The Death of Superman

• Austrálie

The Death of Superman

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2018, 72 min

Tieto DC animáky zväčša iba počúvam (a hlavu mám 50/50 vrazenú do krížoviek alebo tak), lebo primárne obdivujem a zbožňujem duchaplnosť dialógov a príbehu ako takého. Ale od tohto som nevedel odtrhnúť oči a fakt mi nebolo všetko jedno. A to aj napriek tomu ako tá animácia (s ohľadom na súčasné možnosti) vyzerá. Aaach, všetkým tým ukážkovým NERDOM asi začínam až príliš dobre rozumieť.(16.9.2018)

No, podle reakcí jsem čekal návrat vrcholné formy DC animáků, ale bohužel se tak nestalo. Je to sice o poznání lepší než ptákoviny typu Son of Batman, nebo Hell to pay, ale na vrcholy jako Doomsday, Under Red Hood, nebo Flashpoint Paradox se to pořád zdaleka nechytá.. V The death of Superman se mísí parádní momenty s naprostými výblitky imbecilního diletanta. Superman působí jako panák. Děj zněl asi parádně na papíře, ale když to pak odflákne režie, je to sakra znát. Justice League je redukována na nýmandy kteří nejsou schopní boje po první pořádné ráně. Dítě běžící vstříc smrti jen aby zvedlo ze země gameboye je pak už na hranici parodie.... Je pravda, že lepších momentů je asi více než těch špatýnch, ale ta hnusná pachuť (nasranosti, frustrace, zklamání) tam prostě zůstává... Za mě někde mezi 3 a 4(8.7.2018)

Nechápem ten spoiler v názve, ale tak čo už. Či už som vedel ako to skončí alebo nie, tak či tak sa jedná o výborný animák s dielne DC. Narozdiel od filmovej verzie, tu všetko šľape ako má (postavy. bitky, atmosféra, napätie). Po dlhej dobe, konečne animák, ktorý som žral (naposledy ma tak bavil The Dark Knights Returs a vynikajúci Flashpoint paradox) Odporúčam dopozerať dokonca. 90% - 5*(27.5.2019)

DCčkárska TOPka, nie je to síce Dark Knight Returns ani Flashpoint Paradox, tie nastavili laťku asi nedostižne, ale má to k nim svojou osudovosťou sakra blízko a mimochodom je to prvý animák, ktorý má štyri potitulkové scény. To som teda nečakal. A zaradenie sa úvodnou animáciou medzi hrané DC filmy tiež potešilo. Skvelé spracovanie, ďaleko lepšie ako All Star Superman, ten v tomto tieni vyzerá ako fakt detská variácia. Toto bolo dospelé.(9.7.2018)

Jak už zaznělo v mnoha komentářích, hrané DC filmy jsou tak špatné, že vedle nich působí většina animáků líp. Přesto bych to nezveličoval. Pro mě budou DC postavy vždycky dětinské a nudnější, než od konkurence. Třeba je poslední neuspěch hraných filmů právě v tom, že superpostavy nafasovaly svět, ve kterém jsou všichni tak tupí, že se nechají ošálit brýlemi, oblečením, nebo zelenou škraboškou. Postavy DC pořád řeší, aby je někdo nepoznal a neohrozil jejich rodiny. To je trochu nuda. Většina marveláků nezapadá do světa, který působí stejně jako ten, který divák zná, ale je to osvěžující. Smrt Supermana, bude pro většinu lidí, kteří viděli poslední hrané filmy, trochu matoucí. Vztah Lois a Clarka je na začátku, přesto už je pohromadě Liga spravedlnosti a navíc je z názvu zjevné, že Superman umře. Kdo už nějaký animák viděl, ví, že tady se posloupnosti s hranými a leckdy ani animovanými filmy, neřeší. Takže kdo čeká nějaké nastavení/pokračování třeba posledního kino"hitu", bude koukat. Spíš je to jeho lepší verze.(28.7.2018)

• - V závěrečných titulcích obsahuje film 4 scény. (Puxina)