Chata

• USA The Lodge (více)

Mrazivá noční můra Chata od režisérů snímků Dobrou, mámo sleduje rodinu, která se vydává strávit víkend na odlehlé chatě v horách. Když je však otec (Richard Armitage) nečekaně nucen odjet za prací, zůstává jeho nová přítelkyně Grace (Riley Keoughová) se snoubencovými dětmi Aidanem (Jaeden Martell) a Miou (Lia McHughová) uprostřed zasněžené krajiny sama. A také se vzpomínkami na znepokojivou minulost. Psychologické drama je důmyslně zinscenovanou hrou o hranicích mezi realitou, vzpomínkami a šílenstvím. (Cinemax)

M.i.k.e

možná nejde o film s nejoriginálnější pointou pod sluncem a odhadl jsem jí celkem brzo,ale nakonec to vůbec nevadí (a třeba je to úmysl).Prim tady totiž hraje atmosféra,která po pozvolném rozjezdu postupně vygraduje do hutné psychárny a finálních cca 10 minut tomu všemu nasadí korunu.Je tu sice pár věcí,které mě docela zarazily,ale o těch se nedá úplně napsat bez většího spolieru a vzhledem k tomu,že jde o film od kterého jsem vlastně nic nečekal to finální dobrý dojem nedokáže zkazit...80% ()

Havaj8

Zvláštní film, kterej úplně extra nezaujme, má to dost pomalý tempo, ale i přesto, to má něco, proč to vidět chcete až do konce. Nebudu samozřejmě říkat jak moc to splnilo očekávání. Čekal jsem možná větší peklo, že se to prostě vyhrotí do nějakýho extrému vzhledem k tomu, jakej měli děti doma domeček na hraní. Ono se to sice vyhrotilo, ale do totální psychařiny. Což o to, psycho thrillery mi vůbec nevadí, ale tohle je takovej ten divnej počin ve stylu Čarodějnice a Slunovratu, festivalovej film pro úplný magory (rozuměj fajnšmekry). Do toho otázky, který vás držej od začátku filmu a bez odpovědi. Když je holt nouze, pustíš si cokoli, ale kdybych to věděl dopředu...rozpakoval bych se. Přitom to prostředí chaty a zasněžený mrazivý a ponurý okolí si říkalo o něco trochu záslužnějšího. ()

Martin741

najradsej by som bol, keby ta chata bola nielen v odlahlych horach, najlepsie este hmliste hory, a  ta chata by mohla byt kludne obklopena mociarom, cez ktory by viedla len jedna pristupova cesta   : 67 % ()

Abes

Procházka chatkou s varhanním doprovodem byla vrcholem filmu. Pochválil bych kameru, která připomene několik tradičních kusů z žánru. Taky povedený půdní podcasting, tady jsem si vzpomněl na Donnieho Darka. A taky to, že jde o jumpscare free snímek. ()

dubinak

Franz a Fiala dokazují osobitý talent a už v Ich seh,, Ich seh ukázali, že mají smysl pro vizualizaci. The Lodge je divácky ještě mnohem přívětivější a potěší hlavně natahovaným vypointovánim, ve kterém jsem tentokráte tápala. Neskutečná pravohorní kamera a hudební vložky a podkresy přispěly k brutálně intenzivnímu mysterióznímu zážitku. Naneštěstí ale mířil zcela úplně jinam, než jsem chtěla a očekávala podle traileru, z hororové stránky je to ale lahůdka pro všechny fandy a vřelá záležitost při půlnoční varské projekci. KVIFF2019 ()

PavelVanekArt

Na stejný brdo jako VVitch, Hereditary a Midsommar a to já rád, všechny tyhle fláky mají hutnou atmosféru a syrovou ,,lidsky reálnou” smrt. Lodge je ale ještě pomalejší a osekaný, odehrává se to v jedné chatě a dějou se tam nejednoznačný věci, ale ve výsledku to zapadlo, psychopat je psychopat, děti jsou malí sráči a všechno dobře dopadlo nakonec. Ale slabší, než výše zmíněný filmy. 4* a.k.a 68% ()

Juto

Ambiciózny, odborne vytvorený a nepochybne tak trochu absurdný horor. Keby vo filme nebolo toľko chýb, ktoré mi byli do očí, tak by som zvýšil hodnotenie. Škoda. 6/10 ()

PROCESOR

Ze začátku to vypadalo, jako velmi příjemná duchařina. Nevadilo mě ani pomalejší tempo, to k těmto snímkům patří. Pár momentů, tam bylo celkem pěkně udělaných, ale celkově jsem musel jít s hodnocením trochu níž. PS-Nikomu neschovávejte prášky, nevíte, jak moc je potřebuje… ()

A.Fish

Atmosferický filmeček o tom jak vás dva smradi mohou přivést k šílenství. Plus cením obrovské zlepšení od otřesného Goodnight Mommy. ()

majo0007

Možno keby som chodil každý deň do kostola aj by ma to bavilo, ale náboženský kokotizmus ide jaksi mimo mňa. Navyše, je to čistá psycho telenovela, horror to nevidelo ani s ďalekohľadom. Na čsfd riadne nadhodnotené. ()

HorrFi

Tak nám hodnocení Chaty kleslo z červených do modrých čísel a tomu se upřímně nedivim a naopak si myslim, že to je spravedlivý, protože je to jeden z těch případů kdy bych slovo horor moc nepoužíval, je to psychologický drama a problém je, že se prvních 50minut téměř nic neděje, konec je sice psycho, ale jako celek to nesmazatelnej dojem neudělá.. ()

Deyw

zkurvení fracci...takhle dojebat slabou buchtu kurva profici :D bylo to dobry..pribehovka..jsem nalomenej na 4hvezdy je to tak 3-4 :( ()

vnimatkrasu

Bakalářská povídka, co mě potěšila hlavně tím, v jaký dimenzi se Franz s Fialou rozhodli udržet její pointu. A ačkoli mi jednotlivosti z horský chaty už pomalu vyšuměly z hlavy, ta dusná atmosféra mezi protagonisty se mi z ní jen tak nesmaže. Riley Keough je tu navíc skvělá. ()

Cedr

Solidní slowburn horor ala The Blackcoat's Daughter, The Witch s kapkou Shining. Cesta je cíl, poněvadž závěr kdovíjak nenadchne, nicméně narozdíl od 90% hororové produkce se za hlavu chytat nebudete. Herecky i filmařsky to stojí za to. ()

UhLee

(6.5/10). Mám hrozně rád filmy, které překvapí.. A tento mrazivý thriller překvapil.. A to hodně.. Ať už naprosto mrazivou atmosférou na pomezí thrilleru a horroru.. A nebo nečekaným závěrem, který vás sice nepřekvapí, ale i tak vás to dost sebere.. Já osobně jsem naprosto nečekal ten začátek.. Ale fakt vůbec.. Byl jsem zaražený a nevěděl jsem co se děje.. Herecké výkony byly výborné, hudba byla vynikající a mrazivá. ()

Avathar

Mrazivá (a pre mňa v závere aj prekvapivo emocionálne silná) pecka, ktorá potvrdzuje kvality režisérskeho dua Fiala/Franz. Riley Keough (opäť) bez chyby. Nearer, My God, to Thee. ()

drella_lover

Naprosto vynikající kamera a zvuková stránka, které tvoří hutnou a tíživou atmosféru. Bohužel toto celé pohřbívá od druhé poloviny předvídatelný příběh a pocit, že se autoři až moc inspirovali Osvícením a Děsivým dědictvím. Škoda, první půlka mě opravdu dostala a zaujala. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat