Úniková hra

Scénografie:

Edward Thomas

Kostýmy:

Reza Levy

Moje prvé tohtoročné kino dopadlo úplne excelentne. Výborný napád ktorý neostal premrhaný, skvelo vybraté a spracované miestnosti z ktorých by sa von dostal len málokto a k tomu sympatická skupina hercov (za mňa favorit Taylor Russel) . Zbožnujem filmy kde človek može len tažko uhádnuť čo sa stane dalej a kde musí aj divák zapojiť hlavu. A toto je presne ono ! Jediná vec ktorú by som vytkol je ten začiatok , kvoli ktorému sme sa z časti dozvedeli kto prežije túto šialenú hru. Som veľmi rád že to skončilo neuzavreto , a možem sa tešiť na druhú časť. Masterpiece vo svojom obore . Za mňa 90%(7.1.2019)

Také mínus pre tvorcov je to, že nám hneď na začiatku ukázali kúsok finále, a tým pádom sa u mňa nedostavilo to potrebné napätie, kto bude ten posledný. Takže prvých 5 minút si radšej zavrite oči, lebo ako to na konci povedal tvorca hry ani ja by som nečakal, že to dokonca dotiahne ten dotyčný. Takže žiaden moment prekvapenia. Inak sa jedná o fajn oddychovú thrillerovú blbinku, čo za jedno pozretie stojí. P. S. Až ma zamrazilo, keď som sa dozvedel, že v deň premiéri tohto filmu, v Poľsku v tejto hre uhorelo 5 dievčat, pričom vo filme je hneď prvá miestnosť o ohni.(6.1.2019)

Ono to je v koncovke celkom fajn film. Jasné, má to niekoľko pasáží, kde som si povedal že scenárista fetuje, ale je to zaujímavé natočené, nenudí to, rozumná minutáž a postavy na ktorých vám absolútne nezáleží. Nie je to krvavé, skôr zaujímavé na úlohy a hlavne trošku taký nový vietor. Kludne by som si dal dvojku. 4 z 5 ( CC, Eurodiera, BA )(8.1.2019)

6/10...celkom sviezy a triezvy horrorik , ako keby z oka vypadnuvsi zo serie SAW ... par uplne od veci ludi zavru spolu do miestnosti a ich ulohou je prekonat prekazky a dostat sa von ... kto uspeje ? ... ak to neviete hned na zaciatku tak ste videli velmi malo podobnych filmikov ... celkom pekne triky aj zabezpecenie smrti sutaziacich ... nie najnudnejsie postavy ale nalinkovany scenar ktory presne viete ako bude pokracovat... :D(4.1.2019)

• Lyx

Well, toto je presný príklad komerčného kino-filmu. Čo mu samozrejme nemám za zlé. Za zlé mu mám to, že je vykrádačkou Sawu a Kocky. Aj keď je príbeh obohraný a ako to skončí vieme vopred (pretože je to celkom predvídateľný film) je však podaný veľmi slušne a záživne. Aj keď niekedy som sa premáhal, aby som sa v kine nezosypal od smiechu nad scenárom, bol to v celku pozerateľný kúsok. Kamera však často chaotická a strih mi niekedy prišiel doslova zlý. Avšak stále to má svoje pozitíva a grády. Sympatickí herci a ich herecké výkony a stupňujúce sa napätie. Okay. Aj keď som sa na projekciu tohto filmu tešil, povedal by som, že pre nenáročnejšieho diváka 100%, no nanešťastie v mojom pohľade sa nedostal ani na polovicu. Moje hodnotenie: 45%(13.1.2019)