Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Garbo mluví! hlásaly reklamy, když hvězda němého filmu Greta Garbo debutovala ve filmu zvukovém. O devět let a dvanáct klasických filmových dramat později byla talentovaná filmová legenda připravena na novou změnu. Garbo se směje! slibovala reklama její první komedie, jiskřivého příběhu o přísné ruské komisařce, která vyměnila svou ženskost za sovětské bratrství – dokud se nezamilovala do elegantního pařížského světáka (Melvyn Douglas).
Ernst Lubitsch, který pracoval s rafinovaně sžíravým scénářem, jehož spoluautorem byl Billy Wilder, věděl lépe než kdo jiný, jak spojit vytříbenost se skvělým vtipem. "I ta nejdůstojnější lidská bytost je minimálně dvakrát denně směšná,” vysvětloval svůj proslulý "Lubitsch Touch”. A přesně tak vnímáme zamilovanou Ninočku Grety Garbo: jako klidně důstojnou a přesto roztomile směšnou. Uvidíte ji stejně. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (99)

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Snažil som sa, aby sa mi to páčilo, väčšinou sa na staré komédie naladiť dokážem. A rozumiem v roku 1939 všetkej úmyselnej naivite. Ale sorry, viac nesympatická jak Greta Garbo bola už len postava, ktorú hrala. Preto na mňa nefungovala romanca. A ako komédia je to málo vtipné. A ako akákoľvek satira málo ostré. Len to tak jemne škrabká, aby sa to dostalo ku koncu, ktorý ma nezaujímal. Tri hviezdy za objektívne kvality, ale za nežnosťou chodím inam. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Po neuveriteľne našlapanej komediálnej prvej hodine prichádza romantické zvolnenie a film trošku stratí čaro ale stále platí, že so súdruhmi nikdy nebola väčšia sranda ( možno s výnimkou Raz, dva, tri) ako tu. A Greta Garbo so svojim nekompromisným Arnoldovsko - Terminátorovským výkonom je úplne dokonalá. 9/10 ()

Reklama

poz3n 

všechny recenze uživatele

Opět film plný protikladů. Jako komedie funguje Ninotchka výborně. Ve screwball momentech je cítit Billy Wilder na sto honů, ty slapstickové zase baví svojí upřímností. Menší problém jsem měl s linií romantickou, která tempo filmu zpomalovala, nemluvě o tom, že chemie mezi ústřední dvojicí nebyla podle mě nikterak výjimečná. Zásadní nedorozumění se však týká ideologické stránky Ninotchky. Chápu, film vznikl v roce 1939. To mi ovšem nepomůže přenést se přes vnímání očividné propagandy, která na diváka číhá za každým rohem a obrazem. Nemám nejmenší problém s tím, když někdo haní komunismus, nicméně propaganda zabalená do romantické komedie mi vadí z principu. 6/10 ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Zpočátku mi vadilo, že soudružka Ninočka je tu jakožto bolševička líčena jako stroj, který nemá smysl pro humor, je strohá, chladná a věcná, romantika, emoce nebo rozhovor o běžných věcech jí je cizí. To se však změnilo po scéně v restauraci a rázem už jsem věděl, že Lubitschův snímek je na 5*. Od zmíněné scény jsem sledoval skvělou romantickou komedii s perfektní Gretou Garbo a Melvynem Douglasem. S blížícím se závěrem je tu také vkusně a citlivě nastaveno zrcadlo komunistickému režimu (cenzura, obavy hlavních hrdinů, atd.), ale poměrně trefně také kapitalistickému zřízení, což možná nejlépe vystihuje úplný konec filmu. Dávám jednoznačných 5*. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Jsou představeny zajímavé postavy a konflikty, ale všechno musí jít stranou, aby mohl existovat nepřesvědčivý milostný vztah, jehož mužský představitel je tak strašně nesympatický a jeho vztah ke Gretě Garbo tak jednosměrný, že její podlehnutí tomu muži je urážlivé i na rok 39. Ale (!) jakmile už k tomu umělému vzplanutí dojde, jakmile se film najde, je naplnění té premisy skvělé - až vynikající. Vlastně to není nějak podivné - myšlenka "aristokrat a komunistka se zamilují a svou ideologií navzájem obohatí svůj život" dává smysl, jen dát ten mechanismus do kupy a rozchodit ho se nepovedlo bez zádrhelů. ()

Galerie (85)

Zajímavosti (13)

  • Ernst Lubitsch film režírovat vůbec nechtěl. Ustoupil pouze tlakům studia MGM, jež mu za to slíbilo produkování jeho snímku Obchod za rohem (1940). (Vodnářka)
  • Snímek byl zakázán v zemích Sovětského svazu. (Ded@M@tes)

Reklama

Reklama