Nesmělý řidič Uberu Stu (Kumail Nanjiani) touží po pětihvězdičkovém hodnocení od svých zákazníků a tak se snaží udělat vše pro jejich maximální pohodlí a naprostou spokojenost. Od milého úsměvu, nekonečné trpělivosti až po bonbóny zdarma. Ale když mu do auta nastoupí nevrlý obrovský chlap jménem Vic (Dave Bautista), zjistí, že úsměv a trpělivost na něj zrovna nezabírají. A bonbóny už vůbec ne. Z nerudného pasažéra se vyklube tajný policajt, který má zrovna po oční operaci, a tak nemůže řídit auto. Na cestu do akce, na jejímž konci by mělo být dopadení drogového dealera, si proto poněkud netradičně objedná právě Stuův Uber. Tím začíná jejich neuvěřitelná bláznivá spolujízda, kdy se nejistý Stu chtít nechtíc postupně zapojuje do Vicovy policejní akce. Zpočátku mu nahrazuje jeho nejistý zrak, ale jak akce nabírá obrátky, přebírá iniciativu a stává se pro tento den postrachem celého podsvětí. A pětihvězdičkové hodnocení a úsměvy už příliš neřeší. Ale možná bude Vic nakonec patřit mezi jeho nejspokojenější pasažéry a pomůže Stuovi vylepšit skóre. (CinemArt)

DonBraso

Já věděl,že Bautista ty vlohy má.Na tuhle blbinu,která už z obsahu měla slušný nástřel,že se budeme i skvěle bavit.A víže jo.Reklama na Uber jak prase a jedem.Náměť lehký jak facka a dialogy s humornou částí jedou na plné obrátky.Nápad se slepotou je super a Dave to prodává neskutečně,hlavně když pořád na něco čumí hrozně zblízka.Fór už sám o sobě,díky jeho postavě.Samozřejmě by jeden nezakopl právě teď a tady a někdo by šťouchal,že to vše dokáže,ale Stu v podání Kumaila hláškuje na jeho osobu,na všechny má rotující samopal v hubě,kdy to Dave odhazuje smečem při krásným prohozu a neustále se někam jede něco řešit.Na elektromobil to jede fakt plynule a jen ty dva to uříznou skvěle,že i gag má pointu,protože osatní jen zbytečně ruší.Iko Uwais je tu fakt na nic a jeho malinko zbytečná role,ale bůhví proč jí bral.Tohle snad byl nejlepší film co jsem viděl z dílny Netflix,přitom stačilo tak málo.Humor sednul a já se bavil při téhle spolujízdě až do konce.85% ()

Domas88

Bavil jsem se, neublíží a vtipné... Jen jsem hodně vytočený, proč konečne nedavají a nedají vetší prostor Ikovi, mít takového herce a udělat jen pár scén... Ach jo, Iko Uwais a Tony Jaa, nový Chackie a Jet-li a Hollywood s nima vůbec nepracuje... Škoda... ()

blazma

Je mi líto, ale tady byl Dave Bautista naprostá katastrofa a hrůza. Na druhou stranu tomu hvězdičky a koukatelnost zachránil Kumail. Navíc když to vezmete kolem a kolem.. tak právě tahle nevyváženost dvou hereckých výkonů hlavních postav, tomu filmu dává něco, díky čemuž si řeknete, že ten film teda dokoukáte a pak si řeknete že to vlastně nebyla až tak blbá komedie. ()

blondboss

Stuber je síce priemerná, ale veľmi oddychová a uvoľňujúca buddy komédia, ktorá si robí prdel nielen zo samej seba. Dave Bautista a Kumail Nanjiani spoločne skvelo fungovali a nebyť množstva takého klasického klišé, určite by sa to dalo ohodnotiť aj pozitívnejšie. Ja som sa celkom bavil a oddýchol. 65 % ()

Dejf4

Rutinní příběh, který nepřijde s žádným převratným, nebo originálním nápadem. Ale je to slušně natočené a film přesně ví čím che být. Na hodinku a půl tedy velmi slušně pobaví, přidá trochu akce a sympatické, neokoukané hlavní duo. 6/10 ()

ShortyIC

Presne ten film, ktorý diváka pobaví, ale za pár dni si naň už nespomenie. Zábavné hlášky, dobrý herci a priemerný príbeh. Nenadchne ale ani neurazí. ()

Nekrosef

Za mě pět hvězd. Co trailer slíbil, to splnil. Odpočinková letní zábava, která mě bavila od začátku do konce. Herecká dvojice Nanjiani (Sillicon Valley) a Bautista (Strážci Galaxie) mi do rolí pěkně zapadla. Trochu mě mrzí, že si to ne každý jako já užil na těch pět, ale každému asi sedí něco jiného. Pokud se chcete pobavit u něčeho nenáročného, určitě doporučuji ke shlédnutí. ()

hrackabanan

Bezvadně humorem hodně odlehčený krimi. Hlavní dvojka opravdu bavila. Příběh byl taky slušný a v jistých chvílích i správně emotivní. Určitě zkouknu ještě jednou. ()

barbiteq

V životě se naskytnou situace, kdy je potřeba vypustit z podsvětí asexuální zrůdičky a využít jejich potenciál. Říkám si oukej, zase mi máma s Héfaistem připraví nějaké překvápko, jenže ono ne! Vybafl na mě Drax Ničitel s nakrknutou mluvící opičkou, a vůbec nebyla rozkošná! Byla jsem z toho zralá na kosmetiku, ale koukám dál, protože nás růžovky jen tak něco nezastraší. Zleva zprava Přidej Uber, jednomu by z toho šla bruneta kolem. Akce, prdélky, bombičky a autíčka se dvěma impotenty za volantem. Osud byl ten večer blonďatě nakloněn. ()

rigby

Obdobné krimikomedie moc nemusím, ale v tomto případě přiznávám, že jsem neodolal kladným recenzím a udělal výjimku. A docela příjemně jsem se bavil. Má to opravdu švih, vtip, a ještě je to výborně natočeno. ()

Kushina

Chvílemi lehce morbidní a nechutná, ale zároveň nadprůměrná komedie. Škoda jen, že až na pár zvratů to byla celkem nezáživná a předvídatelná jízda. Nejvíc mě pobavila botka v obchodě. Na večer to bylo super odreagování. 60% ()

moriero

Když mezi oběma naprosto odlišnými charaktery zafunguje chemie, často ve vás zanechá buddy komedie lehce nadprůměrných dojem. Většinou nic víc. A právě proto pro mě byla Spolujízda osvěžujícím překvapením. Když skousnete nepokrytou reklamu na Uber, pobavíte se docela kvalitně. Nanjiani hláškoval jako o život, ale vůbec to nelezlo na nervy. Dokonce jsem párkrát vyprskl smíchy. A slon v porcelánu Bautista byl jeho důstojným hereckým protipólem (často takové dvojice hodnotím naopak). A fakt strašně moc mě potěšil konec, který se vymanil z hollywoodského klišé. ()

Ace.A.T.L.

Taková oddychovka s nádechem akce. Že tam měla Karen Gilian , jen takovej štěk, mě dost mrzelo. Ale jinak film co neurazí, je koukatelnej a rozhodně to neni něco, co by člověk sledoval jedním okem a druhým si u toho psal smsky nebo četl knížku. Za mě slibný 3* a DOPORUČUJU ()