Nebezpečnejšia než fronta Druhej svetovej vojny bola cesta naň. Riziko si uvedomuje aj kapitán amerického konvoja (Tom Hanks), ktorý má dopraviť nové posily a zásoby spojencom do Európy. Počas piatich dní plavby cez rozbúrený Atlantik bez vzdušnej podpory je však konvoj napadnutý nemeckými ponorkami. Kapitán a jeho flotila vedia, že jedinou šancou na dopravenie tisícok vojakov na front je vyhrať nepredvídateľný boj s nepriateľom. (Itafilm)

Warapeidza

Svižné dílko, které mě bavilo od začátku do konce. Největším plusem je pro mě to, že většinu stopáže obstarává rychlá a akce, která velmi věrně ilustruje to, čemu museli velitelé eskort na začátku WW2 čelit. Není tam kromě první scény s přítelkyní žádný zbytečný balast, ve filmu je sice trošku patosu ale není to nic hrozného a jádro je natočeno řekl bych velmi dobře... Když se budou objevovat další podobná dílka podobného ražení, zlobit se rozhodně nebudu... ()

ghoston

Film pěkný, ale vlastně zbytečný, to co chtěl říci, na to by stačil dokument za zlomek ceny filmu. Je to snaha o Dunkerk na moři, ale nefunguje to. ()

Bogrant

Spoľahlivý Hanks, rozbúrený oceán, sychravé počasie, padajúca tma, ponorky, výbuchy, sentiment, slušné napätie vytvorené prevažne skvele dunivou hudbou a navzdory pochybným trailerovým prognózam i vcelku prijateľné CGI, ktoré nie je až také doterné, ako sa sprvu očakávalo. Za tú necelú hodinu a pol sa však dejovo nikam ďaleko nedostaneme, priestor pre rozvoj postáv tu prakticky neexistuje a je to ľahko čitateľné a predvídateľné. Účel to zrejme ale splnilo a vyložene zlé to rozhodne nie je. Dobrý priemer. ()

Naby

Film to byl urcite zajimavy a stoji za zhlednuti. Obcas to bylo napinavy, ale napeti tak nejak kolisalo nahoru a dolu. Nejaky “hlavni finale” a zakonceni mi malinko chybelo. Jinak z pohledu dejin to muze byt taky zajimavy. Celkem 3,3* ()

Kusbi

Za mě určitě příjemné překvapení. Nic extra jsem nečekal a dostal jsem solidní válečný film, s dobře běžícím dějem, skvělým ozvučením a s napínavými bojovými scénami. Hankse posledních pár let moc nemusím, ale tady mi nějak nevadil, byť je pravda, že nějaké velké herecké představení v tomhle filmu rozjet ani nemohl. Škoda jen trochu mizivého závěru a dle mě zcela zbytečné miniaturní vedlejší linky s kapitánovo ženou (či v jakém vztahu vůbec byli). ()

jizvoun

Jsem rád za každý válečný snímek. I když tento byl takovou rychlou akční jednohubkou, byl jsem potěšen. Ale i tak musím strhnout body za ten finální patos a trapné černobílé vyobrazení osob. Proč DOPRDELE! pořád z Němců dělají takový zrůdy? Ty německý zprávy v rádiu měly být jako co? Snad každý primitiv ví, jak to za války bylo, ale kapitáni německých ponorek byli až na úplné výjimky normální lidi a tohle by si nikdy nedovolili, už jen z hlediska taktiky. Naopak existuje mnoho důkazů o tom, jak se německá ponorka dostala do problémů kvůli tomu, že se rozhodla posbírat nepřátelské trosečníky. Ale to je prostě Amerika a její zúžené vidění. ()

Polux

6/10 | Lehký nadprůměr, který drží nad vodou (ehm ehm) krátká stopáž, s tím související tempo, výkon Hankse a tuny (průměrného) cgi. Osobní linka Hankse a Shue vyzní úplně do ztracena a kdoví proč ve filmu vůbec je (přestože má trochu náběh na Hanksovu postavu v SPR - když dotáhnu tuhle misi do konce, vysloužím si tím morální právo se vrátit ke své milované), celá podlinka s tím urychlením dosahu leteckého doprovodu je taková zvláštní (vůbec není vysvětleno, za jakou cenu toho dosáhli a proč takto nebyla plánovaná cesta konvoje úplně zpočátku), konec je strašně uspěchaný a celkové pojetí Hanksovy postavy je docela nejednoznačné. Na jednu stranu je nezkušený, protože je to jeho první konvoj vůbec, na druhou stranu v každé bojové situaci ví co má dělat a v podstatě nechybuje. Jediné drobné zaváhání je vlastně jen porada, zda ne/volat o pomoc a dilema se zachráněním trosečníků vs nechráněný zbytek konvoje. Z toho se dalo určitě vytěžit více (nedůvěra posádky vůči zelenáči, která může v kritický okamžik přerůst až v nevraživost, aby se na konci přerodila v happyend (vydobytí si důvěry posádky, táhnutí za jeden provaz atd)). Plus podlinka s provokacemi kapitána německé ponorky ve vysílačce si přímo říkala o to, aby spolu během filmu vedli na dálku dialog (něco ve stylu Willis a Rickman v Die Hard). No a nakonec taktika ponorek - nevím do jaké míry to byla Hanksova fabulace, ale rozhodně si nepamatuji, že by se v nějakém filmu ponorka záměrně dostala k lodi na pár metrů. Ano eliminuje se tak možnost lodi účinně ponorku ostřelovat, ale ta míra ohrožení ponorky tak blízko lodě (hlubinné nálože, "najetí" lodě na ponorku) je imho tak veliká, že by ji žádný kapitán neriskoval. Ale když už to ve filmu měli, celou dobu jsem na to potopení ponorky najetím čekal a ono nic:-). | PeZet ()

Sopholojong

Ponorkovo - kriznikova "nahanena" s modliacim sa Hanksom k Bohu za vitazstvo, z ktorej preciznosti a dynamiky sa Crimson Tide, alebo U-571 ticho krcia v kute. Praca so strihom, zvukom a najma priestorom na najvyssej akademicko-profesorskej urovni... a ten genialny hudobny motiv "echolokacie velryb" vzdy, ked sa zjavi SS podvodna masina je za vsetky "dukaty". ()

Miroslav.Zac

Kdyby měli Američané za války toma Hankse v každé z vojenských složek, mohli vyhrát válku hned na začátku. Film bez zbytečné omáčky okolo, syrový, mokrý, akční. ()

podlet

Škoda že to je celý CGI, jinak je to super. Dobrá atmosféra, Hanks jako vždycky super. I vedlejší role jsou fajn. A napětí je tam od začátku. ()

PMU

Tom jako vždy skvělý. Hudba a zvuky špičkové. Příběh skoro žádný. I tak jsem si film užil a bavil mě. ()

xray0045

Excelentni valecne drama s minimalni stopazi a kontinualni akci. Ubehne to jako voda diky 80 minut trvajici akci mate pocit ze to trvalo minut 15. Triky jsou malinko sporne nicmene nic tak hrozneho co se o nich pise. Akcni zabery jsou akcni a je jich pozehnane. Hanks nehraje hlavni roli, hraje jedinou roli, ostatni jsou stafaz aby z toho nebyl Trosecnik2. Znalost geometrie a nebo alespon zakladu namorni hantyrky neni na skodu, vetsina dialogu je z namorniho ranku, na pocity nebo charaktery postav proste neni cas. Pri srovnani s "The Enemy Below" vidime pouze jeden uhel pohledu a film je desne rychly, ale ano da se to srovnavat jako podobne kvalitni. ()

Pavlis.xxx

Dobrý film s dobrým Hanksem jako vždy, ale přesto tomu něco chybělo. Od začátku do konce se něco děje, takže nuda nehrozí, ale vzhledem na krátkou stopáž na válečný film se není čemu divit. Fajn jednohubka ()

mdf

Abych řekl pravdu,nějak mě to vůbec neohromilo,naháněčka ponorek,pár výbuchů,nějaká střílečka a většina záběrů s Hanksem,který zde podává ničím vyjmečným výkon.,triky jsou obyčejné,znovu už určitě potřebu to vidět,mít nebudu. ()

majorzeman13

Jako vždy skvělý Tom Hanks. Fajn válečná naháněčka. Hlavně díky krátké stopáži...cca 81.minut bez titulků je to dobrá podívaná. ()

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

13.04.2022

Herec Tom Hanks (Most špiónů, Sully: Zázrak na řece Hudson) a jeho produkční partner Gary Goetzman (Zprávy ze světa, Soukromá válka pana Wilsona) si zřejmě našli nový domov na streamovací službě od… (více)

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

16.07.2020

Válečný snímek Greyhound s Tomem Hanksem se stal nejúspěšnějším titulem na streamovací službě Apple TV+. Film režiséra Aarona Schneidera, k němuž Hanks napsal i scénář, zaznamenal rekordní čísla… (více)

Sony vše odsouvá na rok 2021

Sony vše odsouvá na rok 2021

31.03.2020

Ačkoliv se americký prezident nechal slyšet, že by rád měl koronavirus za sebou už do Velikonoc, realita se zatím zdá být poněkud jiná, a ve studiu Sony si to uvědomili v podstatě jako první. Místo… (více)