Poslední zúčtování

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční

Velká Británie, 2018, 104 min

Poctivá bramborová kaše by se měla dát krájet nožem a tahle byla tak hustá, že byla tvrdší, než samotný brambory. Všechno, co je zde vidět, už jsme sice viděli jinde, ale to neznamená, že když nám něco chutnalo, tak si to nedáme znovu v jiné restauraci. A já si tohle menu smrtonosných pastí dal znovu a s chutí. Uznávám, že většina zdejších erudovaných strávníků, navštěvujících převážně polské a jiné kuchyně východních bloků, dají tomuhle soustu dýško v podobě odpadu, ale já si prostě pochutnal. Akce dostatek, solidní rozpočet, humor na odlehčení, dobrá hudba a přítelkyně po mém boku, kerá to dokoukala, co víc si přát?(21.9.2018)

"it´s not soccer - it´s football !". I have no brain, but I don´t care !!!!!! West ham vs. Dynamo Kiev na pozadí velkolepé akční béčkové naháněné - jeden chce pomstu, druhej chtěl kdysi převrat, další chce jen svojí neteř = nesmí samozřejmě chybět ani asijský agent Cho z vyšších míst. Párkrát jsem vyprskl smíchy (nechtěně), jinak to ale na mě jako celek působilo parádně jednoduše, Bautista nám ještě jednou ukáže, zač je toho herec !....................moje hodnocení = 6 z 10.(30.9.2018)

• Lima

O něco lepší, než jsem vzhledem k tvůrčímu týmu čekal, ale jinak žádná hitparáda. Stokrát vyždímané téma s několika neotřelými vtipnými nápady (počítání GTA her, Alláh Akbar!), avšak bezpečně plovoucí ve vodách laciného klišé, díky němuž to za pět let uvidíme na TV Barrandov ve Filmotéce Jaromíra Sokupa.(25.6.2019)

Dave Bautista žádnej velkej herec neni a úloha Pierce Brosnana nejspíš spočívala hlavně v tom, nechat otisknout svuj obličej na propagační materiály (všechny jeho výstupy maj možná čtvrt hodinky). Ale co, já se nakonec vcelku bavil - možná však i dík tomu, že jsem toho moc nečekal. Akce nebyla uplně marná, moc se s ní nešetřilo a objevilo se i pár zábavnejch momentů (nekorektní humor ohledně Khanova původu) nebo hlášek. Taky se mi líbilo, že hlavní hrdina nebyl ulpně standardní neohroženej bijec, kterej by bez jakejchkoliv problémů kosil jednoho protivníka za druhym (díky tomu mohli být bitky vcelku dlouhý). Standardní akční béčko s žánrově průměrnym (takže lehce přiblblym) scénářem a obstojnou filmařinou. Zařazuju někam do škatulky "zkouknout a zapomenout, nicméně neni třeba litovat času strávenýho projekcí".(2.2.2019)

Obsahuje spoilery: "Nemůžu to zastavit... Ta C-4 exploduje v 90 minutě... Musíš všechny dostat pryč, hned!" - "Seru na to... Alláhu Akbar! Mám bombu! Mám bombu!" Dave Bautista, kterému nakope prdel padesátikilová ženská v boji proti rusákům, kteří zajmou celé fotbalová hřiště, aby dosáhli svého cíle. Po technické stránce průměr: Honička na motorkách je tu asi to nejslabší. Pierce Brosnan je jen vábnička, když na něj dojde, tak tu je cca 15 minut. Na film se rychle zapomene. Nemá humor ani žádnou zapomatovatelnou akční scénu. Na jedno zkouknutí, ale dobrý. - 50%.(26.1.2019)

• - Zmíněná ruská republika „Sukovia/Sakovya“ ve skutečnosti neexistuje. V Ruské federaci je 22 republik, počítáme-li i ilegálně anektovaný Krym. (Toshio)

• - Natáčanie prebiehalo ešte v roku 2016 na štadióne Boleyn Ground, bývalom štadióne týmu West Ham United. Počas premiéry filmu už štadión neexistoval, pretože bol medzi rokmi 2016-2017 zdemolovaný. (Ubi123)

• - V úvodu filmu jsou použity záběry z filmu Bunkr smrti (2008), kde je vyobrazen šéf teroristů (Ray Stevenson) jako bojovník revoluce v Rusku. (SsgtJira)