The Death of Superman

• Austrálie

The Death of Superman

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2018, 72 min

Nechápu,proč má Superman takový (tedy ty máš ale pěknou držku,haha!) divný xicht. A poněkud to zřejmě přehnal se steroidy. Blééé. Též nechápu,proč to má znělku jako hrané DCEU filmy a proč to nemá vizuál,dle super předlohy,které tohle sahá tak do půli lýtek a kde se autoři vykašlali z 90% na předlohu a většinu děje si prostě vycucali z prstu. Nechápu. Snad bude 2.díl lepčí. Takže nejlepší na celém tomto dílku jsou ony 4 mezi a potitulkové scény. To je ovšem zatraceně málo. Jo a Doomsday vypadá jako něco,co vypadlo z Dinobotů a ne,jako Důmsdej,jak má vypadati. Ve Smallville byl o 100% lepší a možná i v tom BvS. Kašlete na instinkt,jděte do comicsu. Dostanete nářez,jaký se jen tak nevidí. P.s.na Superman/Doomsday z 2007 to nemá ani náhodou!(20.1.2019)

Tak nějak doufám, že se Warneři, Johns a další pašáci zodpovědní za to, kde se teď nachází DCEU, dívali a horlivě si psali poznámky. Protože takhle se to dělá. Film Sama Liu tak strká do kapsičky hravě nejen BvS, ale i vlastní předlohu od Jurgense. Emoce fungují, akce šlape a Doomsday je tady fakt brutální, skutečná chodící apokalypsa. Přitom je v mnoha pasážích film příjemně komorní. Zkrátka a dobře - jeden z nejlepších kusů DC animované tvorby...(19.6.2018)

No, podle reakcí jsem čekal návrat vrcholné formy DC animáků, ale bohužel se tak nestalo. Je to sice o poznání lepší než ptákoviny typu Son of Batman, nebo Hell to pay, ale na vrcholy jako Doomsday, Under Red Hood, nebo Flashpoint Paradox se to pořád zdaleka nechytá.. V The death of Superman se mísí parádní momenty s naprostými výblitky imbecilního diletanta. Superman působí jako panák. Děj zněl asi parádně na papíře, ale když to pak odflákne režie, je to sakra znát. Justice League je redukována na nýmandy kteří nejsou schopní boje po první pořádné ráně. Dítě běžící vstříc smrti jen aby zvedlo ze země gameboye je pak už na hranici parodie.... Je pravda, že lepších momentů je asi více než těch špatýnch, ale ta hnusná pachuť (nasranosti, frustrace, zklamání) tam prostě zůstává... Za mě někde mezi 3 a 4(8.7.2018)

Tieto DC animáky zväčša iba počúvam (a hlavu mám 50/50 vrazenú do krížoviek alebo tak), lebo primárne obdivujem a zbožňujem duchaplnosť dialógov a príbehu ako takého. Ale od tohto som nevedel odtrhnúť oči a fakt mi nebolo všetko jedno. A to aj napriek tomu ako tá animácia (s ohľadom na súčasné možnosti) vyzerá. Aaach, všetkým tým ukážkovým NERDOM asi začínam až príliš dobre rozumieť.(16.9.2018)

Konečne animovaný film, kde nechýba osudovosť a záverečné mlátenie nevyzerá ako bezduchá nakladačka s povinným víťazstvom dobra nad zlom. Superman, Lois, ale aj Lex sú mysliace bytosti s charakterom, škoda len toho plot holeu, že plná JL by si s Doomsdayom hravo poradila a oni sa tam po ňom vrhajú po jednom ako tupé ovce.(27.3.2019)

• - V závěrečných titulcích obsahuje film 4 scény. (Puxina)