Šestnáctiletá Starr vyrůstá v černošské chudé čtvrti. Rodiče se však snaží, aby jejich děti nebyly prostředím, ve kterém žijí a které je plné násilí a drog, tolik poznamenány a děti posílají do škol v bílé části města. Starr je tedy studentkou prestižní střední školy v bílé části města. Dívka se s tím vyrovnala po svém, přes týden je vzornou studentkou a o víkendech se stýká se svými černými přáteli. Jednoho víkendového večera se účastní večírku jejích černých přátel. Tam se potká se svou bývalou první láskou, mladíkem Khalilem. S Khalilem nespojuje Starr jen první láska, ale i dětské hry. Ve chvíli, kdy se na večírku ozve střelba, Khalil Starr naloží do svého auta s tím, že ji odveze domů. Starr sice ví, že Khalil pro místního drogového gangstera Kinga prodává drogy a tím řeší zoufalou situaci v jeho rodině, nicméně se od Khalila nechává odvézt. Cestou je ale Khalilovo auto zastaveno policistou. Khalil se začne s policistou hádat a když sáhne do auta pro hřeben, policista ho před zraky Starr zastřelí. Starr je v šoku. Složitého vyšetřování jí naštěstí ušetří její strýc, který je sám policistou a postará se o to, aby ji policie nechala na pokoji. Nicméně se Starr od něho dozvídá, že bude muset svědčit před velkou porotou, která bude rozhodovat, zda policista za vraždu Khalila stane před soudem. V tu chvíli pro Starr začíná těžké období. Nejenom že se musí vyrovnat s traumatem ze zabití kamaráda, ale i okolí na ni činí nátlak. Objeví se mafián King a jasně jí řekne, že s policisty nemá o ničem mluvit. Otec dívky, Maverick, by však chtěl, aby proti policistovi svědčila. To se nelíbí její matce. Když se objeví Khalilova příbuzná, která ve čtvrti organizuje občanské protesty ohledně Khalilovy vraždy a chce, aby Starr vypovídala do televize, Starr nakonec souhlasí. Stane se tak v době, kdy se ale Starr snaží před svými bílými kamarády a svým bílým přítelem Chrisem utajit, že byla svědkem Khalilovy vraždy. Televizní rozhovor se Starr sice probíhá tak, že je dívčina identita utajována, nicméně její výpověď do televize rozčílí drogového gangstera Kinga. Starr totiž nijak netajila, že kvůli zoufalé finanční situaci rodiny Khalil prodával drogy pro místní gang King Lords. King začne rodině vyhrožovat. Otec Maverick se Kinga však nebojí. Také Chris nakonec přijde na to, čím jeho přítelkyně Starr právě prochází. Chris se snaží dívku podporovat a pomáhá jí. King Lords večer před slyšením velké poroty vypálí několik výstřelů na dům, kde Starr s rodinou žije. Maverick děti i s manželkou odveze ke strýci policistovi a sám se s nejstarším synem, Sevenem, domů vrátí. Starr jde skutečně vypovídat... (TV Prima)

Trailer 1

EvilPhoEniX

Solidní počin s vynikající Amandlou Stenberg, která čím dál dokazuje, že roste ve velkou herečku. Poslední dobou mě baví tyhle rasově zaměřené počiny z Ghetta, dealerů a kriminality. Film má v jistých momentech slušnou sílu a emoce na mne zafungovaly slušně. Byť je to o něco delší, než je třeba já se příjemně bavil. Anthony Mackie v roli dealera celkem badass.75% ()

T2

Rozpočet $23miliónovTržby USA $29,719,483Tržby Celosvetovo $32,237,069Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Dosť vážna téma, ktorá bola v amerike v posledných rokov dosť aktuálna. Tak trošku aj ťažko uchopiteľná, tak aby nevyznala príliš povrchne, či neobjektívne. Tu to režisérovi vychádza tak na polovicu, skôr zanechá taký chladnejší dojem na hrane. /60%/ ()

silentname

"The Hate U Give" bude podľa mňa jedným z dôležitých snímkov roku 2018. Nemôžem povedať, že by film nemal žiadne problémy, no rozhodne prevažujú jeho pozitíva. Myslím si, že je to film, z ktorého si môžeme ako diváci niečo odniesť, má dobrú hlavnú myšlienku a aj hrdinku (v podaní Amandly Stenberg), ktorá tomu dáva maximálne všetko. A minimálne musím povedať, že som rád, že ju konečne vidím v dobrom filme, lebo tie posledné 2 boli skutočne frustrujúce. Ale poďme ďalej. Pochválim tempo, herecké výkony sú dobré na všetkých frontoch a myslím si, že väčšinou film funguje v tom, že chceme vedieť ako to dopadne a ukazuje, že nie všetci sme rovnakí, no súčasne aj, že v každom človeku môže driemať skrytý rasista, len si to ani nikdy neuvedomil. Lenže funguje to aj naopak. A v tomto film podľa mňa najlepšie funguje. Ukazuje, že aj obyčajní ľudia môžu byť rasisti. Nie sú to len tí kričiaci chlapi čo nemajú problém byť vulgárni. Môže to byť ktokoľvek. Môže to byť formou malých rečí, malých momentiek, no vedia skutočne zasiahnuť na to správne miesto. Okrem toho je tu skvelá scénka, kde sa Starr rozpráva s jej strýkom, ktorý je tiež policajt. A vysvetľuje jej to všetko z pohľadu policajta, ktorý v momente musí urobiť rozhodnutie. A viem si predstaviť, že to môže byť pre nich rovnako stresujúce. A keď sa potom začnú diať podobné protesty ako v tomto filme, tak je to len opätovanie nenávisti nenávisťou. Až nakoniec to niekde musí vybuchnúť. A záverečná scénka to pekne ukazuje. Možno, keby film viac ten moment vypestoval, bolo by to ku koncu silnejšie, ale buďme k sebe úprimní. Nikto nechce niečo také vidieť. Možno to nemuselo mať ten následný happyend, no úprimne som rád,že nikto nevystrelil. To je pozitívum. A je dobré vidieť ako si to všetky strany uvedomia. Nenávisť plodí nenávisť a je neustále bitá nenávisťou. A tak je to jeden bludný kruh. Dá sa z toho niečo si vziať. Niekedy menej nenávisti a viac pochopenia vie urobiť zo sveta krajšie miesto. Hodnotenie: A- ()

Davies182

Ne náhodou je ve stopáži zmínka o skvělým Straight Outta Compton, ke kterýmu má THUG hodně blízko. Sice až na pár podstatnejch výjimek, ale má. Tou asi největší je sentimentalita. Slzopudnost natřískaná do tohohle filmu, se vás bude snažit dojímat co půl hodiny, a zbytečně přehrocený dramatický scény zas šíleně tlačí na pilu co se emocí ohledně rasový problematiky týče, ale... ale... na mě to prostě fungovalo. Hlavně kvůli suprovým hercům a zatraceně sebejistý režii. Tohle je navíc už několikátej Tillmanův snímek, kterýmu dávám vysoký hodnocení, takže na tom chlapovi asi něco bude. Vobčas je prostě dobrý, pustit si podobný ubulený dramátko o nespravedlnosti ve světě, a královsky se u toho zabavit. P.S. Ať hodí kouzelnickou hůlkou ten, kdo po skončení nedostane chuť na maraton Harryho Pottera. ()

castor

Žijeme v komplikovaném světě, slyší dospívající dívka, toho času pilná studentka, členka basketbalového týmu, budoucí vysokoškolačka. Jenže sama žije tak trochu dvojí život. Šestnáctiletá Starr totiž vyrostla v černé čtvrti plné cracku a násilí, navštěvuje ovšem bělošskou školu, kde má bílé kamarádky a bílého přítele. Jeden večer po černošské party zemře po několika výstřelech bílého policisty její kamarád z dětství. Samozřejmě černý. A s hřebenem v ruce. Z otřelých situací mi chyběl snad už jen velmi chápavý učitel, ale jinak si ze seznamu postupně odškrtneme všechna myslitelná klišé. Přesto to víceméně funguje. A určitě bych nemluvil o limonádové verzi antirasistických filmů. I když někdo se na něj zlověstně mračit určitě bude. Nemůže se ovšem po herecké stránce mračit na talentovanou Amandlu Stenberg nebo jejího otce Russella Hornsbyho. Dívka se ocitá pod tlakem hned z několika stran, tvůrci nás několikrát přesvědčí, že nic není černobílé (strejdova promluva před zasednutím velké poroty), každopádně se většinu času přiklání na stranu menšiny. Scénář se s těžkým tématem vyrovnává poměrně se ctí, i když nikdy nejdeme úplně na dřeň. Charaktery zúčastněných jsou jednorozměrné, tu a tam probleskne nějaká vážnější a emocionálně vypjatější scéna. A zabírá. Konec je samozřejmě už přes čáru, i když sejdeme z cesty víckrát (třeba takové kázání otce na trávníku po příjezdu z bistra po incidentu s policií). Tři až čtyři hvězdy. Cynici holt krapet přivřou oči. ()

• Při jízdě autem King (Anthony Mackie) poslouchá v rádiu písničku „Ghostface Killers“ od interpreta Offset. Tato píseň je dost rasistická, jejím hlavním tématem jsou drogy. (kesinaa)
  • Scenárista Audrey Wells podlehl rakovině po půlročním boji dne 4. října 2018, den před premiérou filmu v USA. (kesinaa)