Reklama

Reklama

Králíček Petr bere do zaječích

  • USA Peter Rabbit 2: The Runaway (více)
Trailer 7

Obsahy(1)

Ve filmu Králíček Petr bere do zaječích se vrací roztomilý a všemi oblíbený králičí lump Petr. Bea, Thomas a králíci jsou teď něco jako rodina. Ale ať se Petr snaží sebevíc, stále má reputaci nenapravitelného rošťáka. A tak králíček Petr vezme do zaječích do světa, kde mu jeho lumpárny nikdo nevyčítá. Když se však jeho rodina rozhodne dát všechno v sázku, aby ho ve světě našla, musí se Petr rozhodnout, jaký králíček chce vlastně být. (Falcon)

(více)

Videa (5)

Trailer 7

Recenze (61)

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Druhé pokračování příběhu Králíčka Petra je snad ještě dětinštější a naivnější než díl první, což je tedy co říct, jelikož už tam to bylo pro víceletějšího diváka jen tak tak na hranici snesitelnosti, jenže světe div se, ono to kupodivu funguje i tentokrát, a já se musím možná i trochu ostýchavěji přiznat, že jsem se opět i já docela příjemně bavil a čas strávený u této podívané nepovažuji rozhodně za vůbec ztracený. Ano, je to vážně triviální a u více než poloviny scén nesmí divák vůbec přemýšlet, jelikož co se tam chvílemi odehrává, by za jiných okolností spíš spadalo do kategorie ,,jiný level,, , ale je to prostě v první řadě pohádka, takže to nesmírné množství všech těch šílených nelogičností a trapností nesmí divák brát až tak doslova a pokud se od tohoto faktu odprostí, tak si užije vážně roztomilou a příjemnou podívanou, která disponuje svižným spádem, minimem hluchých míst, sympatickými postavami, na vysoké úrovni zpracovanými digitálními zvířátky, poměrně funkčním humorem a vlastně možná i těmi emocemi, samozřejmě tedy ale v rámci okolností. Vyloženě vytknout tvůrcům by jinak snad šla jen prakticky nulová nápaditost při tvorbě zápletky, jelikož její vývoj by se dal označit za jednu velkou kopii všeho možného, ale to opět může mírně rozhodit jen dospělého diváka, cílové dětské publikum zrovna tohle asi též moc řešit nebude. Takže zkrátka proč ne. Je to svižné, zábavné, roztomilé, děcka si to užijí na výbornou, rodič se u toho nebude mít důvod cítit trapně, a tak by to asi mělo v případě Králíčka Petra být, takže klidně s trojkou sem. ()

Likan7 

všechny recenze uživatele

Bohužel jsem se bavil o poznání méně než u příjemnýho prvního filmu. Všechno je tam jak by mělo být, ale to překvapení už chybí. Scénář je o poznání slabší a film na to hodně doplácí, stejně tak na často nefunkční humor. Zvířátka jsou pořád fajn, jelen skvělý, ale až nepříjemně často jsem se díval na hodinky. I když má pokračování nějakých 90 minut, většinou jsem se nudil. ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Druhé dobrodružství Petra a jeho přátel celkem ubralo na šibalské vyčůranosti ústředního ušáka a do popředí se dralo spíše morální didaktizování mířené na mladší publikum. Přesto se však stále jedná o mile natočený rodinný film s nejedním humorným momentem, hordou digitálních (ale uvěřitelných) zvířátek a veskrz sympatickým "živým" hereckým obsazením. Dějová linie se záporáky je sice průhledná, ale neurazí - myšák s jeho věčným vypravěčským vzpomínáním pobavil. Stejně tak i pohledem nepřítomný jelen s oblibou ve světýlkách. Trochu mě snad jen rušily zbytečné efekty u Thomasových "pádů". Slabší tři hvězdičky! ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

V podstatě to samé co jednička tak, že hodnocení stejné. Opět se zde mlátí lidé (hned na začátku si Peter představuje jak mlátí s kamarády lidi na svatbě) což nevím jestli je dobrý nápad dávat do rodinného filmu co si z toho ty děti pak můžou vzít jako ? Vtipné už to taky není a jediné co mě zaujalo byla ta veverka co zpívala Green Day  a ten kohout. Nemám rád , když se dospělí chovají jako idioti tady se opět mužská postava chová jak idiot (hlavní ženská postava pro změnu vypadá jak nesvéprávná místo , aby vypadala jak spisovatelka) snaží se boxovat a vypadá u toho jak debil válí sudy a vypadá u toho jak debil a podobně navíc někomu přišlo vtipné na to ještě narvat cgi triky co tam absolutně nepasují . Z nových postav zaujme ten krtek nebo co to bylo. Ani ta pointa se mě nelíbí, když je v podstatě Peter zaveze k zvířecímu útulku kde jim můžou dělat bůhví co v čem je potom lepší jak oni mohl jim najít třeba lepší rodinu nebo lepší život (v tomhle byl třeba Alvin a Chipmunkové 2 tuším, že lepší, že Alvin Chipetkám i potom co mu udělali našel domov a staral se o ně zatímco tady Peter je potrestá jen za to, že chtěli přežít). 40 procent do kina bych na to nešel ()

BMW12 

všechny recenze uživatele

Jednička Králíčka Petra byla zábavná podívaná pro celou rodinu. Druhý díl je o půl hvězdičky horší, ale pořád je to zábavná jízda. Zatímco v prvním díle jsem fandil Thomasovi, tak ve druhém díle jsem celkem fandil Petrovi. Líbila se mi zápletka v Londýně, kdy sejde Petr na zcestí, ale v jádru je to hodný králík, a tak musí vše napravit. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (6)

  • Ve filmu se objevují odkazy na knihy Beatrix Potter. Příkladem je 34. minuta filmu, kdy se po útěku objeví dodávka s nápisem „The Tailor Of Gloucester“, což je název knihy Beatrix Potter. (BMW12)
  • Stejně jako Felix D'eer z prvního dílu, Barnabas je nová postava, která se neobjevila v žádném z původních příběhů Beatrix Potter ani v předchozích adaptacích. (ČSFD)

Související novinky

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)

Sony vše odsouvá na rok 2021

Sony vše odsouvá na rok 2021

31.03.2020

Ačkoliv se americký prezident nechal slyšet, že by rád měl koronavirus za sebou už do Velikonoc, realita se zatím zdá být poněkud jiná, a ve studiu Sony si to uvědomili v podstatě jako první. Místo… (více)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (více)

3Bobule se odkládají, česká kina zavírají

3Bobule se odkládají, česká kina zavírají

10.03.2020

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu o zrušení veškerých hromadných akcí s účastí nad 100 lidí se společnost BIOSCOP rozhodla dočasně zrušit premiéru filmu 3Bobule, která byla v plánu už… (více)

Reklama

Reklama