Mandolína kapitána Corelliho

Capitaine Corelli

Mandolína kapitána Corelliho

Drama / Romantický / Válečný

Velká Británie / Francie / USA, 2001, 121 min

No, knizku jsem necet, takze nemuzu srovnavat, ale film se poved dobre. Mam jen dve drobny a jednu vetsi vytku. Cage je tu strasne kladnej, ale naprosto priserne, ze uz to snad vic neslo, ale co se da delat. A mezi nim a Penelope to nak extra nejiskri. Ta vetsi vytka je fakt, ze 90 minut se tu toho moc nedeje. Nicmene i pres tenhle fakt dokaze film ty dve hodinky perfektne zabavit. Prostredi a atmosfera filmu je super, do toho nadprumernej Cage, perfektni Cruz, naprosto dokonalej Hurt a Bale, pote, co se vrati z valky, taky bezchybnej. Netvrdim, ze se jedna o kdovi co, ale ja mam tenhle film rad.(2.1.2008)

• Ony

Předloha tohoto filmu je úchvatný román plný svérázných hrdinů, humoru, válečné krutosti, romantiky. Nechápu proč této knihy filmaři nevyužili naplno. Mohl to být opravdu trhák (v nejlepším slova smyslu), u kterého by se brečelo, smálo, nadávalo, snilo, . . . Takhle je to jen jakýsi výtah. Chybí mi tu plno mých oblíbených pasáží z knížky - třeba sběr hlemýžďů nebo některé scény z války. Taky Psipsinu jsem postrádala. Hvězdné obsazení filmu prostě někdy nestačí.(28.10.2005)

Kdo by řek, že Velšan bude Řek, Španělka Řekyně a Američan Ital, jenž nahodí pohled smutného štěněte baseta, co mu mámu fenu přejela tramvaj a tátu psa nikdy nepoznal a bude to vydávat za herectví.. Cituprázdná romance o lásce a válce na jihu Evropy, která na mou emoční strunu zabrnkala pomíjivě a příště tak raději upřednostním entomologicko-zemědělské drama o italském vědci, který zkoumá vliv jistého druhu hmyzu na spásání řeckých bramborových natí. Hádáte správně, je to Mandelinka kapitána Corelliho..(27.9.2010)

Předlohu neznám, proto se nebojím vyššího hodnocení a to také proto, že jsem byl několikrát překvapen - čekal jsem, že se věci budou dít jinak a ono kupodivu ne. Rád přehlížím některé historické "nesrovnalosti", i poněkud topornou Penélope Cruz a upozorňuji na závěr, který je jednou z nejdelších dojemných pasáží v dějinách filmu a co je hlavní, funguje.(2.2.2008)

Filmu jsem dlouho odolávala, ale děkuji Bohu, že jsem mu odolat nedokázala. Byla jsem velmi mile překvapena. Film z války nemusí být nutně od začátku do konce jenom o střílení a zabíjení. Neobjevuje se zde krveprolití jako v jiných filmech. Jistě, střelba se zde také objevuje, ale až v druhé polovině, kdy slouží jako vyústění událostí, ke kterým došlo. Italská jednotka se vzepře Němcům. Ze začátku zde válka působí jen jako jakýsi doplněk nebo prostředek k navození atmosféry a přiblížení doby. Nicolas Cage se sem opravdu moc nehodí. Jinak námět a všechno okolo bylo skvělé. Nádherná řecká příroda, malebné městečko a krásná hudba, která příběh dotvářela. Ideálně strávené dvě hodiny. Je zde pár scén, které mě dostaly-zbytečná poprava italských vojáků a zemětřesení.(18.12.2008)

• - V posledním záběru filmu Notting Hill si Hugh Grant čte Berniéresův román „Mandolína kapitána Corelliho“, který měl v plánu Roger Michell zfilmovat. Jelikož ho ale sklátil infarkt, nahradil ho režisér John Madden. (Aknah)

• - Do role Pelagie byla zvažována Katie Holmes. (Neila__)

• - Nicolas Cage a Penelope Cruz spolu při natáčení prožili románek, který údajně vedl k rozhovoru s jeho tehdejší manželkou Patricií Arquette. (Edgerton)