Nebezpečnejšia než fronta Druhej svetovej vojny bola cesta naň. Riziko si uvedomuje aj kapitán amerického konvoja (Tom Hanks), ktorý má dopraviť nové posily a zásoby spojencom do Európy. Počas piatich dní plavby cez rozbúrený Atlantik bez vzdušnej podpory je však konvoj napadnutý nemeckými ponorkami. Kapitán a jeho flotila vedia, že jedinou šancou na dopravenie tisícok vojakov na front je vyhrať nepredvídateľný boj s nepriateľom. (Itafilm)

sepp

Tak je to opravdu spíš takové televizní drama a stopáž tomu odpovídá - ve skutečnosti jen 80 minut, jelikož 10 celých minut jsou pouze závěrečné titulky. Nicméně drama je kvalitní, samozřejmě komorní, ale pořád drama. Celé to stojí na Hanksovi, který to i napsal, a mě to na tu necelou hodinu a půl zabavilo kvalitně. 3,5* ()

gogo76

"Dnes máme zlý deň..." Keď čítam tie priemerné recenzie tak na jednej strane musím dať niektorým za pravdu, zopár chýb tam bolo, ale na strane druhej som zase ja videl vo filme niečo naviac, pretože hviezdu pridávam. Netrebalo veľa a mohol z toho byť fakt bombový film. Mne osobne strašne chýbal pohľad z nemeckej strany, no bol som vďačný aj za to zavíjanie z vysielačky. Neviem či bol problém v peniazoch, ale všetky výbuchy a topenie sa lodí vidíme z veľkého odstupu, no práve ten bližší pohľad by mohol trochu dvihnúť adrenalín ako napr. v Dunkirku. Práve ten Nolanov film mi strašne pripomínala intenzívna hudba, ktorá znie takmer nonstop a musím ju pochváliť, pretože adrenalín a napätie dvíhala fantasticky. Nie som odborník na ponorky, ale niektoré nemecké manévre vyzneli veľmi odvážne, ale neriešil som to a napínavé scény som si užíval. Film je krátky aj keď pôsobí dlhším dojmom, nemá príbeh, čo mne vôbec nevadilo. Je to len výsek akčnej udalosti na bojovej lodi a film veľmi podobný nedávnemu Dunkirku.U mňa spokojnosť 80%. ()

Jirka_Šč

Válečný thriller, ve kterém se Tom Hanks snaží ochránit spojenecký konvoj před německými ponorkami v tmavých vlnách severního Atlantiku. Zvláštní film. Zvláštní i tím, že postava, kterou Tom Hanks ztvárňuje, je silně věřící, prožívá bolestně každou smrt a zatímco se muži radují ze zničení první německé ponorky, na jeho tváři můžeme číst bolest ze zmaření lidských životů. Osobní prožívání pocitů je v tomto filmu minimálně v rovnováze s akcí a vytváří velmi autentický celek. Napsal jsem recenzi: https://scobak.blog.sme.sk/c/540463/recenze-filmu-greyhound-2020.html ()

Shakers

Veľmi som sa tešil na tohto ponorkového šedého psa. Jeden s dôvodov je moja láska k filmom s druhej svetovej a ponorkám a ďalší kľúčový faktorom je Tom Hanks, ktorý hral v mojom obľúbenom Ryanovi, režíroval a produkoval môj obľúbený seriál Bratstvo neohrozených a tento krát okrem toho, že tu hral hlavnú rolu, podpísal sa pod produkciu a dokonca aj o scenár. Ale poďme k príbehu. Hitlerovi sa tak úplne nepodarilo dostať Veľkú Britániu na kolená, Göringové Luftwafe neuspelo a výsadok, ktorý bol plánovaný sa nakoniec nekonal a tak sa Adolf rozhodol, že "ten ostrov" nechá vyhladovieť a nepríde ani žiadna podpora vojenského arzenálu od kamošom s Júesej. Takže sa zvolila nová taktika a to tá, tkorú vidíme vo filme - strážiť Atlantik a potopiť každú loď, ktorá by spojencom prišla na pomoc. A nasadil na to obávané ponorkové vlčie svorky. Priebeh filmu a vlastne celý film ma dosť bavil, kedže je to krátke furt sa tam niečo deje a moc priestor nudiť sa nieje. Atmosféra je fajn, niekedy je to dokonca aj celkom napínavé (hudba tomu dosť pomáha), Tom Hanks v pohode ako vždy, ostatý sú tu viac menej iba do počtu, kedže je to film hlavne o tom ako kapitán dáva rozkazy. Niekedy ma mrzela trošku stereotypná akcia, čakal by som občas lepšiu kameru lebo celý čas čumieť iba na digitálne vlny nieje úplne to práve. Na druhú stranu chápem, že to tvorcovia chceli podať niečo ako čeľuste, kde nevieme kedy žralok zaútočí a kde je. K úplnej spokojnosti mi tu, ale chýbal trošku hlbší presah, pretože sa tu celý čas plavíme iba na mori. Chcelo by to niečo ako hustý prológ s Normandie v Zachráňte vojaka Ryana. Kludne ten film mohol fungovať aj bez neho ale oboznámil nás s týmito udalosťami od začiatku. A niečo také by som bral aj tu. Greyhound je fajn film a bavil ma, ale bol by lepší ak by sa neplavil iba na vlnách. 85% - 4* ()

Frajer42

Velmi příjemné překvapení, které mě navnadilo zhlédnout několik filmů s ponorkovou tématikou. Vynikající souboj bitevního křižníku s ponorkami. Potěšila mě krátká stopáž, která nedává příliš prostoru vatovým výplním. Film je velmi stručný a soustředí se zejména na bitevní pasáže, které jsou skvělé. Spousta idiotů si zde stěžuje na ploché postavy. Já tohle naopak oceňuji, protože bytostně nenávidím, když člověk musí vytrpět hodinové seznámení se s manželkami, přítelkyněmi a dětmi celé posádky, aby věděl, kdo je ten hodný a čí smrt má oplakávat. Dialogy jsou složené takřka pouze ze štěkání rozkazů. Za mě velmi dobrá válečná oddechovka. [80 %] ()

• V úvodní části si kapitán Kraus (Tom Hanks) umývá obličej v umyvadle a poté se utírá utěrkou z IKEY (utěrka Tekla). (senf)
  • Některé záběry z filmu byly natočeny na palubě kanadské lodi Montrealu v severním Atlantiku v lednu 2018 s filmovou posádkou čítající 9 členů a 10 kamer. (ČSFD)

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

13.04.2022

Herec Tom Hanks (Most špiónů, Sully: Zázrak na řece Hudson) a jeho produkční partner Gary Goetzman (Zprávy ze světa, Soukromá válka pana Wilsona) si zřejmě našli nový domov na streamovací službě od… (více)

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

16.07.2020

Válečný snímek Greyhound s Tomem Hanksem se stal nejúspěšnějším titulem na streamovací službě Apple TV+. Film režiséra Aarona Schneidera, k němuž Hanks napsal i scénář, zaznamenal rekordní čísla… (více)

Sony vše odsouvá na rok 2021

Sony vše odsouvá na rok 2021

31.03.2020

Ačkoliv se americký prezident nechal slyšet, že by rád měl koronavirus za sebou už do Velikonoc, realita se zatím zdá být poněkud jiná, a ve studiu Sony si to uvědomili v podstatě jako první. Místo… (více)