Za pár let už nebudeme muset ani hnout prstem, protože moderní technologie za nás všechno obstarají. Technofobům se v takové době nebude žít zrovna lehko. Grey Trace (Logan Marshall-Green) je pověstný tím, že jako jeden z posledních lidí dává před technologiemi přednost vlastním rukám. Jedna noc, která mu obrátí život vzhůru nohama, však tenhle přístup rázně změní. Autonehoda na noční dálnici a střet s bandou grázlů, kteří mu zavraždí přítelkyni a jeho nadosmrti zmrzačí. Greyovy vyhlídky na invalidním vozíku jsou víc než temné, dokud mu kamarád vědec nenabídne technologické vylepšení. S čipem v míše dokáže Grey nejen znovu chodit a pohybovat rukama, ale získává i další, dosud netušené možnosti. Experimentální zařízení zvané STEM totiž dokáže například i vystopovat pachatele onoho nočního přepadení a také Greyovi pomoci si to s těmi gaunery vyřídit ručně. Kdo by odolal? Grey rozhodně ne. Když však zanechá prvního z pachatelů v tratolišti krve, napadne ho, jestli by STEM neměl aspoň trochu zbrzdit. Otázka zní, jestli to půjde. A jestli to Grey vůbec chce. (Cinemart)

Myst1que

Čakal som o kúsok viac, má to veľa originálnych prvkov ale nízky rozpočet to tak trochu zabíja, záver super... 65% ()

princeznaaur

Jak tu někdo podotknul, že je tento film lepší než MadMax, tak opravdu není. Místy je to takové vlekoucí se, ale Mad Max to byla jízda od začátku do konce. ()

fajntomas

Trochu Mnemonic, Matrix, Já robot,... navíc slušně propletený psycho-thriller i se vtipem a myšlenkou. Možná občas slabší záběry asi díky rozpočtu. Herci taky docela dobrý. Určitě doporučuju, dlouho jsem tak dobrý film v kině neviděl. 85% ()

PMU

Bavil jsem se celou dobu. Skvělý film. S ohledem na rozpočet snímku je to vlastně absolutní bomba. Parádní ukázka jak z hovna uplést bič a zapráskat.. Napětí, akce, scénář, kamera.. těžko hledat něco, co bylo na nic. ()

Leira

S pěti hvězdami se snažím šetřit. Tady je s chutí dávám. A že ho jiní nazývají béčkem? No, co do rozpočtu, počtu postav, lokací... asi béčko, no. Ale k židli mě to přilepilo a do poslední sekundy nepustilo, zdravá dávka diváckého strachu a napětí, gradující zápletka s konstatně se zvyšujícími dávkami a rychlý, syrový závěr. Pecka. Výborná volba pro ty, co mají rádi akční filmy bez přemíry výbuchů, počítačových efektů, velepříšer a mimozemšťanů. ()

lineker

Mikroelektronická záležitost, oplývající velkými ambicemi. Schizofrenický ( ne tedy vlastní vinou ) týpek, který jak mnohokrát někdo před ním a určitě i po něm prahne po pomstě smrti své ženy. Ku pomoci mu jsou hlas v jeho hlavě a s tím spojené netušené fyzické možnosti. Akční androido-hybridní show může být zahájena. Ve finále se samozřejmě ukáže, že vše není tak jednoduché jak se na první pohled zdálo a úspěšně se založí na druhý Upgrade. Věřím, že ten se již přes průměr dostane. ()

Soldier_666

Svižná akční jízda, nejlepší zážitek při přepnutí mozku do režimu stand-by. Konec se nezvrhl v přihlouplý americký happy end, z původní v 4.0 upgrade na v 5.0 Chutný předkrm před vydáním Cyberpunk 2077, jehož vývoj nějakou dobu nejspíš ještě potrvá. ()

darius1706

V podstatě mě nenapadá nic, proč nedat plný počet. Pár mušek by se určitě našlo, ale v globálu jsem se nemohl odtrhnout a čekal, jak to dopadne. A závěr byl taky moc fajn. Navíc mě překvapilo, že s relativně neprofláknutými herci se to stejně dalo udělat na dost vysoké úrovni, byť mě ta policistka chvílemi dost iritovala. ()

megacik

Do zhruba polovice filmu som si myslel, že toto bude najlepšie scifi za posledných pár mesiacov, proste tempo a napätie tam eskalovalo do nevídaných výšin. Ani tá tmavosť a slabšie efekty mi vôbec nevadili. Bohužiaľ to však vygradovalo až príliš skoro....Od tej poslednej vraždy v krčme sa to celé nejako divne zvrhlo na praobyčajné zahmlené béčko, so všetkými svojimi neduhmi. Cítil som takú prázdnotu a pozeral som už stále na čas, hovoril som si, však to predsa nemôže dopadnúť takto povrchne, ako nejaká krátka počítačová hra. Potenciál to však malo poriadny. U mňa max 50%, viac si to nezaslúži. ()

C.A.T.

Sci-fi opravdu nemusím..ale tohle se povedlo. Whannell by se měl vykašlat na všechny ty pokusy o super horory ála Wan a věnovat se něčemu takovému. 5* ()

DJanko

Vcelku by tomu nebylo, ani nějak, co vytknout, ale konec byl, na mě, už trošku moc. Ale jinak jsem pozitivně překvapený. ()

stuj

V popisu píšou horror, ale ono to má blíž spíš ke kyberpunku. Pravda, pár krvavých scén tam je, ale ty jsou tam jen kvůli soubojům, takže jsou zbytečné. A akorát odradí "jemnější" diváky od shlédnutí. Což je škoda, protože filmek byl docela dobrý. ()

CaptainPixel

Ocividne nizsi rozpocet neubral nic na stylu tohoto kriminalniho cyber kung-fu z blizke budoucnosti s osmi valci pod kapotou a neonem na zdi. Jednoduchy pribeh [ktery funguje] doplneny "enhance" filtrama jak z CSI:Miami, vydarenou kamerou a komentarem na rostouci integraci elektroniky do naseho kazdodenniho zivota. Lehky twist na konci to cele posunul jeste o kousek dal. Hodne silne 4 z 5. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Reboot hororového Vlkodlaka v originále The Wolfman našel režiséra. Chystaný snímek od producenta Jasona Bluma nakonec natočí Leigh Whannell, jehož poslední filmy Upgrade a především Neviditelný… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz