Svět Petra (Jiří Mádl), mladého ředitele oblastního divadla, se začne rozpadat poté, co se rozhodne zrealizovat svůj sen, ambiciózní adaptaci Euripidova klasického dramatu o Faidře. Během zkoušek přijde o dva hlavní protagonisty a město mu vyhrožuje krácením rozpočtu kvůli politickému obsahu jeho adaptace. Petr se zamiluje do hlavní herečky Karolíny (Elizaveta Maximová). Napětí doma se stupňuje. Petr se rodinného života příliš neúčastní ani jako manžel, ani jako otec. Krátce před premiérou ho obě ženy opouští. Jeho žena (Marika Šoposká) už toho má dost a Karolína prostě zmizí. Petr se na poslední chvíli snaží zachránit své dílo, ale hra je fiasko. Zničený začne lepit dohromady střípky svého rozbitého života. Ale není na to už pozdě? (Pilot Film)

andrii

Rozháraný. Činný v emocích. Muž plný scén, múzy. Nakladeno má. V intimitě. Horečnatý Rádius Asymetrie. ()

Mrkvič

Myslel jsem si, že za scénářem i režií najdu samotného Mádla. Filmu totiž nelze upřít jistou scénáristickou odvážnost a obrazovou nápaditost. Podobně jako překvapil Mádl s filmem Na střeše. No a hle. Nějaký Čilan. Proč? Co to? Zápletka, proč takový film, s takovým vizuálem a takovým týmem (kameraman z Peru) by možná byla zajímavější než děj filmu. Ten je totiž hodně slabý a stačil by stěží na jednu příhodu 3+1 s Donutilem, ze kterých jsem na film přepnul. Že jsou hádky a milování opravdové, nejde polemizovat. Ale že je příběh o ničem a často se jen civí na dlouhé prázdné záběry, je také fakt. Na druhou stranu, pro milovníky ártu. Vzpomněl jsem si při sledování na film 8 a 1/2 od Felliniho (vizuálem, tempem i námětem) a tomu jsem také dal "jen" dvě hvězdičky. ()

Johnny.ARN

Tri veci mi na tomto filme extrémne vadili. Čiernobelota, formát a hudba. Inak fajn. Príbeh o jednom chudáčikovi, ktorému sa všetko rozpadne behom 6tich týždňov. Najhoršie je, že divák musí sám zhodnotiť, či jeho vlastnou vinou. Celá ústredná trojka si to užíva, ich scény stále niečo prinesú. Je zaujímavé sledovať, ako sa to celé serie a arťáci určite nájdu aj veci medzi riadkami, napríklad potlesk po hre. Na druhej strane, každá druhá česká dráma je o rozpade rodiny a je úplne jedno, kto to režíruje. Myšlienka scenára teda neni svetoborná, skôr to postavili na forme a tam sú výhrady. Rozhodne neurazí, zaujme. Filmové kluby ( keby fungovali ) by to dávali vkuse. 3 z 5 ()

TerezD

Tady se někdo pokusil hrát na umělce a totálně to zvoral. Naprosto scenáristicky vyprázdněný kousek. Vztahy mezi postavami ani zbla nefungovaly, dialogy působily strojeně až kýčovitě. Dvě hvězdy dávám za zpracování, které se tvůrcům naopak povedlo. ()

kolemjdouc odpad!

kdybych chtěla okomentovat toto "dílo" musela bych jen plagiátorovat TerezD z 29.12.2019.Nevím jakými slovy napsat to samé! ()

mira007

Ředitel malého divadla vs. nespokojená manželka vs. herečka hlavní role vs. zástupce místní honorace, kterému se nelíbí, že nová hra by mohla být podobenstvím na místní šíbry. Film chilského režiséra Almendrase ( což jsem si uvědomil pokaždé, když tam po sobě tak afektovaně řvali jak v telenovele z Venezuely ) který je hrozně jednoduchý a upřímně žádný zázrak to není, ale zapamatuje se tím, že je černobílý ( sorry, ale to je jen póza jakože děláme umění ) a asi nejodvážnější sex scénou za posledních dvacet let v české kinematografii ( ikdyž tak nějak umělecky nasnímanou ), ke které v rozhovorech před premiérou Mádl pouštěl pikošku, že nejprve ji dělali v nějakých speciálních ochranných pomůckách, ale že se pak na to vykašlali a jeli naostro a Elizavetha měla připravený přesný údaj, že ta scéna trvá 4:32. Sex prodává, ale v tom filmu nic jinýho krom intelektuálního vztahovýho prázdna moc nezůstane. Taky jsem se zamyslel, že se film odehrává v kladenském divadle, ale najít tam nějaké kladenské herce chce trochu detektivního úsilí, prostě se herci dovezli z PRAHY PS: Chile, Francie, Jižní Korea ... to vypadá, že film dneska může točit někdo, kdo umí dobře chodit v žádání dotací různých fondů pro podporu kinematografie kolem světa. Dvě hvězdy za Elizavetu a snahu natočit něco trochu jinak ()

Mírouš

Pustil jsem si to jen proto, abych viděl nahou Elizavetu. Její klín nakonec ve filmu zacenzurovali, takže jsem viděl jen kozy. Jinak film pro mě sračka, nejsem znalec artových filmů. A Mádl se do tý role vůbec nehodil. Pro mě to bude navždy puberťák ze Snowboarďáků, i když mu bude padesát. ()

TomasKotlant

Z jistého tvůrčího a vztahového sentimentu musím dát filmu plné hodnocení, ač racionálně by to bylo aspoň o jednu méně. Zachycení určitého paradigmatu ženského archetypu a jeho nepochopení ze strany muže, který se krom divadla snaží režírovat i vlastní život, to mi přijde prostě jako geniální metafora. A ta Karolína byla celkem pěkná baba ;) ()

Olík

To vám bylo drama pane Novák, až mi z toho změkly vajíčka natvrdo. Normálně jim to nefungovalo, tak spal s jinou a taky měli dítě…..pak tam přidali takovou strááášně dramatickou hudbu…..no, na klavír to asi bylo….taky tam hrál ten malej, ten Mádl a nějaký mladý holky, co neznám a jedné byly vidět prsa…..a tohle neuvěříte…..sedíte?....celý to bylo černobílý…..no jak říkám, Blažena z toho nemohla tři dny usnout, fakt mazec :D :D :D ()

jakub.uck

Byť se film tváří jako "artová" záležitost (4:3, černobílý), svými kvalitami (špatně napsané/nepřesvědčivé zahrané postavy, dialogy, které se nedají poslouchat, hudba zcela mimo atd.) připomíná spíše nepovedenou televizní inscenaci. Příliš nerozumím tomu, proč zrovna tohle chce někdo posílat do kina. ()

bearmeedek odpad!

Alejandro přišel něco natočit do civilizace a myslel si, že když natočí pitchovinu černobíle a na formát 4:3, tak že si nikdo nevšimne toho, že je to pitchovina. Možná to měla být snaha i o umělecký film, ale ten by podobně točili už v minulém století soudruzi z ČSSR. A nezachrání to ani několika minutové soft porno. ()

E lan

Komorní drama s dobrými hereckými výkony. Je to spíše dramatická kniha předělaná na film. Mádl hraje dobře, stejně tak jeho partnerky. Jen že by to byla bůh ví jaká zábava, to teda ne. Spíš film k práci jako kulisa. ()

Amonasr

Zajímavý scénář, výborná kamera i hudební podkres, černobílé provedení filmu sluší. Snímek však hodně poškozuje, že obě hlavní ženské představitelky neumí dobře artikulovat, takže jim není často vůbec rozumět. Sexuální scény to nijak vyvážit nedokážou, byť jedna je až na hranici porna, spíš naopak. ()

JosefTomas

Že může být český film umění, se už jaksi zapomnělo, a já se marně snažím v naší kinematografii hledat něco, co by jí dokázalo vrátit tenhle status. Hra se tomu za poslední roky blíží asi ze všeho nejvíce. Je točena klasicky (nebo možná spíše netradičně, protože 4:3 formát už dnes v módě není), kamera stylem evokuje filmy půlky minulého století, stejně jako hudba a herecké výkony jsou velmi pestré. Almendras kombinuje divadelní a filmové hraní, což výsledek nejednou obohatí o netradiční zážitek a tvůrci se rozhodli divadelně pojmout i formu příběhu (to značí již rozdělení příběhu na jednotlivá dějství, což se u filmu také často nedělá). S tím ostatně nemám problém (už i Vlastníky jsem za divadelní styl nepeskoval a nehodlám v tom začínat). Hlavní ale vítězí forma. Jistě je u nás pár dobrých kameramanů, ale snad nikdy jsem necítil ten "filmový záběr" tak, jako tomu bylo zde. Ten film je krásně stylizovaný a prakticky zde není výtka a i scénář je na zdejší poměry "přesně" napsaný, i když se zajisté mnohé "ztratilo v překladu". Výsledek ale přesto stojí za to. Kdo ví, kdy se u nás natočí takto podobně laděný film. Já jsem za něj ale rád. Má sice své mouchy a možná tlačí moc na artovou pilu, ale jedná se určitě o jeden z nejlépe natočených českých filmů posledních let. Mnoho lidí si stěžují, že to jde s naší kinematografií z kopce. Hra ukázala, že se to dá dělat jinak. Otázka ovšem je, kolik lidí o to stojí. A podle hodnocení soudit, že jich není tolik, kolik si většina myslí. ()

ostravak30

Film Hra je vůbec první počin chilského režiséra Alejandra Fernándeze Almendrase s českými herci v Česku. Nevím úplně co ho to napadlo, ale černobílý film navíc ve starém formátu a ještě oddělený jednotlivými dějstvími. Jde o zajímavý nápad. Nicméně ve stínu příprav na divadelní hru se odehrává klasický příběh, kdy muž má ženu a dítě, ale nemá na ně kvůli práci čas a právě v práci si najde milenku. A pak se rozehrává zápletka o tom, že když ho nechce milenka, chtěl by zpět k manželce aj. Takže sám vlastně nic pořádně nevyřeší a jen čeká, jak ho semelou okolnosti nebo jak mu to nalajnují ostatní. To za mě hlavního hrdinu trochu degraduje, neboť sám pořádně neví co chce. Navíc si neumím představit, že by takto herečka mohla jen tak odejít z nazkoušené hry, jelikož jistě mají nějaké smlouvy a divadla disponují svými postupy pro podobné situace. Naštěstí je alespoň to celé dobře obsazené a tudíž i dobře zahrané. ()

krokodlak

Jako Kladeňák lituji, že zasazení filmu do mého rodného města nebylo ještě více zdůrazněno, třeba názvem "Kladno, město hříchu", protože kamera pracuje s duchem města vcelku působivě. Problém Hry však spočívá v tom, že se v ní osudově střetává jihoamerické erotické melodrama antických rozměrů s provinčním českým uměníčkem, takže vášnivý námět je zpracován téměř bez vášně, ač Elizaveta Maximová je bezesporu velmi vhodnou představitelkou osudové ženy. Jenže když rozervaného ředitele kladenského divadla Mádl hraje jako znuděného úředníka, který patrně vstoupil do hnutí Vitalismus v ČR nechceme, jde veškeré melodramatické kouzlo stranou a zůstávají jen nudná klišé spolu s dosti marnou hrou na umění, podpořenou nadužíváním příliš akademicky nahrané vážné hudby. Pozoruhodnou perličkou je pak cameo skutečného ředitele kladenského divadla Jana Krafky v roli sexuálně predátorského herce. ()

blondboss

Podľa hodnotení som čakal asi trošku väčšie peklo, ale mňa to celkom bavilo. Mádlovi tieto otcovské roličky v poslednom čase celkom fungujú a celkovo podanie milostného trojuholníka v jemne artovej podobe nemusí vyznieť nakoniec ako zlý nápad. Prekvapený som bol aj odvážnosťou niektorých scén, ale celkovo v globále je to určite pozerateľné, aj keď ničím výnimočné. 55 % ()

Centrum Prahy ožije 27. MFF Praha - Febiofest

Centrum Prahy ožije 27. MFF Praha - Febiofest

12.09.2020

MFF Praha - Febiofest již 18.9. 2020 odstartuje 27. ročník. Mění své působiště a jeho novým domovem se stává Cinema City ve Slovanském domě. Promítat se bude také v Ponrepu, Edison FilmHub a nově v… (více)