Reklama

Reklama

Manželská historie

  • Velká Británie Marriage Story (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Nicole (Scarlett Johansson) a Charlie (Adam Driver) sú manželmi stojacimi pred rozvodom, ktorý na začiatku obaja nechcú riešiť právnou cestou. Majú syna, o ktorého sa striedavo starajú po odsťahovaní Nicole k mame v Los Angeles. Neskôr sa Nicole rozhodne využiť právnu pomoc pri rozhodovaní o opatrovníctve syna. Trpký príbeh je zrkadlom osobnej skúsenosti režiséra, ktorý si prešiel rozvodovým konaním na vlastnej koži a scenáristicky obohatil snímok dialógmi zo života bez príkras a bez servítky. (Biopler)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (442)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Další zcela oprávněný oscarový kandidát, který se dá i přes svou délku slupnout jako malina. Pokud v minulosti někdo pochyboval o Scarlett s Adamem jestli jsou kvalitními herci, tady minimálně dostává poměrně jednoznačnou odpověď. Film je občas nepříjemný, ale také je dosti zajímavý. Podobně jako kdysi u sice slabého Rozchodu, zde vidíme že rozpad vztahu začíná vlastně zdánlivými maličkostmi, které působí jako maličká sněhová koule, na kterou se bohužel začne nalepovat další sníh a na jejím konci je to mohutný kolos, který už nedokáže nic zastavit. Vrátit zkrátka nic nejde.... PS: Velmi musím pochválit kvalitní vedlejší postavy. Alda, Dern nebo Liotta jsou prostě úžasní a dodávají snímku tu správnou tragikomickou rovinu! 80% ()

poz3n 

všechny recenze uživatele

Kramer vs. Marriage Story. Srovnání je v tomto případě pro mě nevyhnutelné. Bentonův film považuji za naprosto strhující podívanou, která nemá slabého místa. Marriage Story takové úrovně nedosahuje, nabízí však více než zajímavý a poutavý náhled na podobné téma pohledem současnosti. Je ale podle mě patrné, že Baumbach Nový Hollywood určitým způsobem vzývá. Obrazová stylizace, barevná paleta, tempo vyprávění i Baumbachův tvůrčí rukopis podobný tomu Allenovskému tvoří z dnešního pohledu příjemně nezvyklý dojem určité filmové staromilnosti. Vše pak samozřejmě stojí především na hereckých výkonech. Zatímco Scarlett Johansson jede v již zajeté Allenovské herecké poloze, u které si nejsem jistý, zda se mi úplně líbí, Adam Driver mě přesvědčuje, že je hercem komorních dramat, ve kterých naplno prodává své charisma a určitou vyzařující "podivnost". I z toho důvodu mi tak přijde, že Marriage Story je ve výsledku spíše příběhem otce, a nikoliv celé rodiny (stejně jako Kramer vs. Kramer). Silný a výborný film, snad i možná zatím nejlepší, jaký jsem z produkce Netflixu viděl. 8/10 ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Takové to, když zapomenete že koukáte na herce, na film, a odevzdaně žijete situací, kterou prochází hlavní protagonisté. Křehká dialogová vztahovka, při vyprávění příběhu bravurně pracující taky s kamerou a střihem. První spověď Scarlett její právničce je snad nejbrilantnější scénou filmu. Herecky na úrovni dech tajícího výstupu Naomi Watts ve scéně herecké zkoušky v Mulholland Drive. Dále třeba střihová eskalace s gradujícím přibližováním se k vypjatým tvářím v hádce s vyvrcholením, ve kterém se řekne to nejhorší, co se vzápětí musí olitovat. V divadle by to bez těch detailů tváří nebylo ono. Dialogy tak autentické a povahy postav natolik přesně tvarující, že hrát je musela být tvůrčí extáze. A nejen Driver se Scarlett zde krasobruslaří. Laura Dern na malé ploše comebackuje v plné síle a Ray Liotta na ještě menší ploše výsostně kompenzuje absenci v Irishmanovi. Jako to nejlepší od Woodyho Allena, s dotekem srdce La La Landu. Za mě nevyhnutný Oscar za scénář. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Možná až zbytečně dlouhý a v poslední třetině zbytečně natahovaný, ale dokonale zahraný a občas až nepříjemně realistický pohled na rozpad manželství, které bylo na začátku prakticky bezchybné. Režijně film nijak nepřekvapí, ale scénář a již zmíněné herecké výkony, jsou pozoruhodné, přestože se jedná o rozvod, jakých jsou všude na světě tisíce a tento nijak nevyčnívá z řady. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Precizně vybalancované, scénáristicky peprné s x parádními scénami. Baumbach na vrcholu. Nebojí se pracovat s emocemi a přizve si klidně i bandu starých pardálů na výpomoc. Jak Laura Dern, tak Alda a především Liotta přesně vykreslují to, co se od nich očekává. A když už to občas nakračuje do absurdna, scénárista a režisér v jednom to vždy zlomí do jiného směru a krasojízda pokračuje. Nebál bych se nazvat Marriage Story vztahovkou roku. Nemoralizuje, nepřiklání se ani k jedné straně. Výborně ale ukazuje typicky mužské neduhy sebestřednosti a absence naslouchání protistraně, stejně tak ty ženské neduhy - absence racionálního uvažování a obětování rodiny pro svůj vlastní pocit úspěchu, pracovního naplnění a zadostiučinění. Snadno se dají pochopit obě strany. Fuck-up je přesně uprostřed. A tenhle fakt se tady povedlo vyobrazit na jedničku. ()

Galerie (135)

Zajímavosti (12)

  • Adam Driver musel 15krát udeřit do stěny kvůli vícenásobným záběrům. V jednu chvíli uhodil tak tvrdě, že téměř prorazil stěnu. (Davidamper)
  • Ve scéně hádky v Charliově apartmá není ani kousek improvizace. Celé to bylo takto napsané ve scénáři. Scéna se natáčela na 50 záběrů během dvou dnů. (mi-ib)

Související novinky

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Ve věku 67 let zemřel herec Ray Liotta, známý například z filmů Mafiáni, Identita, Kokain nebo Země policajtů. O smrti herce informoval server Deadline, podle kterého herec zemřel poklidně ve spánku.… (více)

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

S blížícím se Silvestrem vám tradičně přinášíme hlasování TOP uživatelů ČSFD.cz za nej filmy a seriály uplynulého roku. Jaké jsou jejich "topky" i s krátkým shrnutím názoru můžete vidět níže. Z filmů… (více)

Reklama

Reklama