Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Významná událost v životě členů party ostravských montérů. Soukromé záležitosti ustupují do pozadí, protože se připravuje osazení výškového komínu nástavcem pro spalování kychtových plynů. Náročná montáž má být provedena pomocí helikoptéry a první pokusy nebyly úspěšné... Ve snaze o životnější přístup k výrobní tematice nebyli tentokrát úspěšní ani zkušení scénáristé. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (15)

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Docela dobrej cernobilej film z prostredi party monteru. Resi se nejen horak na komin, ale taky nevera (zajimava Dagmar Zikanova), nova laska, krasna mlada Zuzana Fisarkova, atd. Mne se to nakonec celkem libilo, filmy o praci me nikdy neurazi... P.S.: Potesil napev moji oblibene pisnicky od Very Rackove... 3+ ()

milos.bradik 

všechny recenze uživatele

Tento film výstižně ukazuje rozdíl mezi životem za komančů a dnes. Nejen, že by to, co tehdy vystačilo na celovečerní film, dnes nevydalo ani na pořádnou reportáž do zpráv, ale třeba i to, jak jeden chlap se snaží na komín připevnit jakýsi nástavec a celá fabrika, včetně kuchaře ze závodky, tomu přihlíží, protože nemá nic na práci, ale také když Skopečkovi tetička oznámí, že už u nich nemůže bydlet a prostě mu řekne, tak se ožeň, jako kdyby to samo o sobě znamenalo, že bude mít byt. Ty dvě hvězdy dávám čistě za herce, za dětinsky naivního Skopečka a za krásné herečky. ()

Reklama

GIK 

všechny recenze uživatele

Nádherná Fišárková jako sekretářka skladníka. Extrémně kaskadérské nasazování pochodně na komín. Pěkný civilní příběh bez politiky. Sympatické herecké výkony v čele s L. H. Strunou. Výborný Pohan. Pěkná hudba Luckého. Zednářská symbolika: 17:33 – Skopeček – skrytá ruka. Struna: „Vem mě tam cigarety. Globusky!“ 35:15 – skrytá ruka; 57:50 – levitující zeměkoule; 1:05:41 – Skopeček – Trojan – podání ruky. ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Velice dobrý a zajímavý film, u něhož vůbec nevadí, že se jedná o pracovní prostředí, konkrétně o zabudování filtračního zařízení na komín v NHKG Ostrava. Budovatelský film změnil počátkem 60. let svoji tvářnost, už se nejednalo o takové údernické hity, jimž se mnozí i z naší generace musí pousmát. Tohle je faktický příběh, který musí zaujmout. Do základního tématu jsou velice dobře připojeny osobní a rodinné problémy našich hrdinů. Tomu hlavnímu, který se odhodlal vystoupit na komín, je nevěrná manželka, druhý až ve středním věku poznává lásku, třetímu se narodí dceruška... Maličká role sestřičky byla svěřena i Nataši Gollové, takže není pravda, že by tito herci nesměli v té době hrát, jen se už nehodilo jejich měšťácké zaškatulkování ze 30. a 40. let. ()

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československé drama ze života pražských montérů dojíždějících za prací do ostravských hutí. Stěžejní scéna osazování komína nástavcem je doplněna dílčími jednoduchými dramaty jednotlivých montérů v Praze. Hlavní postavu, málomluvného F. Vicenu, ostře zasáhla nevěra jeho ženy D. Zikánové, L. Trojan očekává narození potomka a nemotorný prosťáček J. Skopeček se poprvé zamiluje. Za zmínku stojí obsazení zkušených herců F. Kreuzmanna jako hostinského, N. Gollové jako porodní sestry a jiných. Jedná se o průměrné Machovo dílo, v němž se pozoruhodně málo času vzhledem k názvu filmu odehrává ve vlaku. Oceňuji, že nadšení do ostravského těžkého průmyslu bylo udrženo v rozumné míře a film se soustředí zejména na víkendový pobyt v hlavním městě. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama