Kefallénie je krásný řecký ostrov, kde lidé ctí tradice a váží si života. Píše se však rok 1940 a dokonce i sem se blíží krutá druhá světová válka. A dorazí krátce poté, kdy se Pelagia, dcera místního lékaře, i přes jeho námitky zasnoubí s mladým rybářem, který se záhy přihlásí do armády. V dubnu 1940 vstoupí do městečka Argostoli italská armáda, která si vybuduje tábor na mořském břehu. Doktor Jannis odmítne Correlliho ubytovat ve svém domě, nakonec však ustoupí pod podmínkou, že za jeho ubytování bude dostávat lékařský materiál. Correlli, který bydlí v pokoji Pelagie, se pokouší s dívkou sblížit, ta ho však odmítá. Poprvé dívka na nepřátelství zapomene, když jí Correlli zahraje na mandolínu. Nedokáže však pochopit, jak může hrát a zpívat, když jinde umírají lidé. Correllli se jí snaží vysvětlit, že i ve válce mají lidé právo na malé radosti a vyzná jí lásku. Zpočátku nevraživě přijímaní italští vojáci si po čase získají Řeky svými koncerty na náměstí a dokonce i nevraživost Pelagie ke Correllimu se pomalu a nenápadně mění v lásku. Do téměř idylického období zasáhne Mussoliniho porážka. (TV Nova)

Želik

Pri tomto filme mi vadí hlavne pôvodné znenie. Tie prízvuky hercov mi proste nesedia. Inak je to dobre zahraté s dobrou hudbou, takže s dabingom sa do vojnového Grécka s radosťou opäť pozriem. ()

Aleee89

Musím říct, že jsem od tohoto filmu očekávala více. Podle mého měli klást větší důraz na válku, nebo na ústřední trojúhelník. Prostě si vybrat. Ale oni to dost smíchali a pak film ztrácí šmrnc, protože to není A a ani B. Nicolas Cage má u mě v poslední době docela pošramocenou pověst (díky stupiditám, které loni točil), ale tady si u mě profil trochu vylepšil. On dokáže hrát, když chce. Penelopé je také fajn, i ona umí hrát. Líbilo se mi ale, že film se soustředil i na jinou oblast druhé světové války, než na jakou jsme zvyklí z ostatních válečných filmů. Žádní Amíci, Rusové, ale opomíjené Řecko. Tím film získává body. Ale na druhou stranu byl nemastný neslaný a docela mě nudil... ()

Beagle

Knižní předlohu jsem měla načtenou pár let před vznikem filmu. Bohudík pro můj čtenářský zážitek, bohužel pro hodnocení Mandolíny ve filmové podobě. ()

Petrasuvicka

V porovnání s jinými válečně laděnými filmy byl Corelli slabší, akorát do tří hvězdiček, ale prostě Řecko... Když si ho jednou zamilujete, tak to prostě trvá. ()

hynous

"When you fall in love, it is a temporary madness. It erupts like an earthquake, and then it subsides. And when it subsides, you have to make a decision. You have to work out whether your roots have become so entwined together, that it is inconceivable, that you should ever part. Because this is what love is." ()

Martin741

Film som pozeral len kvoli nadhernej Penelope Cruz a vybornemu Baleovi, zvysok /rezia, strih, kamera, dejova linia/ sla mimo mna. Komercnemu prepadaku sa necudujem, exteriery greckeho ostrova nadherne. 70 % ()

marcek

Vážně příjemý romantický filmeček na nedělní odpoledne. Cageovi snímky vážně nezklamou, a když se tam objeví ještě krásná Penélope Cruz, tak to stojí za koukání ()

Jino

Vcelku podprůměrný romantický film z válečného prostředí :-) Ale kvůli krásné Penélope dávám o jednu hvězdu navíc. ()

Elyssea

Nesedí mi Nicholas Cage a Penélope Cruz taky není moje oblíbená hrdinka. Takže pro mě nesympatický hlavní pár zachraňuje Christian Bale ve vedlejší roli. ()

Petoss1

Romantický príbeh z prostredia vojny. Pre niekoho ako som ja, je to nepredstaviteľné, ale videl som to a neprotestoval som, hoci takéto filmy nevyhľadávam.75% ()

tomtomtoma

Příběh z druhé světové války z krásného ostrova Kefallónie, který vzniká mezi místní dívkou Pelagiou (Penelope Cruz) a okupantem, kapitánem Antoniem Corellim (Nicolas Cage). Největší oběť ale přinesl Mandras (Christian Bale), který milujíc Pelagiu zachraní jejího nového milého. Pelagia a Antonio po sobě dlouho jen koukají, než se odhodlají projevit si své city. Vyobrazení italského vojska s jeho dobrotou beru s rezervou, protože něco takového si snad Řekové nezaslouží. Smutný byl osud Eleni (Viki Maragaki), která krutě zaplatila za polibek na tvář německého kapitána Webera (David Morrissey). Zajímavý byl doktor Jannis (John Hurt), otec Pelagie, který na své dceři vše hned poznal. Nepříjemýmm bylo pro mě poslouchat mluvit Řeky anglicky s občasným řeckým slovíčkem a Italy anglicky s občasným italským slovíčkem. ()

C0r0ner

Patnáct minut je to bezvadný válečný film a scéna s popravou je parádní, ale všechno předtím a potom je nekoukatelná posraná romance, kterých je dvanáct do tuctu a dokonce lépe natočených. Prkenný Cage tomu také věru nepomohl, a tak jsem z Mandolíny byl vyloženě zklamaný, ač jsem měl před projekcí jistá očekávání. 30% ()

Juto

Schopné herecké obsadenie uvedie tieto emocionálne zložité postavy do života, zatiaľ čo občasný lyrický dialóg scenáristu Shawna Slova znie úplne prirodzene. 6/10 ()

laik_60

plachosť citov , krasne zahrane, dvojicou Cage a Cruzovej. Nádherne prostredie v kontraste s vojnou juj .. film sa oplatí pozrieť aj druhý krát. :) ()

hans500

Skvělé obsazení, Cruz, Cage, Hurt i Bale zahráli své role výborně. Jak už bylo napsáno Cage není vhodný typ pro romantické filmy, ale kapitána Corelliho zahrál perfektně a vlastně se do té role hodil. ()

JimmyII

Nečetl jsem knihu a tak mohu bez výčitek svědomí dát plný počet bodů za obrovskou lásku, krásné Řecko, strašnou válku, sympatického Cage, krásnou Penélope a fantastického Johna Hurta. Ať si kdo chce říká, co chce. ()

July

Velice povedený film okořeněný krásnými záběry ostrova. Jako u většiny amerických (i když tady šlo o koprodukci, USA měly zjevně hlavní slovo) filmů o 2. světové válce v Evropě, i tady se dá najít spousta historicko-technických nesrovnalostí a nepravděpodobností, ale film je i tak výborný. Mandolína kapitína Corelliho ale spadá do té nezařaditelné kategorie mezi 3 a 4 hvězdičkami - kde tři jsou příliš málo a čtyři mnoho. Takže nebuďte udiveni, když moje hodnocení filmu bude každou chvíli kolísat. :-) A určitě si brzy půjčím knižní předlohu. ()

Michell, Roger Michell

Michell, Roger Michell

19.07.2006

Zatímco miliony fanoušků nepřemožitelného agenta britské tajné služby s kódovým označením 007 čekají na debut Daniela Craiga v roli Jamese Bonda, který se světu představí v listopadu, producenti nové… (více)