Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bývalý americký voják Michael Knox právě dorazil do Londýna. Je rozhodnut vzít svou neteř Danni Hollowayovou na fotbalový zápas Dynama FCC a West Ham United. Michael se cítí zavázán svému mrtvému bratru, který padl v Michaelově jednotce, když spolu kdysi byli na bojové misi, a proto se o Danni stará. Nejprve musí Michael přemluvit Danninu matku. Danni má totiž za chování ve škole domácí vězení. Michael s Danni nakonec skutečně na zápas vyrazí. Michaelovo cvičené oko si však brzy všimne, že se mezi diváky pohybují podivní lidé. Když se mu Danni v davu ztratí, Michael se rozhodne dívku najít. Požádá o pomoc jednoho z pořadatelů, Faisala. Ten se snaží vzít Michaela, který stále hledá Danni, do velína stadionu, odkud by se dívka dala najít pomocí kamerových systémů. Jenže ve výtahu si Faisal uvědomí, že strážný, který je tam odváží, má na sobě identifikační kartu Faisalova přítele. Ve chvíli, kdy se na to Faisal strážného zeptá, ten se Faisala a Michaela snaží zabít. Naštěstí se Michael ubrání a muže zabije jeho vlastní zbraní. Michaelovi je jasné, že stadion přepadli teroristé. Ty vede Arkady Belav, bývalý vůdce revoluce v jakési kavkazské ruské republice. Arkady na stadionu hledá svého zrádného bratra Dimitriho, který jako on vedl revoluci v jejich vlasti, nicméně po ruském bombardování byl prohlášen za mrtvého a ztratil se. Revoluce následně skončila fiaskem. Michael se přes vysílačku snaží spojit s londýnskou policií, její velitel mu však příliš nevěří a odmítne na stadion poslat policejní jednotky. To už ale Arkady posílá na Michaela své lidi. Michael se útoku ubrání a jednoho z útočníků shodí ze střechy stadionu do ulice. Tím přesvědčí policii o tom, že na stadionu došlo k teroristickému útoku. Velitel policie kontaktuje Arkadye, ten však nehodlá s policií spolupracovat. Stále hledá svého bratra Dimitriho. Aby vládu a veřejnost přesvědčil, že vše myslí vážně a že s ním se vyjednávat nedá, nechá před televizní kamerou zastřelit tři lidi. Policejní velitel se spojí přes vysílačku s Michaelem. Dohodnou se i se souhlasem zástupce tajné služby, že Michael na stadionu Dimitriho najde a dopraví ho na střechu stadionu, kde ho spolu s Danni vyzvedne policejní vrtulník. Michael na stadionu objeví obrovskou nálož, kterou teroristé umístili pod jednu z tribun. I přes to Dimitriho najde a dopraví ho na střechu. Danni má v davu najít Faisal a také ji přivést na střechu. To se ale nestane, Arkadyho poskok, vražedkyně Tatiana, ji zajme... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (107)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Tohle nemá vůbec, co v kinech dělat. Obyčejné a naivní akční béčko, kde hlavním hrdinou je Dave Bautista, kterého za dobrého herce nepovažuji a rozhodně sám film neutáhne. Je naštěstí vazoun, takže při soubojích se je na co koukat, má proti sobě i slušné Ruské protivníky, takže na jedno podívání se to dá snést, ale žádná sláva. 50% ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $20miliónovTržby Celosvetovo $798,000▐ Režisér Scott Mann nie je úplne na zahodenie, vie točiť, či lepšie povedané roztočiť to v béčkových vodách. Občas sa mu to vymkne do prílišného balastu a naivity, Bautista zrovna nie je úplný tahúň, skôr hromotĺk ale dobre ušlo to. /50%/ ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Náhlá smrt byla kinobéčko za 50 mega, tohle je její videoklon za 20, přičemž většinu rozpočtu si nejspíš rozebrali herci. NS mám docela rád, ale tohle je tak zoufale přes kopírák (jediná věc, kterou si lajzli navíc, byla honička na motorkách) jen v mnohem levnějším aranžmá, že mě to prostě nebavilo. I když je Bautista docela sympaťák. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Nemám mít strach? Jsem celej od krve, jsem v pasti, mám u sebe posranou bombu, ale nemám si dělat starosti?" Strejda Mike je zabijáckej sympaťák a úspěšně integrovanej Faisal je jeho vtipnej pomocník. Tím originalita končí a začíná vykrádačka všech možnejch akčních klasik na téma osamělej hrdina s viditelnou slabinou bojuje v uzavřeným prostoru proti všem. Ale i když to není ani trochu originální, tak Mike opravdu válí. Jen jsem byl z toho všeho tak napnutej, že mi uteklo, jak vlastně hrál West Ham s tím anonymním Dynamem. Dal jsem litr na jedničku, ale ani u Livesportu nemůžu ten výsledek najít. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

O něco lepší, než jsem vzhledem k tvůrčímu týmu čekal, ale jinak žádná hitparáda. Stokrát vyždímané téma s několika neotřelými vtipnými nápady (počítání GTA her, Alláh Akbar!), avšak bezpečně plovoucí ve vodách laciného klišé, díky němuž to za pět let uvidíme na TV Barrandov ve Filmotéce Jaromíra Sokupa. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (4)

  • Zmíněná ruská republika „Sukovia/Sakovya“ ve skutečnosti neexistuje. V Ruské federaci je 22 republik, počítáme-li i ilegálně anektovaný Krym. (Toshio)
  • Vo filme je zápas West Hamu proti fiktívnemu tímu Dynama označovaný ako posledný zápas na štadióne Boleyn Ground. V skutočnosti bol posledným zápasom West Hamu na tomto štadióne 10. mája 2016 ligový súboj proti Manchesteru United, ktorý londýnsky celok vyhral pomerom 3:2. (GTS_PUNK)
  • V úvodu filmu jsou použity záběry z filmu Bunkr smrti (2008), kde je vyobrazen šéf teroristů (Ray Stevenson) jako bojovník revoluce v Rusku. (SsgtJira)

Reklama

Reklama