Návratu krále, co já vím. Stejně tak když se ten nervák fotr nechá připoutat k zábradlí elektrikářskou páskou, nepovažuje za nutné se osvobodit, i když by stačilo přetlouct tu pásku například pažbou pušky, kterou má v druhé ruce... to jsou asi ty perfektně realisticky natočené akčně-katastrofické scény s eskalací napětí. No někomu holt stačí málo. Ještě teda abych byl fér, tak musím pochválit nezajímavou vizuální stránku a nebývale otravnou hudbu. Víte, za co je teda ta jedna hvězda? Tu film urval až v závěrečných titulcích... ano, je za prezidenta Putina. Ale myslím, že dát jeho záběry do podobné sračky, to si opravdu nezasloužil. Ale tak aspoň vidíme, že pomatené multikulturní Švédsko přesně ví, v čem pro něj tkví největší nebezpečí, že. Nedoporučuju nikomu, kdo si volný čas mezi uklízením psích hromádek v parku nezpestřuje čicháním toluenu nebo se před spaním nekouká pod postel, zda tam na něj nečíhají nějací skrz naskrz zlí Rusové. ()

pushover

Zvláštní mix žánrů. Artově natočená psychologická lovestory, apokalyptická akční sci-fi a politický thriller v jednom. Výborná kamera a hudba. Bavilo. ()

Solverino

Průměrná záležitost - na jednu stranu s minimálními náklady celkem realistické, ale do prachu to sráží laciné digitální efekty a zbytečný a slaboduchý patos. Jinak je vidět jak je západní země v prdeli a na kolenech, stačí do ní lehce kopnout a sesype se jako domeček z karet. Nikdo nikoho neposlouchá a nerespektuje, armáda si dělá co chce a je prakticky nebojeschopná. Nakonec všemu velí ženská, spíše "mužena", která je také po zásluze "odměněna". Lidé si nijak nepomáhají a řeší blbosti, všichni jsou v pohodě ve stylu nám nic nehrozí a na nás nikdo nemá. Opak je smutnou pravdou. A je jedno kdo by byl "nepřítelem". Západní civilizace je obr na hliněných nohou. Ještě by nás utloukli čepicema, lhostejno kdo. ()

Jadro

Tých pár svetlých momentov, ktoré by film vedeli posunúť na veľmi vysoké hodnotenie - vyhasíňa postupne na absolútne nepremyslenom závere, ktorý dokonca v záverečných scénach dosahuje úroveň hlbokého primitivizmu... O záverečných titulkách je vôbec škoda plytvať klávesnicou... ()

solisoli

Slušný začiatok predurčoval niečo pôsobivé. Keď sa vymaže priebeh tak, aj koniec. K tomu povedzme, že slušná hudba a kamera. Ale čo sa dialo medzi tím, bola halucinačná pomätenosť, kde táto gebuzína snáď nemá ani ten najnižší stupeň pojmu. Asi režisér po úvode tiež zmokol a schytal Alzheimera, až kým nevyschol pred koncom príbehu. Asi takáto logika tohto streleného projektu bez možnosti úvahy. ()

blondboss

No musím sa neviazane priznať, že od tohto snímku som čakal omnoho viac, ako som v konečnom dôsledku dostal. Príbeh o rodinných a milostných väzbách na pozadí zúriaceho vojnového konfliktu mohol znamenať zaujímavý príspevok do rodiny katastrofických filmov, avšak režisérsky a atmosférou ma to vôbec nenadchlo a dosť som sa nudil. Jedno ale musím oceniť, že vzhľadom na súčasnú situáciu na Ukrajine, nepoznám aktuálnejší snímok silno podčiarknutý záverečným záberom na Putina, ktorý hovorí, že ruská ekonomika musí prosperovať. Naozaj výstižné. Inak ale vcelku dosť priemer. 55 % ()

rigby

Zmatený film, kde divák po celou dobu vlastně neví, co se ve filmu odehrává a proč vypukl takový chaos. Je to docela zátěž na psychiku a vlastně ani vysvětlení, které se objeví až v titulcích, není dostatečné. Za mě tedy rozhodně nebrat. ()

uhlerado

Príliš veľa lyriky a pseudo epický dej s katastrofickymi príznakmi katastrofy. Ľudstvo aj tak vyhynie iným spôsobom. Mohlo to byť kratšie a akcnejsie a nenutilo by diváka zaspať ()

Brodequin

Sakra, tohle mohlo být fakt dobrý. Občas mi to připomnělo potomky lidí, nebo Stalo se. Některé scény opravdu zajímavé a do konce filmu pořádně nevíte, co se to vlastně děje. Jenže... do hlavní role dali hrozně nesympatického herce, který se celý film choval jak debil a jediné, co ho zajímalo, byla koupě starého piana. ke všem se choval jak blbec a tvářil se, jako by neuměl do pěti počítat. Fakt škoda. Nebýt tý jeho zatracený stupidní linky, která se do zbytku filmu vůbec nehodila, mohlo to být za pět. ()

Pan.Antonin

Najednou se v současnosti z filmu stala velmi aktuální podívaná. Po technické stránce velmi dobrý film (teď myslím všechny ty thrillerovo-katastrofické akční scény), bohužel na pozadí onoho útoku na Švédsko se odehrává opravdu špatný dramatický příběh s extrémně nesympatickými postavami s ještě horším chováním ve filmu (hlavní hrdina navíc ani není dobře zahraný). Kritikům sice zaplesá srdce, jak je kvůli tomu film netuctový a nemainstreamový, ale podle mne zrovna sem se tohle nehodí. Radši nějakou postavu, s níž se můžu sžít a držet ji palce. Právě tohle je ten hlavní důvod, proč nakonec film nedosáhl ani na třetí hvězdu a nedokázal naplnit svůj potenciál a moje očekávání. ()