Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Mladý prokurátor Al Reilly (Timothy Hutton) má ešte hlavu plnú ideálov a tak neváha ani sekundu využiť príležitosť nájsť pravdu. Mike Brennan (Nick Nolte) je medzi newyorskými policajtami legenda a práve preto si môže isté veci dovoliť. Hoci aj bezdôvodne zastreliť drogového dealera. Mike presvedčí svedkov, aby potvrdili jeho verziu udalosti, podľa ktorej ho dealer ohrozoval. Keď však Al získa pochybnosti, začne sa pýtať. Mike však na otázky tohto typu zvyknutý nebol. Hlavou sa múr preraziť nedá. Ak máte nebezpečné otázky, odpovede môžu byť smrtiace... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

Hopper 

všechny recenze uživatele

Nick Nolte ako skorumpovaný policajt, ktorému ide po krku syn bývalého policajta. Nechýba ani trauma spomínaného nováčika, ktorý bol vybraný na tento prípad, s tým, že nebude mať na to, aby ho vyriešil. Svet newyorskej mafie s Armandom Assante a ulice plní buzerantov, transvestitov a kuriev predstavujú tú temnú časť, ktorá má slúžiť na atmosféru dusna. Herecké výkony sú pomerne obstojné, Nolte ako psychopatický policajt presvedčivý, len v určitých pasážach film predsa len stráca tempo. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Neprávem opomíjený snímek Lumetovy na kvalitní počiny bohaté filmografie. Korupce je tu hlavním tématem. A to nejen ta materiální, kdy někdo vezme za službičku naditou obálku, ale především ta pragmatická, kdy nadřízení sice ví, že kdyby si pořádně posvítili, tak by tu službičku i odhalili, ale proč by to dělali, když to nese výsledky. A kde jsou výsledky, tam nejsou otázky. A tak se krok za krokem korumpuje celý systém; o to více, že postava Nolteho to přivírání očí vidí a začne už i tak zkorumpovaný systém zneužívat². Do toho pohled jak to chodí při denní rutině na ulicích, nenásilně (a o to více působivě) zapracovaný sociálně-rasový přesah a dobře napsané i zahrané (především Assante) charaktery (předlohu má na svědomí autor Carlitovy cesty), kdy naštěstí hlavní hrdina není typicky dušínovský naiva přicházející o panické iluze, ale bývalý polda, který jen chce být čistý a chce aby i systém byl čistý. Jakkoli na poli seriálů již toto bylo posunuto o řád výše, tak na poli filmů (minimálně do chystané adaptace Winslowova majstrštyku „The Force“) stěží aktuálně hledat lepší nepřikrášlený obraz denní rutiny špinavých poldů než právě Lumetovo duo Prince of the City/Q & A. Lumet navíc podmanivě zachycuje genius loci zapadlých nočních harlemských uliček a daří se mu i spletitý propletenec vzájemně se ovlivňujících pouličních děvek, pochůzkářů, informátorů, dealerů, středního managementu (policejních složek i mafie a gangů) až po šarže z kruhů nejvyšších držet na uzdě čili to nepůsobí přeplácaně ani nedotaženě, ale komplexně a promyšleně. Jediným vážnějším problémem pro mnohé bude pozvolnější tempo toho všeho, ale sem to sedne a patří to k tomu, jen to holt nebude pro každého. ()

Reklama

Rimland 

všechny recenze uživatele

Výborný film na téma policejní korupce, který funguje ve všech dějových rovinách a má navíc (naštěstí) "koule" vyhnout se typicky hollywoodskému konci - a vlastně i průběhu. Přesto má své mouchy. Jednak mu trochu škodí přesun na Portoriko v poslední třetině - přeci jen špinavé newyorské ulice jsou pro tenhle typ filmu nedílným kouskem patřičné atmosféry. Což mě přivádí k tomu, že to newyorské genius loci mohlo být využité přeci jen více (srovnej třeba s Kmotrem, Tenkrát v Americe, Americkým gangsterem a řadou dalších, mnohdy i kvalitativně slabších, snímků...) - ale možná by to z mojí strany chtělo jen ten film vidět v lepší (tj. BR) verzi. Druhá věc, která mi úplně nesedla, byl Hutton v hlavní roli. Ne že by hrál špatně, jenom tam působí, no, nepatřičně (hlavně s tím svým občasným "vyplašeným" výrazem). Jestli mi ale něco opravdu kazilo zážitek z tohohle filmu, tak to byla hudba. Něco tak ukrutně nesednoucího a atmosféru kazícího jsem už drahnou dobu nezažil. Jmenovitě tedy ten ústřední, často se opakující song. To jsem měl pocit, že najednou koukám na jeden z mnoha oddechových devadesátkových krimi-serošů, a ne na seriózní krimi drama. Ale možná, možná se to v budoucnu zlepší... ()

warrenur 

všechny recenze uživatele

Postarsia kriminalna americka zanrovka z casov, ked prekvital rasizmus, vojny gangov, taliani, cernosi, ci hispanci mali svoje "kruzky" a v zbore bolo na mraky skorumpovanych polisov. Je tu pouzite take kvantum doboveho zargonu, ze som obcas musel pouzit wiki. :) Nick Nolte je tu za exemplarneho policajneho hajzla, kym Hutton je naivny okresny prokurator, ktoreho prvym vacsim pripadom ma byt hajit Nolteho v strelbe. Musim priznat, ze som musel pocuvat velmi pozorne, pretoze sa rozprave vela, v zargone a s prizvukmi. V prvej polovici ozaj dost unavne. Ale k zaveru to nadobudne realnejsi rozmer a ukaze realny pohlad na moznost "bojovat" s korupncnym systemom. Dnes uz priemer. Fajnsmekrom odporucam i po tak dlhej dobe. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Nick Nolte - to je pre mna uz dlhodobo znama velicina, tuna vystupuje ako skorumpovany policajt, jak spomina distributor, smie aj beztrestne zastrelit drogoveho dilera. A na tom genialny zyd Sidney Lumet natocil tento mimoriadne kvalitny film, ktory jak pozeram, stale unika mainstreamu, coz je skoda. Tempo, Dialogy, kulisy - proste masakrozne dobra podivana . 87 % ()

Galerie (16)

Zajímavosti (4)

  • Natáčalo sa v septembri a októbri 1989 New Yorku a Portoriku. (m.a.t.o.)
  • Nick Nolte kvôli svojej úlohe pribral 23 kg. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama