Svět Petra (Jiří Mádl), mladého ředitele oblastního divadla, se začne rozpadat poté, co se rozhodne zrealizovat svůj sen, ambiciózní adaptaci Euripidova klasického dramatu o Faidře. Během zkoušek přijde o dva hlavní protagonisty a město mu vyhrožuje krácením rozpočtu kvůli politickému obsahu jeho adaptace. Petr se zamiluje do hlavní herečky Karolíny (Elizaveta Maximová). Napětí doma se stupňuje. Petr se rodinného života příliš neúčastní ani jako manžel, ani jako otec. Krátce před premiérou ho obě ženy opouští. Jeho žena (Marika Šoposká) už toho má dost a Karolína prostě zmizí. Petr se na poslední chvíli snaží zachránit své dílo, ale hra je fiasko. Zničený začne lepit dohromady střípky svého rozbitého života. Ale není na to už pozdě? (Pilot Film)

Alden_Larson

Je to zajímavý film, ale přijde mi trochu moc snaživý. Myslím tím, že se podle mně moc snaží být něčím víc, jeho děj si vyloženě říká o anylýzu, ale zároveň si myslím, že tam toho k analýze moc není. Je to zajímavý děj, má působivé postavy, ale je tak jednoduchý, že se v něm to hlubší mínění hledá velmi obtížně. Herecké výkony byly velmi dobré i prezentace se mi moc líbila, fim se nepochybně snaží emulovat vzhled a atmosféru starých černobílých filmů a podle mně v tomto aspektu uspěl. Hudba se mi ale vůbec nelíbila, přišla mi jen jako bezhlavé mlácení do klavíru. 7/10 ()

Juraj.Misejk odpad!

Hereckým výkonům jsem věřil asi tak jako věřím, že bambusové brčka zachrání svět. Špatně vybraná a hlavně použitá hudba. Repliky o h*vně. V půlce filmu jsem si musel otevřít víno... Proč 4:3? Proč BW? Proč klasická hudba? Hm tady se asi někdo naučil jak dělat umělecký film. 🙂 ()

Dawe2

Mádl vynikající, herecky je to vůbec velmi povedené. Černobílý film a poměr 4:3 zde podle mě nemají žádný hlubší smysl. Hudba nenadchne ani neurazí. Komedie to není ani málo a romantické velmi málo. Obsah filmu na můj vkus prozradí až moc z děje a navíc vytváří trochu mylný obraz. Zdejší současné hodnocení 46% bych řekl že trochu víc ubližuje, než si film zaslouží. Za mě poctivých 60% ()

Salvator

Tak nějak ze života - mám ambice, manželka je zaměstnaná péčí o dítě a tak na scénu přichází někdo třetí. K tomu touha posouvat umění do neakceptovatelné podoby podtržená maloměstským křupanstvím v podobě pana radního. ()

Slepejsek

Upřímně řečeno odcházel jsem z kina s rozpaky "co to vlastně mělo být?". Režisér provinčního divadla chystá premiéru nové hry a současně prochází manželskou krizí. Takže myslivecká historka o honění dvou zajíců najednou - s tím, že přitom stihne obskočit nadrženou zaječici, která mu ale samozřejmě taky uteče? Jenže paralela mezi oběma světy zůstává jen u toho, že oba jsou stroze bez emocí a oba se hroutí - režisér svou hru vlastně neřídí a manželé si jen otráveně předávají plod své lásky alias přítěž, jež jim brání v rozletu. Žádná z epizod (kromě sexu) nedostává tolik prostoru, kolik by potřebovala, takže vyznívají poněkud ploše a jediné emoce, které z toho vzejdou jsou hysterické výlevy. Jak paradoxně tady vyznívají nové obzory proti "nechci se vrátit k našemu starému životu". Navíc pseudoartový nádech s členěním do dějství/kapitol, které jakoby odkazovaly někam jinam, a závěrečný epilog v jedné posteli, který jakoby vše završil otázkou, jestli to nebyl jenom zlý sen, který - až se probudíme - bude pryč... ()

mokki5

Hra je obsahově jednoduchá a nedisponuje žádným převratným scénářem na to, že je film pojat jako artový. Samo o sobě to není tak špatné jak se zdá, ale atmosféra jako z filmu pro pamětníky přestože je to zasazeno do dnešní doby to jenom shazuje. Alespoň že to má simpatické obsazení, co se ústřední trojice týče. ()

Hombre8

Fakt jsem myslel, že režii vařil sám Mádl. Tak nějak mu to odpovídalo, včetně prostředí. Není ten Chilan a vůbec celá ta spletitá koprodukce jen nějaký fake? Jinak film hodně artový, téma už mockrát provařené, ale docela se líbilo, i když hodně scén je dost natahovaných a s tím pomalým tempem se to často přehání. Herečky slabota. Měly by se naučit mluvit. Docela bída tahle generace. Hlasoví pedagogové už asi vymřeli a školství upadá převelice. Tohle by před třiceti lety nesložilo ani talentovky. ()

katakomb

Pro mě velký překvapení v českých vodách. Rozumný hraní bez přehrávání, uvěřitelné situace a hlavně skvělá hudba. Uznávám, že příběh je docela prostý, dokážu pochopit, že pro někoho může být černobílý formát jenom artová pozéřina (já na Kladně pár let bydlel a ta atmosféra města je přesně jako na kameře), ale nechci být v tomhle případě příliš hnidopich a i když to nejsou úplně čistý 4/5, tak u tohohle snímku rád přivřu oko. ()

dodanek

Řemeslně docela slušně zvládnutý film z mnou nepříliš oblíbeného žánru "všichni jsou iracionální dementi", který pocitově trvá zhruba čtyři hodiny. Nic moc. Jirka Mádl je lepší scenárista a režisér (Na střeše bavilo moc!) než herec. ()

lineker

Banální vztahová zápletka odděna do intošského hávu s černobílím vizuálem za doprovodu smyčcového hudebního tělesa. Vůbec to nemám touhu nějak cupovat. Není ani za co. Někdy si i na prosté krmy dokážete pochutnat, když je vařena s láskou a umem. Přesně takový pocit ve mne tato Hra vyvolala. ()

Centrum Prahy ožije 27. MFF Praha - Febiofest

Centrum Prahy ožije 27. MFF Praha - Febiofest

12.09.2020

MFF Praha - Febiofest již 18.9. 2020 odstartuje 27. ročník. Mění své působiště a jeho novým domovem se stává Cinema City ve Slovanském domě. Promítat se bude také v Ponrepu, Edison FilmHub a nově v… (více)