Kefallénie je krásný řecký ostrov, kde lidé ctí tradice a váží si života. Píše se však rok 1940 a dokonce i sem se blíží krutá druhá světová válka. A dorazí krátce poté, kdy se Pelagia, dcera místního lékaře, i přes jeho námitky zasnoubí s mladým rybářem, který se záhy přihlásí do armády. V dubnu 1940 vstoupí do městečka Argostoli italská armáda, která si vybuduje tábor na mořském břehu. Doktor Jannis odmítne Correlliho ubytovat ve svém domě, nakonec však ustoupí pod podmínkou, že za jeho ubytování bude dostávat lékařský materiál. Correlli, který bydlí v pokoji Pelagie, se pokouší s dívkou sblížit, ta ho však odmítá. Poprvé dívka na nepřátelství zapomene, když jí Correlli zahraje na mandolínu. Nedokáže však pochopit, jak může hrát a zpívat, když jinde umírají lidé. Correllli se jí snaží vysvětlit, že i ve válce mají lidé právo na malé radosti a vyzná jí lásku. Zpočátku nevraživě přijímaní italští vojáci si po čase získají Řeky svými koncerty na náměstí a dokonce i nevraživost Pelagie ke Correllimu se pomalu a nenápadně mění v lásku. Do téměř idylického období zasáhne Mussoliniho porážka. (TV Nova)

samera

Po tom, čo som si tento film pozerala, sa mi Penelope začala páčiť, dovtedy som ju neznášala...... A myslím si, že práve Cage sa hodí do tohto filmy, samozrejme, že nie je ten sladký metrosexuál, ale o to šlo, obsadiť obyčajného nedokonalého chlapa........mne sa to veľmi páčilo ()

Sintiroma

Docela povedeny snimek,ale aby to prekrocilo hranici 3 hvezd tak na to tenhle film nema.Libila se mi kamera,ktera zachytila krasu prirody a i charakter postav,ale na tom ma velky podil autor teto knihy,bohuzel knihu sem necetl ale vsazim ze bude lepsi jak uz to tak byva.Posledni poznamka,kterou chci zminit je ze Nicholas Cage mi na roli italskeho muzikanta moc nesedi. ()

Šošia

Celý film jsem měla pocit, že kdyby se Bale a Cage v rolích vyměnili, pak by tam bylo to správné jiskření, na které jsem tak těšila. Když se mi nedostalo toho, pak jsem tedy přemýšlela, kdo z nich teda jako umře. "Zklamání" přišlo ve formě happy endu, který by mi zas tak nevadil, kdyby film nebyl nemastný neslaný. Takový lepší průměr, ale dvakrát na to koukat nebudu... ()

kishi_SO

romanticke filmy Cageovi nesvedcia. Radsej ho mam nasraneho a s poriadnou buchackou v ruke. Normalny romanticky film, ktory sa da pretrpiet bez ujmy na zdravi az do konca. ()

RyxiraAmy

Tohle teda nic moc.... Příroda sice kouzelná a slaďoučká mandolína líbivě zní, ale jinak se o tomhle díle moc pozitivního říct nedá. Penelope Cruz, kterou mám jinak ráda, působí nepřesvědčivě a zvlášť křečovitě, když je v jednom kuse ubrečená a o Nicolasu Cageovi fakt nemůžu říct nic pěkného. Příběh není špatný, ale zpracování se moc nepovedlo a byla bych mnohem spokojenější, kdyby poslední záběr ukazoval Pelagiu (co je to za jméno?) hledící na moře s novou nadějí na lepší zítřky, než (znova) uplakanou v (opět) kapitánově objetí..... P. S. Už si nejsem jistá, jestli jsem tento komentář psala po přečtení knihy - zdá se mi, že ne, protože kniha je na rozdíl od filmu dokonalá. ()

ariari

od filmu som nič nečakala, preto ma vtedy veľmi prekvapil...mne sa Cage javil naprosto výnimočne zahraný. iskry lietali až ku krbu. ()

Johanita

Takový milý film...škoda, že se nevyšplhal trochu výše než na průměr. Penelopé Cruz a Nicolase Cage miluju - každého zvlášť, no dohromady jim to moc nesedlo. Jak píšou i jiní, nějak tam chybí ta jiskra. Cage není úplně typický Ital, že? John Hurt oproti tomu zazářil. Souhlasím s tím, že ostrov, na kterém se natáčelo je nádherný a musím dodat, že i hudba se povedlo. No, jsem ráda, že jsem ho viděla, ale podruhé si ho dávat nebudu. To si snad radši přečtu knižní předlohu. ()

Delmondo

Mandolína je prostě romanťák se vším všudy a jinej je pouze tím že je to celý zasazený do válečnýho Řecka a překvapivě je na něm nejlepší ta zbytečně krátká válečná scéna a to co přišlo po ní. To vše před tím je jen cukrkandl s nádhernýma exteriérama a výborným kapitánem Nicolasem Gagem kterýmu ta italská uniforma sedla jak ulitá. ()

LencaN

Dala jsem na doporučení kolegyně a byla jsem celkem zklamána, protože nesdílím její nadšení. V momentu dokoukání jsem si řekla, že to bylo fajn, že to vlastně obsáhlo jak příběh o lásce, tak i o místních lidech na ostrově Kefallénie a i mentalitě Italů, povstalců a kdekoho. Jenže ta romantická linka, která by tady měla být stěžejní je dost odfláknutá. Je tady málo momentů u kterých se srdce rozněžní a zaplesá. Je to takové holé a závěr byl jak kdyby ho dělali jen z nutnosti. Jako, když už je to romantický válečný film, tak se na tom mají vyřádit a dát tomu grády. Vždyť tam by emoce měly lítat vzduchem. ()

Kosi..

Romatickou záležitost v kulisách války jsem docela čekal. Ovšem válečnej film, kde jsou vlastně všichni dobráci od kosti se mi jaksi nepozdával a především jsem nepochopil, proč Penelopu místní po osvobození regulérně nelynčovali (nebo aspoň náznakem) za kolaborantství s okupační italskou posádkou (teda ne, že bych to hlavní hrdince přál, naopak). ()

PTuranyi

Kvalitne vyprodukovaný a veľmi dobre zahraný film, ktorý dopláca na nemastnú neslanú zápletku. Druhá svetová vojna v Grécku, okupácia Talianmi, obsadenie Nemcami a oslobodenie ponúka množstvo dramatických zápletiek. Tento film si však toto všetko vybral len ako kulisu k milostnej dráme. Uprostred vojnovej vravy na romantiku nie je veľa miesta. Možno preto, keď na ňu príde je tak nabitá emóciami až to vyzerá pateticky. Vtedy mi to tak trochu pripomínalo Prechádzku v oblakoch. Našťastie takých scén je vo filme len pár. 65% ()

Sublog

Pro mě je Mandolína kapitána Corelliho velkým zklamáním. Z herců byl asi nejlepší John Hurt. Nicolas Cage a Christian Bale podle mě překvapivě nebyli moc dobří a Penelope Cruzová byla dokonce hrozná. *** dávám především za výpravu a některé slušně natočené scény. ()

SONYAGENT

Velmi líbivý počin Maddenových asistentů, kteří zastoupili režiséra, jenž se pod film sice odepsal, ale jak málokdo ví, skolila ho nemoc.. Velmi se mi líbí Cageova mimika a líbivé zvuky mandoliny.. ()

h.madlenka

Kdesi jsem slyšela, že tahle romance je vyloženě srdcervoucí a dojemná. Nenechte se mýlit a čekejte spíš naprosto klasickou kostru příběhu, kdy toho "špatného" nakonec vystřídá ten "dobrý" a dívka bude šťastná. Navíc to není ani zábavné, protože se to odehrává za války na malém řeckém ostrově a prostor dostává lyrika a hlavně nešťastný výraz Penélope Cruz. Když o tom tak přemýšlím, dávám spíš 2 a půl. ()

katapultova

Těžko tento film hodnotit. Buď se na něj mohu dívat jako na romantický film z druhé světové války natočený v krásných exteriérech, v němž se ovšem postavy nijak zvlášť nevyvíjejí, pak jej mohu hodnotit třemi hvězdičkami. N. Cage i P. Cruz se svých rolí zhostili dobře a celý film vyznívá poměrně příjemně. Nebo se na něj podívám jako na zpracování úžasné knihy, pak s ním mám ovšem velký problém. Kniha má mnoho rovin (život na řeckém venkově, posatvení žen, italská předválečná politika, italské napadení Řecka, vztahy Itálie - Řecko - Německo, osvobození, problém s partyzány, krátce i občanská válka, přeměna panenské přírody na letoviska a pak samozřejmě i láska ústředních hrdinů), z nichž ve filmu figuruje jen jedna. Mnohovrstevnatý ironická kniha (třeba líčení italského tažení je tak směšné, že mu nevěříte, přestože tak nějak to opravdu mohlo být) pro každého se změnila v romantický příběh pro ženy s vymyšlenými postavami (Pelagiina kamarádka) i pozměněnými osudy (vztah Pelagie s Antoniem, Mandrasův návrat i samotný závěr filmu), zřejmě aby lépe vyhovoval americkému divákovi. Postavy jsou tak nějak černobílé, osudy a vztahy schematické (hodní Italové a partyzáni, zlí Němci). Výsledek mě každopádně zklamal a všem podobně zklamaným vřele doporučuji knihu. ()

lubica1995

Príjemná oddychovka, ktorá sa hrdí v mojej zbierke. PS: aj keď Penélop C. nieje práve tip ženy, ktorá je vhodný na tento žáner filmu. A vlastne ani Nicolas.. A možno preto som bola príjemne prekvapená. ( nič som nečakala a dostala. ) ()

Michell, Roger Michell

Michell, Roger Michell

19.07.2006

Zatímco miliony fanoušků nepřemožitelného agenta britské tajné služby s kódovým označením 007 čekají na debut Daniela Craiga v roli Jamese Bonda, který se světu představí v listopadu, producenti nové… (více)