Lukas

Vyhazovač v nočním klubu, který má za sebou padesátku a schytal už hodně ran - doslova i obrazně - se s obtížemi snaží vychovávat svou osmiletou dcerku. (Filmbox)

mira007

Posledních dvacet let točil Van Damme béčkové filmy s extraimbecilními zápletkami ( viz. kousek, kde hledá kdo mu odoperoval ledvinu ), ale tenhle film je celkem milé překvapení. Nejedná se ani o nějaký karate film s hromadou výbuchů a přestřelek, ale spíše realistický temně atmosférický film o tatíkovi, který dělá vyhazovače ve striptýzovém klubu, který patří nějakému borcovi, na kterého má donášet policii. Překvapivě se jedná o komorní film o pěti hercích a má to i takový příjemný odér noir filmů. Slabší tři hvězdy, ale překvapilo to. ()

MadMike

Poslední na co šlo koukat s Van Dammem bylo JCVD a Expendables, už jsem ani nedoufal, že natočí něco ucházejícího, nuže mýlil jsem se. Možná to taky bude tím, že se jednalo o Francouzskou produkci. Tleskám !! ()

theSaint

Jean sem tam vystřihne něco z naprosto odlišného soudku, za což mu fandím, a dokazuje, že na odpis ještě není a že vlastně hrát umí. Syrové, civilní, poctivé, věřil jsem mu každý pohled a to se počítá. Nalézt pohasínající akční ikonu 90.let ve zcela jiné rovině, která dává prostor nejen jeho kopům, je osvěžující. Za mě 73% ()

Untentrauer

Jeden z mála povedených filmů JCVD v poslední době. Film si celou dobu drží povedenou atmosféru zkrachovalého, přežívajícího otce s "tajemnou minulostí", který se snaží udržet svou dceru na soukromé škole. Ve filmu je pěkně udělané to, jak se může vše pěkně a rychle posrat. Nice se dlouze nevysvětluje film prostě jede a moc věcí, který by stáli za vypilování neřeší...ale co...Ve filmu je spousta rozporů a nelogičností, bez kterých by se to obešlo a bylo by to ještě lepší. Plný počet dávám pro to, že mám JCVD rád a že jsem před tímhle filmem viděl temné hlubiny.... ()

BOURQUE

Film „The Bouncer“ je jedným z tých dramatickejších a herecky kompaktnejších filmov, v ktorých JCVD za svoju dlhoročnú kariéru sa objavil – s tým súhlasím. Avšak s tým už nie, že by sa jednalo o niečo prevratného. „The Bouncer“ z mnoho uhľov pohľadu má veľmi blízko „B-vým“ filmom, stačí sa pozrieť na vedenie príbehu, akčné scény ako aj na rozbor/postupné vykreslenie charakterov jednotlivých postáv. Záver by to mohol zachrániť, ale samotná konfrontácia jednotlivých postáv je taktiež len „priemerná“. Každopádne v „Lukasi“ JCVD dokazuje, že s pribúdajúcimi rokmi sa jeho „ozajstné“ herecké schopnosti postupne dostávajú väčšiu pozornosť. A to pre jeho fanúšikov môže byť len dobrá správa. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

MickeyStuma

V rámci temného dramatu o životem zlomeném muži snažící se vychovat svoji dcerku, což mu právě jeho osud nijak neulehčí, je ve filmografii Jeana-Clauda Van Damma velkým překvapením. Pryč jsou doby akčního hrdinství, kde jeden kopanec a rána pěstí vyřešila veškeré neduhy. Nyní tu převedl nemalý kus svého herectví, které skutečně dopadlo mimořádně přesvědčivě. Celý příběh je sice pro něj neobvykle pomalejší, ale setsakramentsky temný, kdy do poslední chvíle leckterý divák předem neodhadne, jak to nakonec všechno dopadne. Rozhodně pro většinu diváků dojde k překvapení. Tohle není žádná akční popcornová zábava. Nejsou tu akční scény, jaké jistojistě bude leckdo vlivem účasti Jeana-Clauda očekávat, není tu žádný humor, ani zápletky vytvářející napětí. Jean-Claude svou postavu svobodného otce a vdovce zároveň plně pochopil a dá se s plným respektem říci, že po herecké stránce se jedná o jeho nejlepší herecký výkon v rámci dramatizace. Celé to má patřičnou hloubku a charakter, až by se dalo říci, že má dějová etuda co do činění s realismem. Snímek nízkorozpočtový, tedy určen přímo do videodistribuce, ale neznamená to, že by měl být přehlížen. Naopak. Pevný příběh, Inteligentní přístup po filmové stránce, sem tam něco k zamyšlení a hlavně Jean-Claude v roli, v jakém jsme ho ještě neviděli. ()

Evander

Filmy s JCVD mám obecně rád už od raného dětství, ale v Lukasovi se JCVD moc nepředvedl a vlastně ani nevím, jestli na to vůbec měl prostor. Film je po všech stránkách spíše slabší a upřímně nevidím jediný rozumný důvod pro jeho zhlédnutí. 52% ()

Waldir

Prekvapivo naturálna, drsná a v značnej miere dobre natočená béčková gangsterka s hodiacim sa Jean-Claud Van Dammem, ktorá síce neprináša nič nové, no tých 82 minút ubehne skutočne rýchlo. ()

Dogfish

Film celou dobu vypadá na 2 *. Scénář je podobný snad ke 100 filmům, přidáno pár nelogičností a je to. Konec to trochu narovnal, takže nakonec slušný průměr. ()

Kingjiri

Oceňuju, že se po delší době Van Damme zase pustil do trochu jinýho žánru a jsem vlastně rád, že mi vypálil rybník, protože se jeho herectví fakt nejde smát. On v něm nějakej hereckej um přece jenom dříme, jen ho evidentně v případě béčkovýho akčního žánru nechává za kamerou a na plac předstupuje jako znuděná akční hvězda let minulejch. Nicméně akce bylo tentokrát až příliš málo, samotnej příběh mě zase tolik nevzal a navíc jsem se i při velice soudný stopáži občas nudil. Spíš než tenhle biják bych doporučil jinej Van Dammův výlet do dramatickejch filmovejch vod. Třetí hodně slabá hvězda za funkční tíživou atmosféru a civilnost (reálnost) celýho snímku. ()

DAPDO

Budiž k dobru Van Dammovi, že narozdíl od svých soukmenovců, hrdinů akčních filmů z jeho slavné doby, hraje v něčem, co s přimhouřením obou očí není ůplná sračka a má to hlavu a patu. Na zadek si z toho určitě nesednu, ale když srovnám tohle dílo s některýma paskvilama, v čem se snaží hrát namátkově třeba Seagal, Cage, nebo Lundgren, tak je tohle oproti zbytku na Oskara. ()

Likan7

Van Damme se na stará kolena snaží dostat tam, kde měl už spousty let být. Na ryze akční žánr nemá, takže se dostává do žánru temných thrillerů, kde sice neuplatí svý už ne tak efektní otočky, ale jeho charisma (jestli se to tím dá nazvat) a známý obličej bude ještě fungovat. Lukas je malý, belgický film s jednou známou tváří. Příběh je komorní, temný, herci prkenní, kamera nezajímavá a Van Damme buď hraje jak víno, a nebo tak unavený a zpráskaný fakt je. Lukas mě v první půli celkem bavil, ve druhé se to zvrhlo v takový divný akčňák, který mě nebavil. A konec jsem je zrovna tak divný, přežil? Nepřežil? Kdo ví? ()

Pavel82

Jsem rád, že si JCVD uvědomuje, že jeho styl boje už nejen, že není schopen provést tak brilantně, jak za mlada, ale už ani nikoho neohromí. Velmi mě potěšil svojí sebeironií v JCVJ a to je ještě jediná možnost jak si v jeho věku efektně zakopat, aby to nevypadalo trapně. Jsem mile překvapený až zaskočený, jak mě Lukas držel u obrazovky aniž bych musel koukat na hodiny. Není to žádný hollywoodský trhák, spíše civilně natočené akční drama. Ale funguje. A Ti jež jste lepili svaly z Bruselu po zdech svých pokojíčků, se nemusíte stydět. ()

rublik05

Van Damme se po dlouhé době objevil ve filmu, který není úplně hloupý a docela dobře se na něj kouká. Vážnější role mu pěkně sedla, souboje jsou docela dobře natočené, i když jich mohlo být klidně mnohem víc. Hlavní zápletka mi celkem sedla, oceňuji solidní tempo, snahu o hutnější atmosféru a sem tam nějaký ten zvrat. Lukas sice není nic světoborného, Jean Claude se však rozhodně nemá za co stydět, jelikož jako taková akční dramatická jednohubka funguje perfektně. 6/10. ()

Shitonit

Točený je to jak takový to pivo, co Vám moc nechutná, ale jste rádi, že máte čím zapít (zabít) nudnej večer.. Chvílema se to jeví jako..jako přitroublá PC hra, kulky však lítaj :-) a hlavní čurda to tak nějak zvládá bez mrknutí zmrtvičnatělý bulvy, celkově jsem to přežil a to je asi tak vše. ()