Žena na válečné stezce

• Island Kona fer í stríð (více)

Padesátnice Halla je zdánlivě spořádaná učitelka a sbormistryně, ale pod klidným zevnějškem dříme víc, než se na první pohled zdá. Tvrdá a nekompromisní žena má ještě druhý život – vede totiž soukromou válku s průmyslovými giganty, kteří ničí islandskou krajinu. Nejhledanější žena ostrova řeší s lukem v ruce dilema mnohých z nás: jak svým dílem přispět k tomu, aby nedošlo k ekologické a sociální katastrofě? (Film Europe)

vodkasesemte

Moms can do anything. Find solutions. 34:30 (11/17). I urge everyone to rise up and use their ingenuity to cause damage to these enterprises (Extinction Rebellion). Thats the only thing those psychopaths, those global multinationals, can understand. Thats how they operate (připomíná mi Davida Icka), with threads and sabotage against nature and society (Aljaška v plamenech – tehdy jsem tomu ještě věřil). The sabotage against our nature causing atmospheric warming, is a crime against humanity and all life on Earth. The globalized industry is the force behind this suicidal charge that not even democracy can stop (proto zbouráme staré pořádky – a vytvoříme řád vlastní). But there are laws above human laws, ancestral laws which will not be stricken out tomorrow,. Its our indisputable right to protect the Jives of future generations (tadle je poslední). We are the most powerful generation ever and we are also the last generation that can stop the war against our (Mother) Earth. Our children and grandchildren will have no chance. For them it will be to late. Now is the time, the mission is ours. The Mountain Woman. Why do you used old typewriter? It can be traced (si řikal). There are weak point they will tear apart. The laws above/about laws. You are opening up a very dangerous angle (oni – tímto filmem nevyjímaje) they will totally deform it. Ppl will understand. I ahve planted the seeds, it cant be stopped (strom a řetěz). They dont want to stop it, but to control it. They will control the discussion. Who will tell us what the real issues are? They have started a mole investigation. Nicméně ted se zdá (debilka Gréta apod.) že trend medií je přesně opačný – vnutit nám tudle prolhanou klimatickou krizi. Ano, planeta jde do prdele, ale je to uměle vytvořený proces, stejně jako v případě migrace, terorizmu (false flags) a dnes plandemie koronaviru (to je hroceno oběma směry – také). Cílem je ve všech oblastech vyvolat střet, chaos. He who Jives by the sword, dies by the sword. But no one has been hurt, except our country and our planet (právě proto). The drop hollows the stone. Isnt that egoism, to think it will change the world? The mountains are falling on us, we dont have time to wait for drops. Now you are going to save a child and the entire world with it. Vážně si myslíte, že planeta se rozpadá kvuli činnosti člověka, nebo je třeba problém trošku jinde – v tom, že člověk opustil svojí cestu, což je v tomhle filmu krásně naznačeno, ale podává se to za klad (včetně těch blondatejch fízlu s kozama, co neví, kde je jejich místo)? Žena vážně není rovna muži. Your journey is now my journey. Alleged cousin. I greet your inner, not your outer, not your appearance, but your inner being, who is holy and good. Agitka uplně ve všem. Buh se rozhodl zničit zemi a vše na ní, protože došlo k odpadnutí. Fandil bych jí, kdybych nevěděl, že to je stará zmatená kurva. Ta adopce dítěte – nevlastního, to jen dokazuje. Kdyby věcy šly dál, planeta by se o sebe dokázala postarat. Jde o nás, co na ní žijeme. Nám dochází čas, ale nemužete tomu nijak zabránit. Thai chi. Jaktože věděli, kdo to jem neměli podobu, neměli DNA. A hlavně si ho nemohli dovolit jen tak odebírat občanum, alespon ne ve svobodné zemi. Jinak velmi povedený film s originálním námětem. Se skvělým závěrem. () (méně) (více)

Gregor_Samsa

Postarší teta rozehrála dost příběhů najednou, nesedí jí nějak moc hliníkárny v pustinách Islandu, takže sabotuje co to jde. Utíká krásně přes ty zelené tundra drny a drží se fakt statečně. Do toho ji vyhrává přelud-trio celkem podivné kompozice, které ale do filmu tak nějak pasují. Dále tu je jeden strejc a jedna ségra, co to s jógou trochu přehání, ale zase má fištróna. Opálený cyklista s příkladnými španělskými nadávkami pobaví. Závěr... je to vůbec závěr nebo cože? Nu nejlepší nakonec – předloni v létě Reykjavíku jsem viděl kus natáčení pod kostelem, jak tam teta jede na kole... říkal jsem si, co to bude za historickou věcičku co tam točí, a vida nakonec Vilemína Tellová, co se dokáže proti hliníkárnám opravdu nadchnout a nabudit... [70%; 2019-03-09 Kino Pilotů] ()

rigby

Zajímavé téma filmu a zejména jeho provedení. Ale to by na tom nebylo to nejzajímavější. Nejpřekvapivější je vizualizace doprovodné hudby, která je mimochodem hodně skvělá. Některé okamžiky jsem si fakt užíval, některé už méně. 4- ()

hony23

Byť mám k přírodě kladný vztah, tihleti ekoteroristé mi lezou krkem. Navíc hlavní představitelka je silně nesympatická, první hodinu se takřka nic neděje a do toho ty 3 Marfuše tam neustále vyjou. No pak se to naštěstí trochu rozjede, celkově jde ale o dost nudnou artovinu. ()

Nugat

Hrdinka je skvělá s perfektní kondicí i se zápalem. Jen mi k páté hvězdě chybí nějaké informace. O ní, o protivnících... Ale skvěle natočeno, zajímavý příběh a výborná hudba. ()

fafejt001

Ta dvojrole byla dobrá . Jinak podivný film . S lukem šla na stožár , aby změnila Island k lepšímu . Ten sborový zpěv krásný , ale ti tři muzikanti , zvláááštnííí . Asi nějaká nadsázka , která se nějak v našich končinách nechytla . Na Ukrajině se zastavil čas , ale svět běží jak o život k moderním výdobytkům civilizace . Otázkou je , zda-li je tohle to pravé . Tento severský počin , mne nějak nechal chladným , na rozdíl od ostatních , kteří tomu dali i pět * . Asi tomu nerozumím a nevadí mi to . Snad příště . ()

Grázl83

Velmi zajímavě natočené, včetně pro mě originálně zakomponovaneho hudebního tělesa do filmu. I samotná hudba perfektní. ()

Perunwit odpad!

Zcela naplňuje definici žumpy. Populární téma, žádaná volba postav, chaotická zvuková kulisa + nabarveno na přírodno. Frigidní jednovaječná kráva, adoptující sirotu z anektované oblasti Ruska ve volném čase páchá škody na cizím majetku. Většinou to za ni ale odsere kučeravej cyklouš, kterej jede, jako na potvoru, vždycky kolem. Tolik času v životě vážně nemáte... ()

Tomas_PO

Aktuálna enviro-téma spracovaná nenásilným, vtipným a šarmantným spôsobom. Scenéria Islandu je prenádherná, hudba dokonalá a ak je aj islandský humor taký ako vo filme, tak je to krajina snov! :) ()

Poleloukales

Štěpná komedie přetékající nádherným humorem až trierovského střihu. Tai-či s ovladačem, jako pěst na oko třeskutý Jónssonův bigbít použitý po kusturicovsku a z O koních a lidech impotovanej Juan Camillo Roman Estrada jako nedobrovolný průserář co do ještě většího průšvihu přišel, mi vytáhly koutky do šťastně připitomělýho úsměvu. Třikrát sláva Erlingssonovi za jeho bezbřehou invenci neb takových tvůrců a jejich děl je třeba. ()

kolly13

Zastavit globalizaci nebo vyslyšet hlas svého srdce (a své podstaty)? To řeší hrdinka z lidu, která není jen tak obyčejná učitelka zpěvu. Chybělo mi trošku zabrousit do intimity přibližně 45-leté ženy. Ale za odpor, odvahu a vytrvalost proti koncernům palec nahoru. Je je otázkou, zda to k něčemu bude. ()

Elisson

Síce pochybujem o legálnosti odberu DNA vzoriek, ukrajinská vložka mi šla na nervy a samotársky cudzinec mal až priveľa smoly, ale celkovo hodnotím film ako veľmi dobrý a dúfam, že inšpirujúci pre čo možno najviac ľudí (aspoň v oblasti zaujímania sa o prírodu, keď už teda nebudú robiť partizánsku činnosť). Chce to čo najviac ekoteroristov (inými slovami - uvedomelých, ekologicky zmýšľajúcich ľudí, ktorí prekonávajú nebezpečenstvo a riskujú basu, aby aspoň nejako prispeli k dobrej veci, zvýšili povedomie o problémoch atď...) a kvalitne spravených filmov o nich :-) ()

FuLister

Dost divný severský, jdoucí na ruku současným ekoteroristům, kdy hlavní hrdinkou je silná nezávislá postarší žena, která chce být matkou, ale muže radši nechce, bojuje za záchranu islandské přírody (kameny obrostlý lišejníkem?) tím, že ničí vedení elektrickýho proudu. Jediný co bych hodnotil kladně a za co dávám ty dvě hvězdičky, jsou právě záběry oné krajiny (sic!) a velmi zajímavá hudba. ()

surprise

Překvapivý závěr mi později došel jako pravděpodobně nereálný, ale i tak se mi to líbilo. Více takových ekoteroristů a šikovných filmařů. ()

Hombre8

Ujetý, jako většina severských filmů. Sluníčko holt chybí. Ono by to bylo všechno hezký. Jen nemít v makovici nesráno a vidět věci v souvislostech a nejen ze svého egomaniakálního pohledu. ()

mamina09

Výborný výkon Halldóry Geirhardsdóttir, hezky promyšlený jak scénář, tak filmová řeč, symbolika, kamera i humor. Skvělé nápady jak celkově film oživit (např. živá hudba přímo v záběru). Velice ekologicky ale i sociálně uvědomělé. Všem komu tato témata vyloženě nevadí vřele doporučuji. Není co vytknout. (Na Islandu snímek získal celkem 10 cen Edda - něco jako náš Český lev. Myslím, že to mluví za vše) ()

SCANDI 2020 se blíží

SCANDI 2020 se blíží

04.01.2020

Šestý ročník Scandi nabízí to nejlepší ze současné severské kinematografie napříč žánry – od temného noiru přes melancholické drama až po provokativní dokument. Úspěšná právnička zamilovaná do… (více)

26. Dny evropského filmu

26. Dny evropského filmu

04.04.2019

Dny evropského filmu již 26. rokem nabízí divákům to nejzajímavější ze současné evropské kinematografie. Letos zvou do kin na 45 filmů z různých koutů Evropy a výběrem filmů se snaží přiblížit… (více)

Začíná přehlídka severských filmů  SCANDI

Začíná přehlídka severských filmů SCANDI

05.01.2019

Přehlídka severských filmů SCANDI přináší do českých kin kvalitní výběr novinek i starších oblíbených titulů z islandské, dánské, švédské a norské produkce. Od 10. do 13. ledna nabídne v patnácti… (více)

Jodie Foster bude bojovat za životní prostředí

Jodie Foster bude bojovat za životní prostředí

11.12.2018

Držitelka dvou Oscarů Jodie Foster (Mlčení jehňátek) si jako svůj další režijní počin vybrala remake islandského eko-thrilleru Woman at War. Příběh se točí okolo geniální učitelky na střední škole,… (více)