Poslední zúčtování

• Nový Zéland

Akční

Velká Británie, 2018, 104 min

• Arsenal83

Keď sa v prvej scéne objavil Bautista, vedel som, že je zle. Tento odfarbený Hulk nevie hrať ani behať, hlavne to druhé je pre akčňák kľúčové. Navyše pri svojom bezduchom pohľade drží zbraň jak smradľavú ponožku. No a potom tu máme štadión West Hamu a vraj elektrizujúcu atmosféru. Na West Hame je taká atmosféra len raz za rok, aj to len v zápase, keď sa im zase podarí v poslednom kole zachrániť ligu. No a aby sa zachovala pravá anglická kultúra, strčili tam aj pakoša.(3.10.2018)

• choze

NÁHLÁ SMRT byla kinobéčko za 50 mega, tohle je její videoklon za 20, přičemž většinu rozpočtu si nejspíš rozebrali herci. NS mám docela rád, ale tohle je tak zoufale přes kopírák (jediná věc, kterou si lajzli navíc, byla honička na motorkách) jen v mnohem levnějším aranžmá, že mě to prostě nebavilo. I když je Bautista docela sympaťák.(22.9.2018)

Ale k čertu se vším já se bavil. Tenhle film si bere hodně ze Sudden Death se Žánem kde mi pár věcí nesedlo, tady je však o třídu líp vše vyladěno. Ano jistě je to totálně klišoidní a předvídatelný akčňák postavený na Die Hard konceptu, kdy dokážete v každé scéně odhadnout další vývoj filmu, ale možná, že právě něco takovýho jsem chtěl letos na poli akčních filmů po těch překombinovaných slátaninách vidět. Hloupej, béčkovej a na nic si nehrající kousek jak vystřiženej z devadesátých let. Scott Mann se opět ukazuje jako schopný tvůrce a servíruje slušnou porci zábavy které dominuje souboj dvou hovad Bautisty a Forda v kuchyni. Pravda bitky nemají žádnou extra choreografii jsou spíš živelný a brutální a občas trochu zběsile sestříhaný. Každopádně Bautista uvěřitelný hovado s respektem. Jeho neteř v rámci žánru přijatelná, teroristický komando super (opět je v něm jedna vražedná kundička, jak žánrové klišé vyžaduje) jenom pravda ten Brosnan je tu trochu do počtu a na plakát. Jinak je fajn, že se to celý nebere zbytečně vážně vtipný narážky okolo fotbalu super jo a když potřebujete evakuovat lidi z tribuny kde je bomba, tak stačí zařvat jenom Alláhu Akbar!75%(3.10.2018)

Dave Bautista žádnej velkej herec neni a úloha Pierce Brosnana nejspíš spočívala hlavně v tom, nechat otisknout svuj obličej na propagační materiály (všechny jeho výstupy maj možná čtvrt hodinky). Ale co, já se nakonec vcelku bavil - možná však i dík tomu, že jsem toho moc nečekal. Akce nebyla uplně marná, moc se s ní nešetřilo a objevilo se i pár zábavnejch momentů (nekorektní humor ohledně Khanova původu) nebo hlášek. Taky se mi líbilo, že hlavní hrdina nebyl ulpně standardní neohroženej bijec, kterej by bez jakejchkoliv problémů kosil jednoho protivníka za druhym (díky tomu mohli být bitky vcelku dlouhý). Standardní akční béčko s žánrově průměrnym (takže lehce přiblblym) scénářem a obstojnou filmařinou. Zařazuju někam do škatulky "zkouknout a zapomenout, nicméně neni třeba litovat času strávenýho projekcí".(2.2.2019)

Obsahuje spoilery: "Nemůžu to zastavit... Ta C-4 exploduje v 90 minutě... Musíš všechny dostat pryč, hned!" - "Seru na to... Alláhu Akbar! Mám bombu! Mám bombu!" Dave Bautista, kterému nakope prdel padesátikilová ženská v boji proti rusákům, kteří zajmou celé fotbalová hřiště, aby dosáhli svého cíle. Po technické stránce průměr: Honička na motorkách je tu asi to nejslabší. Pierce Brosnan je jen vábnička, když na něj dojde, tak tu je cca 15 minut. Na film se rychle zapomene. Nemá humor ani žádnou zapomatovatelnou akční scénu. Na jedno zkouknutí, ale dobrý. - 50%.(26.1.2019)

• - V úvodu filmu jsou použity záběry z filmu Bunkr smrti (2008), kde je vyobrazen šéf teroristů (Ray Stevenson) jako bojovník revoluce v Rusku. (SsgtJira)

• - Natáčanie prebiehalo ešte v roku 2016 na štadióne Boleyn Ground, bývalom štadióne týmu West Ham United. Počas premiéry filmu už štadión neexistoval, pretože bol medzi rokmi 2016-2017 zdemolovaný. (Ubi123)