Ti, kdo přežili, se snaží dostat do bezpečí; Chluponozi bojují se zlem; Durin se rozhoduje mezi přátelstvím a povinností; Adar zvažuje nové jméno. (Prime Video)

kenkaku

Elf blond-pipka je azbestová, že přežila pyroklastickou vlnu na stojáka nebo co? Ono vůbec že to kdokoliv přežil (i když kdekoliv zalezlý) je víc pohádka (hooooodně fantasy) než bych si přál. Vypadá to dobře, ale je to debilní. Ostatní linky jsem měl doposud raději. Doposud… linka se “Supermanem” zretardovatěla neskutečně (to jsou vážně to Hobiti tak debilní?). Proč mu lezou pod ruce, když dělá “super-věci”? Je naprosto jasné, že se něco může stát a pak čumí jak vemena. Nemluvě o tom co předvedou potom… Na co jsem čekal jak na milování je probuzení Balroga (které prostě muselo proběhnout, aby si “o něco později” mohl Gandalf říct památečné “You shall not pass!”). Sice jsem se dočkal, ale takhle debilně? Plusové body získala scéna “budiž Mordor”. ()

SpaceOdyseus

Uz vim, proc se mi predesly dil docela libil. Vubec tam nebyli hobiti. Jejich dejova linka je jeden velky facepalm. Ne, ze by to bylo u ostatnich lepsi. Treba zapletku s mithrilem jsem stale nepochopil a placani numenorskych je take na povazenou. ()

Litvicek

Tááák, v předešlém díle jsme měli minibitvu mini rozměrů. V tomhle dílu se tedy musel najít balanc a pro změnu se tady nestalo nic. Až tedy na poslední epické tři minuty před konce dílu, kdy jsme se dozvěděli, jak vlastně vzniknul Mordor. What a show! A jestli už finishujeme, ta jedna hvězda/Odpad se k celkovému hodnocení blíží daleko víc a víc. Jebat, že je to seriál za všechny prachy. ()

chaometic odpad!

totálně o hovně, a nevěřím placeným recenzentům jak někdo může dát vysoké hodnocení. Je to o ničem ,děj se nikam neposouvá, 45 minut jna seriál tohot obohacení je tragédie, ale sledovat 112 minut tento blivanec je to hotová katastrofa. ()

Kevadros

Tak na to nekoukejte, když je to odpad ne? Co si můžeš myslet o někom, kdo říká že je něco odpad, ale každej pátek na to hodinu kouká..kulantně bych řekl, že onen někdo není moc dobrý zdroj informací. No a otevřeně bych zas řekl, že je to zamindrákovanej chudák. ()

Warle

Dějová linka elfů a trpaslíků je zatím stále výborná, zbytek ale za moc extra nestojí. Chtělo by to do toho scénáře fouknout trochu styl R. R. Martina, protože vidím až moc rádoby nesmrtelných hrdinů a žádné twisty. O umělé romanci mezi některými postavami ani nemluvě. Když totiž nepočítám scénář a trochu herecké výkony (které ale samozřejmě můžou souviset s přehráváním kvůli scénáři), tak by to bylo úplně na pohodu fajn výpravné fantasy, co krásně vypadá (obří budget je vidět) a hraje k němu hezká muzika. Takhle to je zatím taková slátanina, která už má nějakých 8h stopáže, ve kterých je ale vesměs jen halda wtf momentů. ()

Sochorisko

Pravda, mnoho seriálů jsem neviděl ale byl jsem zvyklý, že jedna série seriálu končí završením nějakého dění a utvoří jakýsi závěr za první částí (když jich je uvažováno více). Ale co se zde skutečně ne-povedlo je popletení veškerého děje, který se v celé serii ne-odehrává. Pokud to budou chtít vysvětlit, tak se z 8. dílu stane dokument - popis postav. Díly na sebe nenavazují a občas, v 7. Díly obzvláště porušují i nad slunce jasnou logigu. Mají jasně daná pravidla co smějí a co musejí dodržovat. Proč si sakra hrají na to, že Isildur zemřel v těch ruinách hořícího baráku, když víme, že on zemřít nemůže? Stejně tak Celeborn by neměl být po smrti. A co jste provedli s tím koncem? Není to moc brzo? Těch nejasností a troufnu si tvrdit nedořešených blbostí jste otevřeli hodně. Buď se pochlapíte a osmičkou si zachráníte čest a nebo to bude fakt zlý, tento díl zas všechno nesmyslně ohnul a zamotal, skoro jsem chtěl dávat hvězdy dvě… ()

Spacecore

Samozřejmě hrozný, logicky má ten scénář děr až je to absurdní. Moje hodnocení je ale shovívavé, protože jsem si docela zvyk a třeba u linky trpaslíků to fakt připomíná Tolkiena. Jinak celá anabáze s válkou o vesnici, kterou následně smetla sopka Hory osudu, která vlastně nikoho nezabila.. no hrůza. Nejhorší je, že na začátku seriálu jsme tu měli hromadu postav a člověk měl aspoň zvědavost, co jsou zač, teď naprosto přesně víme, že těch pár lidí, chluponohů, elfů a trpaslíků tu bude smrdět ještě x řad. No potěškoště. Nejotravnější postavy jsou Galadriel, Isildur a Teo. Na druhém konci spektra jsou ty celkem sympatické, jako trpaslík, Elrond, když člověk přmhouří oko, nebo černý elf. Nebo Isildurův fotřík. A zbytek je šedý průměr. A co jako maj bejt ty tři zlý sudičky? To si z loru nevybavuju. ()

Trilobitter

Galadriel má tu nejlepší zbroj, jakou můžete na obrazovkách vidět - plot armor. Přežije pyroklastický proud, nevyčuchá ji skřet. Elendil nemá koule jí dát přes držku, ačkoliv mu pravděpodobně zabila syna a celou Númenorskou zahradu Eden zatáhla do průseru. Ale Isil má vlastně taky plot armor, takže se o něj bojíme zbytečně. V příštím díl ho najde kůn, jako Aragorna o pár tisíc let později. Amazon chce totiž naše slzy. Ale mý neuvidí. Linku s chluponohama mám už chuť přeskakovat. Snad se na Prime brzy objeví tlačítko "Přeskočit nezajímavý gremliny, ze kterých je mi čímdál víc trapně". ()

Axident

Uznávám, že je to třicet let, co jsem všechny Tolkieny četl, moje obrysné vzpomínky tak mohou být velmi zidealizované. I tak ale nemohu nedat na svůj dojem, nic jiného nemám. Rings of Power by bylo celkem obstojné fantasy, úměrné současným filmařským žánrovým trendům, kdyby nebylo nijak spojené se jménem Tolkien, který se musí zuřivě obracet v hrobě nad 'transformací' svých předloh do poloh, které by mu jistě nebyly vůbec po chuti... A k samotnému sedmému dílu - obvyklý nešvar současných fantasy seriálů - takhle se vaří z vody. ()

fixaman

Všechny předchozí díly byly naprosto epic, ale tady to tvůrci absolutně dojebali. Minimálně by bylo dobré, kdyby si zjistili něco o sopkách. Popel a plyny, které se ze sopky valí, jsou silně toxické a člověka v podstatě upečou a otráví zaživa. Tady si v tom všichni chodí, jako by se nechumelilo a jede se dál. Zároveň zatímco předchozí díl byl gradací veškerého dosavadního děje, tady se vlastně za celý díl nestane nic. Doufám, že finále bude výrazně lepší. ()

tomik99

Nemůžu říci, že by se mi na tomto dílu něco extrémně nelíbilo. Problém byl tempo. Je jasné, že po nářezové epizodě musíme dostat malinko pomalejší. Když už ji ale dostaneme, není nutné, aby díl trval hodinu a čtvrt. Klasických 40 minut by bohatě stačilo. Zatímco minulý díl moc rychlý a spoustu věcí nevysvětlil (doražení Númenoru do Středozemě, postavení táboru apod.), tak tento se věnoval až moc detailům. Spíše se měli nyní soustředit na nový Mordor, místní vzduch apod. To tam nastínili jen v prvních minutách, což je samozřejmě škoda. ()

helraiser

Po výborném minulém dílu trochu studená sprcha, ale zas taková pohroma to není. Jasně akce v podstatě nulová, ale kouká se na to docela dobře, ten vizuál je fakt super, ale čekal jsem tedy mnohem víc. No zrození Mordoru vypadalo fajn, ale na druhou stranu skřetů málo. No tak příští díl snad bude trochu akčnější. ()

aR3Zz

Takový skoro až zbytečný díl pro filmové zpracování. Nic moc se nepohnulo, každý fňukal, deprese všude kolem a jen čaroděj si konečně trošku začaroval. A super no, vznikl mordor... ()

Baron Noktur

Rozhodne najlepší diel z doterajších siedmych. V tomto diele vidíme zrod Mordoru, a že je to zimomriavkový zážitok! Množstvo scén má doslova filmové kvality, vidíme zaujímavé obrazy, hrátky s kamerou, množstvo dojemných, až srdcervúcich scén, vynikajúce herecké výkony (Až na Galadriel), a taktiež zrod nového "Spoločenstva" pozostávajúci z niekoľkých neohrozených hobitov. Bol to fakt krásny diel s krásnou hudbou a pre mňa zatiaľ vrchol tohto seriálu. Samotný seriál ako taký je priemerný a má kopec nezmyslov, avšak diely samostatné sú nakrútené výborné a tento patrí medzi zatiaľ najlepší. ()

oldy

Ve skutečnosti by to elfka asi nepřežila tu sopečnou erupci. Ale je to fantasy a kdo ví jak je ta elfka mocná a silna. Jde opět vidět kouzlo odpadařu na csfd. Podle hodnoceni by to mělo byt nic moc,ale bylo to docela dobré. A ti co piši : kdo da vic jak 3* nema mozek a podobne sračky by se měl sam nad sebou zamyslet :) Prostě breči tady do recenzi jak malé dětcko. ()