Výjimeční přátelé

• USA A Beautiful Day in the Neighborhood (více)

Novinář Lloyd Vogel (Matthew Rhys) je pověřen, aby napsal článek o oblíbeném tvůrci a moderátorovi dětské televizní show Fredu Rogersovi (Tom Hanks). Poslušně se vydá do studia, kde Rogers natáčí svůj pořad, a záhy mu začne klást zvídavé otázky. Fred má však zjevně jiné plány. Dotazovaný se náhle promění v tazatele a pomůže Lloydovi překonat trauma z minulosti i znovu objevit víru v lásku. (HBO Europe)

maestrotatum

Tom Hanks opäť na tróne ! A Beautiful day.... je výnimočný film pri ktorom je každá nominácia a uznaná cena jednoznačne opodstatnená. Čarovný a roztomilý príbeh , v ktorom nie je núdza o emocionálnu smršť a samotný filmový zážitok je umocnený nespochybniteľne perfektným hereckým výkonom predstaviteľov dvoch hlavných postáv a to menovite maestra Toma Hanksa a Matthewa Rhysa ( o ktorom zahanbene priznávam, že viem veľmi málo, ale tu ma presvedčil a prinútil sa pozrieť bližšie na jeho filmografiu). Fred Rogers dostal krásnu poctu a snáď neexistuje iná osoba ako je Tom Hanks, kto by mohol tak precízne vystihnúť dobrotu a láskavosť Rogersovej osobnosti. Nerozumiem tomu nízkemu hodnoteniu. Je to najlepším filmom 2019-tej sezóny. Rozprávkovo natočené a šialene výstižné [80%]. ()

Novko

Asi se většině bude tento snímek zdát jako jedno velké klišé. Kázání o tom jak je důležitá rodina, přátelství a starost o druhé jsme ve filmech mohli vidět hodně krát. Přesto mě to zaujalo několika věcmi. Třeba neznám film který by byl vytvořen na motivy rozhovoru v časopisu. Dále opět fenomenální až děsivě přesné ztvárnění Freda Rogerse, Tomem Hanksem. Rozhodně procenta na ČSFD jsou nesmyslně podprůměrná. 7/10. ()

HellsAngel

Hollywoodsky magazín Deadline napísal, že A Beautiful Day in the Neighborhood je film, ktorý práve teraz potrebujeme. A ja úplne súhlasím. Nie je to dokonalé a už vôbec nie revolučné dielo, no vnímavému divákovi hravo a úprimne rozpovie nesmierne dôležité a v každej dobe aktuálne posolstvo. Nič viac, nič menej. Ja si ho s radosťou pozriem opäť. ()

bonovox

Prvé minúty sú klamlivé, treba dať tomuto príbehu šancu. Tom Hanks skvele zahral skutočnú postavu Freda Rogersa ktorý bol v amerike ikonou televízneho vysielania pre deti. A tvorcovia mu natočili peknú poctu aj keď príbeh nie je priamo o ňom. Feel good movie ako hrom. 80% ()

hortenz1e

Film jsem viděla náhodou, nic jsem si o něm nezjišťovala. A tak jsem téměř celou dobu přemýšlela, jestli se z postavy Freda Rogerse vyklube zločinec nebo pedofil. A to jenom proto, jaký makeup Hanksovi udělali... Ale film měl pro mě 2 zásadní úžasné dopady. Našla jsem si pravého Freda Rogerse, který mě naprosto okouzlil. Měl přímý, laskavý a uvěřitelný přístup k dětem, který může být i v současnosti inspirací. A objevila jsem tu Matthew Rhyse, který v The Americans předvádí dokonalého hereckého chameleona. ()

sirjohn

5 hvězd za příběh a za mistrný výkon Toma Hankse. Zbytku filmu dávám za 3, protože by ty "sebe-uvědomující" pasáže mohly být kratší, ale zase to celkově podtrhává klid, který Fred Rogers zaujímal. Díky filmu jsem se dozvěděl o příběhu a něco si shlédl. Díky za to! ()

jpacuta

Film, který ocení asi nejvíce ti, co jsou podobně zlomení jako hlavní hrdina Lloyd. Dojemné. Hanks je opravdu kouzelný. ()

Mates Hradecky

Jako má naše vlast Wericha, má Amerika Mistra Rogerse, který z obrazovky bleje moudra nezletilým a zletilým pracujícím.Toma Hankse mám rád, ale jako pan Rogers mě od poloviny filmu lezl neskutečně na nervy. Dokoukal jsem jen pomocí pevné vůle, přeskakování zpívaných scén a těšení se na konec. Snad tento film osloví duševně nevyrovnané diváky, já jeho cílovka nejsem. ()

baron156

Tom Hanks drží celej tenhle ten film a tomu stačí přednést citlivým hlasem pár vět a má to. Jediné mínus je v příběhu reportéra, který se asi bere jako hlavní příběhová linie, ale vůbec to do toho nezapadá. ()

EvaBrigancia

To je výjimečný film. Dnes se netočí mnoho filmů, které člověka přimějí již v průběhu promítat si moudra a techniky ve filmu použité přímo na sebe a svůj život. Tím si něco uvědomit, posunout, pochopit, přehodnotit, prožít. I díky skvělému Tomu Hanksovi, neumím si v roli Freda Rogerse představit někoho jiného.  Pravda, chvílemi, hlavně na začátku, se člověk maličko nudil, ale to díky celku velmi ráda odpustím. Děkuji za tak krásný film. ()

deniska.tomc

Celkom sa čudujem tomuto nízkemu hodnoteniu filmu na ČSFD. Krásny príbeh a v jednoduchosti je krása : koľko lásky/dobroty dáš = toľko dostaneš. V živote je veľa veci jesnoduchých, len na to zabúdame. Tom Hanks dávam celému filmu ľahkosť a krehkosť. Pohodový film ktorý pohľadí dušu. ()

dragon'88

Je mi tazko pozerat sa na taketo prizivovanie sa Hollywoodu a este aj Hanksovi som to v najkritickejsom momente neveril. Ale inak je to dobry, ale velmi tazky film, ktory nie je o Fredovi. ()

Rada.Shoa

Tento film je laděný na nedělní polední oběd s rodinou.Celé je to tak hezky bezelstné, až tomu jde těžko věřit.Tom Hanks tam padl jak ulitý a vedlejší postavy předvedli také kvalitu. ()

MIG24

Na film se dá dívat ze dvou stran. První pohled bude těch za mořem, kteří vyrůstali s panem Rogersem, ovlivnil jejich dětství a nebo o něm alespoň slyšeli od někoho z rodiny. Ti musí film milovat, protože je jejich součástí. Ostatní musí vzít za vděk "jen" hereckým šílenstvím Toma Hankse, kdy chvíli nevíte, zda hraje, mluví za sebe, a nebo je v rauši. Ale jen do té doby než zjistíte, že opravdu takový člověk existoval. Máte jen dvě možnosti, film se Vám dostane pod kůži, vyvolá ve Vás něco dávno zapomenutého a znovu Vám ukáže něco co už jste skoro zapomněli, a nebo se před ním ještě více uzavřete a možná jej ani nedokoukáte. To už bude jen na Vás. Škoda jen, že některé z hlavních dějových posunů jsou obroušeny a zaobaleny, v syrovém stavu by totiž dokázaly zaútočit na diváka ještě daleko více, film by pak mohl být zatracen a milován zároveň. Pak by dostal 5/5, takhle je to 4/5. ()

simonman

Asi mám já i tento ffilm smůlu, že jsem viděl jako první Kidding. Což je taktéž příběh stárnoucí hvězdy dětského pořadu, ovšem naprosto jiné úrovně. Zatímco Carrey je do své role pasující, skvělý, úžasný, autentický, Hanksovi jsem ukňouraného pana Rogerse neuvěřil a jeho apatická přeslazenost mi byla povětšinou protivná. A zápletka? Nevyřešený vztah s otcem, který odešel, zatímco matka umírala? Vážně? To je vše? Tohle rodinné neštěstí, které se událo snad v každém filmu, který pojednává o roztržce mezi dítětem a rodičem? A nic víc? Ne, víc už nic. ()

FakinAdsso

Chudák Mister Rogers, tak zajímavá postava a dostane nejnuznější a nejklišovitější scénář. Kdykoliv nebyla kamera na úžasném Hankskovi, chtěl jsem si prostřelit hlavu. ()