• Austrálie

(pracovní název)

• Nový Zéland

Horor / Sci-Fi / Akční / Thriller

Austrálie / USA, 2018, 100 min

Když se futuristická idylka změní na Přání smrti pod taktovkou vychcaného počítače jak z Vesmírné odysey, je to zábava. Zábava o to větší, že Whannell kašle na postavy a servíruje jeden zajímavý nápad za druhým, aby se přemýšlející divák nestačil nudit a nevadilo mu, že premisu prokouknul hodně dopředu. Vyprávění bez výrazných vrcholů, ale současně bez zaváhání a se závěrem, který přichází v pravou chvíli a nezklame. Za málo love hodně atraktivní parády...(1.11.2018)

Tohle mě skutečně potěšilo. Víc takových australských neblockbusterů. Leigh Whannell nám ukázal, že kromě scenáristiky slušně zvládá i režii. Obsazení sice není příliš hvězdné, ale to filmu nic neubírá. Greyovi se po nehodě naskytne jedinečná příležitost, a to opět ovládat své tělo. Je to ale něco za něco. Čip v jeho páteři má své rozmary. Brzy se z cesty za pomstou stane něco víc. Oceňuji dost originální akci. Víc už snad nebudu prozrazovat. "Nemůžu se na to dívat."(24.8.2018)

Upgrade bol pre mňa "len" zábavnou prehliadkou svižnej akcie s celkom originálnym nápadom, ktorý však (aspoň z môjho uhľa pohľadu) padal na svojej jednoduchosti. Záver sa síce snažil o akúsi zložitejšiu zápletku, ale väčšinu času som už vopred vedel odhadnúť, kam Greyove kroky povedú. Škoda. Podľa hodnotení som čakal príjemnejšie prekvapenie.(16.9.2018)

Nápaditý snímok ktorému trvá 40 minút, kým sa konečne rozbehne. Myšlienka v podobe vyvolania závislosti "ľudstva" nad "budúcnosťou", nad ktorou zdanlivo máme, respektíve zároveň môžeme stratiť kontrolu, skutočne stojí za pozornosť. Škoda však, že vďaka tomuto nápadu, akoby miestami utrpel samotný príbeh, ktorý je občas akýsi nevýrazný. "Revenge" ako taký beriem s plnou vážnosťou, no v tomto prípade akoby bol druhoradý, pričom celkovo mi prišiel "Upgrade" poňatý viac menej na akčnú strunu, než tú hororovú. Dve parádne gore scény snímok osviežia, no vzhľadom k podstate samotnej story a jej možnostiam, som čakal viac. Medzi 3-4.(14.8.2018)

Nejoriginálnější malé velké cyberpunk béčko za posledních minimálně několik let. Tolik scénáristických nápadů, švihu, parádní akce a ustřelených hlav všichni fandové revenge scifi potřebují v pravidelných dávkách jednou za čas. Záměrně decentní výprava, post-rock muzika, která tomu dodává správně mysteriózní atmosféru a střídmá přehledná akce bez velkých military pasáží ala Terminátor. Kde si ale tvůrci díky příběhu mohou dovolit relativně krkolomné parádičky. Whannell zkrátka přesně ví, jak má tenhle shake míchat. Velká zábava.(25.8.2018)

• - Spoiler: Po přesunutí Greyovy mysli do falešné reality a zastřelení detektiva Cortezové si Stem olízne krvavý prst, což odkazuje na první scénu, v níž Grey (Logan Marshall-Green) učiní to samé poté, co se řízne při práci na motoru. (HellFire)

• - Film sa mal pôvodne volať "Stem," čo po holandsky znamená "hlas." (Astonko)

• - Spoiler: Obrázek na americké verzi plakátu k filmu pochází z finální scény. (HellFire)