dopitak

Pomalu se vracím Almodovarovou minulostí po schodech postavených z jeho filmů, Na dno vášně je zatím nejstarší, ač v předsálí už se hřeje Kika i Květ mého tajemství (budu sledovat zanedlouho) a na opačném konci čekají rozkoukaná Rozervaná objetí (dokoukány budou zítra). Mini srovnání stále vede Volver, ačkoliv Na dno vášně je opravdu dobrý, a v tomto případě bych k rozlišení nuancí potřeboval spíše desetistupňový žebříček. Pedrovy filmy mají hodně společného - hraje v nich Penélope, dost často také Javier Bardem, a taky pokaždé se v zápletce totálně ztratím, ačkoliv přesto nic není ztraceno, protože moje slečna mi pokaždé děj vysvětlí. A asi to se mi na Pedrových filmech líbí ze všeho nejvíc, fakt nejsou pro blbce. ()

Frajer42

Spoilery! Kdyby mi někdo ve zkratce popsal děj, tak bych se s ním takřka vsadil, že mě něco takového nedokáže bavit. Sázku bych ovšem prohrál, protože Almodóvar opět prokázal, že je docela šikovný režisér a naservíroval divákům moc hezkou pohádku o tom, kterak se jedno předčasně vyprsknuté dítě prosouložilo v Madridu ke štěstí. Taková vcelku věrná sonda do života madridské spodiny a nelítostnou honbou za uspokojování svých nejnižších pudů a tužeb. Všichni se do svých rolí skvěle položili a ze stran všech zúčastněných na mě snímek působil velice věrně a uvěřitelně. Nechyběl ani humor. Úplně mě položil okamžik, kdy Almodóvar odhalil nejmenší úd ve Vesmíru, jehož hrdým vlastníkem je jakýsi Liberto Rabal a asi o 3 minuty později je divákům naservírovaný vášnivý sex mezi ním a kurvou z povolání. Dokonce natolik vášnivý, že paní nebyla schopná druhý den uspokojit svého invalidního manžela, neboť ji neskutečně pobolívaly její tělesné útroby prošpikované dvoucentimetrovou mačetou. Po celou dobu si snímek držel velice vysoké tempo, hrozně dobře se na něj koukalo a stopáž utíkala nezvykle rychle. ()

Khalesi

Nech sa snažím, ako chcem, viac, ako 4* tomuto kúsku nedám.Na Almodóvara miestami až neuveriteľne naivné a infantilné. Trochu sklamanie, ale ešte stále lepší priemer. Nehovoriac o atraktívnych mužských, ale aj ženských predstaviteľoch, ktorí nie sú práve u tohoto režiséra pravidlom, aspoň nie v takomto množstve:) Zase o láske, vášni, žiarlivosti a všemožných ľudských pudoch, ako je Almodóvarovým zvykom, takže po tejto stránke si divák príde na svoje. Milostné scény -nádhera.Musím však podotknúť, že to vie lepšie. ()

Rocky62

Síla ženské přitažlivosti? Akceptuji v případě Francescy Neri, ale ta MILFka, která zaučovala zajíčka Victora mě moc nejracovala. Milostnýmu trojúhelníku jsem moc nevěřil a úvodní scénu s porodem v autobuse jsem nějak nepochopil pro zbylý koncept filmu. Přes tyto šrámy je to za mne solidně řemeslně zvládnutý počin s minimem hluchých míst. Čert vem pár wtf kiksů. PS: Že by Bardem tou lízačkou v koupelně na sebe prásknul svou oblíbenou praktiku, podobně jako Tarantino ve From Dusk Till Down ? :) ()

Idego

S každým Almodóvarovým filmem ho miluju víc a víc. Už vlastně ani nevím, co dál psát do komentářů. Mám pořád dokola opakovat, jak zbožňuju jeho laskavé lyrické kouzlení s barvami, úžasnými postavami a příběhy? V jiných případech bych komentář prostě nepsal. Ale každý z jeho skvostů si zaslouží alespoň pár řádků. Te quiero, Pedro. Muchos gracias... ()

• Doslovný překlad španělského názvu znamená "třesoucí se (chvějící se) těla". (D3VIL)