Unfriend

• Německo Friend Request (neoficiální název) (více)

Laura je jednou z najpopulárnejších dievčat svojej školy. Keď jedného večera na sociálnej sieti potvrdí žiadosť o priateľstvo podivnej samotárskej dievčine, ani v tom najhoršom sne by ju nenapadlo, aký to bude mať dopad. Po neustálom kontaktovaní množstvom správ, komentárov k jej osobe, telefonátov, no najmä konflikte v školskej jedálni, nadobúda dojem, že najlepším rozhodnutím bude dané "facebookové priateľstvo" raz a navždy prerušiť. Neubehne však dlhá doba a presvedčí sa, že tento krok bol ďalšou obrovskou chybou. Zúfalú dievčinu Laurin krok natoľko rozruší, až spácha samovraždu. Napriek tomu, že sa sprvoti zdá, že je všetkému trápeniu koniec, peklo ešte len začína naberať na obrátkach. Daná udalosť totiž spúšťa sled záhadných úmrtí, za ktorými stojí temná stránka zosnulej Mariny. Zlovestný duch bude putovať svetom živých dovtedy, kým sa nepomstí všetkým Lauriným priateľom, vrátane jej samotnej. (*CARNIFEX*)

Maraboy

Tak překvápko se nekonalo po přečtení chvalitebných recenzí a vysokém hodnocení,víc mě překvapí hračka v kindervajcu než tenhle průměrnej horůrek. 50% ()

Saxos

Malý odpočinek při sledování Sons of Anarchy. Facebook-stalking horůrek. Až tak špatné to není. Musel jsem ho zkousnout v ruštině a překvapivě mě to nevadilo. Klady: videokazetový kruh se bude zákonitě klonovat a někdy i slušně; na středoevropský horor velmi překvapivá úroveň. Zápory: bohužel tempo jde dolů směrem k šedi obyč hororů. ()

Khare

Povedený horor, nemám FB a část mého Já, která pohrdá postováním všeho, co člověk za den snědl, a podrobností o tom, jak se po tom jídle cítí, jim to utrpení občas přála. Hvězdička navíc za mazaného kamaráda, který přišel s řešením, které většinu lidí v podobně laděných hororech nenapadne, i když diváci si řeknou hned, že i takhle by se dalo vražedné řádění zastavit. Hlavní hrdinky mi bylo upřímně líto. ()

Lykr

Narazil jsem na film úplnou náhodou a ani jsem nečekal moc velké ovace ale opak je pravdou. Musím se přiznat, že jsem se v některých momentech přistihl jak prožívám infarktové stavy. Škoda jen, že si nedal pan Simon Verhoeven trošku víc záležet na tom slabším konci. Další škoda, že film šel do kin pouze v Německu, rozhodně by si totiž zasloužil sklidit o mnoho větší úspěch. Unfriend u mě rozhodně předčil V zajetí démonů dvojku. ()

JenomDominik

Pro mě jednoznačně zatim nejlepší horror kterej není z USA, super nápad, skvěle jak promyšlenej tak i provedenej, bavil mě víc a dával mi daleko vetší smysl než "nedávný" ,,odebrat z přátel" (unfriends) herci taky super (90%) ()

johnnie78

Celkem zábavný horor na dobu, co se nudíte a nemáte fakt co dělat. Bohužel sice ani trochu strašidelný, s nefunkčními lekačkami (vážně se divím komentářům, které vychvalují "lekačky" - v tomhle filmu jsou jen neohrabané pokusy o ně a celkově je tak strašideln-o-metr na nule), ale jinak příběh OK, příjemně to odsejpá a herci vlastně docela taky. ()

Velislav

V celku prekvapenie. Film nemeckého režiséra s medzinárodným obsadením ako odpoveď na o dva roky starší Unfriended a o malý chĺpok lepšie spracovaný. Postavy, až na ten záver, hrali uveriteľne. Odrazy tvárí v zrkadlách boli vždy trendové. Analógia s úplne "neškodnými" sociálnymi sieťami a ich dôsledkami zámerná. Alebo ako sa dostať z virtuálneho vrcholu na spoločenské dno. Facebook je rakovina, ktorú treba držať pod kontrolou, inak vás zožerie. 6/10 ()

rigby

Na horory běžně nekoukám, protože po nich pak nespím. Tohle byla po dlouhé odmlce výjimka. A nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Uvidíme ráno, jak se vyspím. Je pravda, že několikrát jsem se lekl. Ale jinak to byl trochu laciný thriller s naprosto jednoduchým hororovým dějem. Všechno už jsem někde viděl, takže to nemohlo překvapit. Natočené je to ale dobře, to se musí nechat. Konec mě teda moc nebral. ()

DAJAAAA

Takovou ptakovinu mohli fakt natočit jen němci.Pro malé puberťačky dobre,ty si u toho beztak strachy crkly do kalhotek :-) ()

Azareth

Určite jeden z najvydarenejších hororov minulého roku. Kvalitné jumpscary, dobré herecké výkony, dobrá myšlienka či vizuál. Ja som maximálne spokojný. ()

Jenn

Dobrej nápad, i když nechápu komu vadí bejt sám, je to to nejlepší na světě. Nicméně...film se mi celkem líbil, viděla sem lepší ale viděla sem i horší. ()

Easykill

Další milý, vlastně skvělý surprise! Odběr přátel z roku 2016, o kterém jsem mimochodem nevěděl ani hovínko spojuje moje nejoblíbenější věcičky. A to cáklou pizdu a okultní vědy. No a co se stane když spojíš cáklou pizdu, okultní vědy a ještě to v tom rendlíku dochutíš (a)sociálními sítěmi? Ano, parádní horor! Dlouho jsem u něčeho neměl takové to "mrazení", protože tady se to strašení a celkově atmosféra opravdu povedly. Hlavní hrdinku ztvárnila Alycia Debnam-Carey, kterou jsme mohli vidět v seriálu FTWD. Nemám s ní problém a s filmem už vůbec, no možná konec trošku ubral na tempu, ale i tak je to víc než dobrý. ()

mikromishi

Tak tohle bylo příjemný překvapení. V poslední době se toho vyrojilo na toto téma docela dost, něco nestojí za řeč (Unfriended), něco bylo příjemné (zvlášť se mi docela líbil kousek Cyberbully, kterej byl spíš než plnohodnotný film, návod pro náctileté), takže jsem od tohohle filmu popravdě moc nečekal. A dobře jsem udělal, díky tomu jsem se bavil a potvrdil si, že Alycia je zajímavá a šikovná herečka, kterou budu určitě dál bedlivě sledovat. Za mě spokojenost. Můžu jen doporučit. ()

v0jt1s3k

Mezi 2 a 3 hvězdami. Horror, kde se v kritickém okamžiku někdo podívá na telefon a konstatuje, že není signál, u mně dostává automaticky jednu hvězdu dolu, protože na to jsou navázané další kraviny. Ale na Němce jinak slušné ()

Fundelot

Nejpovedenější horor na téma sociální sítě. Velká škoda, že nešel do kin, předchozí Odebrat z přátel totiž strčil s přehledem do kapsy. Hlavní hrdinka a její kamarádi byli všichni do jednoho sympaťáci, žádná směs poběhlic a úplných idiotů, záporná postava dostatečně narušená (fakt jsem z ní měla husí kůži) a překvapila mě i otevřenost brutálních scén. Největším plusem filmu jsou ale intenzivní lekačky, ty mi daly zabrat. Dvakrát jsem si skleničkou skoro vyrazila zuby. Rok 2016 je pro mě prostě, co se hororů týče, jedním velkým překvapením. ()

Smashed

Dobrý. Dost dobrý! Jakože za poslední dobu snad jedinej TOP horor, co jsem viděla... Je teda dobrý mít při sledování při ruce náhradní kalhotky a člověka, co umí provést masáž srdce :-). Prostě film o cool holce, která má mrak přítel a o druhý holce, která cool není a přátelé nemá. Ta co je outsider pak celou dobu z onoho světa pronásleduje kamarády tý druhý a dovádí je k šílenství.. A diváky asi taky, teda mě určo. Nakonec se z cool oblíbený holky stane troska s 0 friends a celý to může jet nanovo. ()

harpsychord

Dnešní moderní in šejkr tkví z podstaty někde jinde, než tomu bývalo za mé adolescence. Jsem rád, že do blba neklikám po všemožných displejích, vyšinutá čarodějnice po mně neflusne. Atmosféra velmi dobrá, úhyn smělý, zrcadlo moc fajne. ()