The Death of Superman

• Austrálie

The Death of Superman

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2018, 72 min

Tieto DC animáky zväčša iba počúvam (a hlavu mám 50/50 vrazenú do krížoviek alebo tak), lebo primárne obdivujem a zbožňujem duchaplnosť dialógov a príbehu ako takého. Ale od tohto som nevedel odtrhnúť oči a fakt mi nebolo všetko jedno. A to aj napriek tomu ako tá animácia (s ohľadom na súčasné možnosti) vyzerá. Aaach, všetkým tým ukážkovým NERDOM asi začínam až príliš dobre rozumieť.(16.9.2018)

DC aj v tomto prípade potvrdzuje, že i keď mnohé hrané filmy z ich dielne nepatria medzi klenoty kinematografie a Marvel si z počinov konkurenčného štúdia neraz právom robí srandu, animáky im skrátka sedia. The Death of Superman je skvelou akčnou zábavou, ktorá svoje nedostatky úspešne zakrýva dobre budovaným napätím, hraním sa s emóciami diváka a primeranou surovosťou. 8/10(8.7.2018)

Nechápu,proč má Superman takový (tedy ty máš ale pěknou držku,haha!) divný xicht. A poněkud to zřejmě přehnal se steroidy. Blééé. Též nechápu,proč to má znělku jako hrané DCEU filmy a proč to nemá vizuál,dle super předlohy,které tohle sahá tak do půli lýtek a kde se autoři vykašlali z 90% na předlohu a většinu děje si prostě vycucali z prstu. Nechápu. Snad bude 2.díl lepčí. Takže nejlepší na celém tomto dílku jsou ony 4 mezi a potitulkové scény. To je ovšem zatraceně málo. Jo a Doomsday vypadá jako něco,co vypadlo z Dinobotů a ne,jako Důmsdej,jak má vypadati. Ve Smallville byl o 100% lepší a možná i v tom BvS. Kašlete na instinkt,jděte do comicsu. Dostanete nářez,jaký se jen tak nevidí. P.s.na Superman/Doomsday z 2007 to nemá ani náhodou!(20.1.2019)

DC to fakticky dává sežrat Marvelu na poli animovaných filmů se superhrdiny (na druhou stranu, asi by bylo stejně lepší do natřít konkurenci v rámci hraných filmů, tam holt DC malinko zaostává). V poslední době se mi velmi zamlouvá ten dospělácký nádech. Ano, pořád si přijdou na své i vaše ratolesti, ale ty nadávky a na poměry superhrdinských filmů i nevídaná brutalita holt mluví za vše. Superman mi zde přišel svým vyobrazením jako takový teenager, nějak jsem nedokázal po pohledu na jeho tvář mu to uvěřit. No nevadí, přesuňme se dál. Doomsday měl takto vypadat i BvS, tam vypadal, jak to jen kulantně říct, prostě směšně a přehnaně digitálně. Celá Liga spravedlnosti zde opět k ničemu, po pár úderech od hlavního záporáka všichni polehali na zem a čekali jen na přílet Kryptoňana, jak je zase vytáhne z bryndy. Dojde i na emoce, bitvy slušně zpracované. Potěšil kvalitní anglický dabing. Závěr s potitulkovými (čtyřmi !!!) scénami navnadil na další díly. Já jsem spokojen, jen příště dolaďte ten look Supermana. Za mě dávám 84 % P.S. Na černovlásku Lois Lane nejsem zvyklý, ale docela příjemná změna(13.7.2018)

Hlavní téma (vedle dárku z vesmíru) je Clarkova hrůza ze seznámení Lois se svými rodiči aneb nejzábavnější části komiksů vedle soubojů superhrdinů se superzáporáky jsou vždycky jejich osobní trampoty. Pokud se filmový divák často uchechtával, že Lois je tak natvrdlá, že nepozná, že jediný rozdíl mezi Clarkem a Supermanem jsou brýle, které si Clark zřejmě nesundavá při souloži, tak tady je ten vtip dotažený do dokonalosti.(26.9.2018)

• - V závěrečných titulcích obsahuje film 4 scény. (Puxina)