Úniková hra

Scénografie:

Edward Thomas

Kostýmy:

Reza Levy

Celkom pozerateľný mix SAW a Kocka. Herci sympatický takže s nimi človek celkom sympatizuje. Vizuálne v pohode a je vidno rozpočet a celkovo pasce a miestnosti s pascami vynikajúce zvládnuté. Hudba dobrá a človeka vtiahne do deja. Stále sa niečo deje takže sa človek vôbec nenudí. Pointa v pohode. Návštevu kina určite neľutujem. Pre mňa 70%.(12.1.2019)

Ono to je v koncovke celkom fajn film. Jasné, má to niekoľko pasáží, kde som si povedal že scenárista fetuje, ale je to zaujímavé natočené, nenudí to, rozumná minutáž a postavy na ktorých vám absolútne nezáleží. Nie je to krvavé, skôr zaujímavé na úlohy a hlavne trošku taký nový vietor. Kludne by som si dal dvojku. 4 z 5 ( CC, Eurodiera, BA )(8.1.2019)

Moje prvé tohtoročné kino dopadlo úplne excelentne. Výborný napád ktorý neostal premrhaný, skvelo vybraté a spracované miestnosti z ktorých by sa von dostal len málokto a k tomu sympatická skupina hercov (za mňa favorit Taylor Russel) . Zbožnujem filmy kde človek može len tažko uhádnuť čo sa stane dalej a kde musí aj divák zapojiť hlavu. A toto je presne ono ! Jediná vec ktorú by som vytkol je ten začiatok , kvoli ktorému sme sa z časti dozvedeli kto prežije túto šialenú hru. Som veľmi rád že to skončilo neuzavreto , a možem sa tešiť na druhú časť. Masterpiece vo svojom obore . Za mňa 90%(7.1.2019)

• Krack

Escape Room sa statočne a bezhlavo chopil otvorenej pozície už tradičného januárového hororového prepadáku, bez ktorého by začiatok roka nebol taký, aký ho milujeme. Bez nejakej veľkej predstavy o tom, do čoho idem (trailer sa ku mne akosi nedostal), som si povedal, že mu venujem piatkové popoludnie, najmä na základe popisu, ktorý mi pripadal celkom zaujímavý a musím povedať, že high koncept tohto filmu vôbec nie je zlý. Zliepa dokopy prvky (a dosť okaté referencie) kultových klasík ako Saw, Cube alebo Final Destination. Bohužiaľ, vôbec sa mu nepodarilo utrhnúť si z týchto moderných hororových klenotov to podstatné. Povrchne odfláknutý príbeh, nesympatické postavy, buď málo skúsení, alebo veľmi zle režírovaní herci (pri vete hrdinkynej spolubývajúcej z intráku "Have fun with your box" ma až začala páliť záha), úplne nepochopiteľný PG-13 rating (trochu gore by sa tu veľmi hodilo), absolútne neoriginálne a ničím neprekvapivé rozuzlenie kompletné aj so zloduchom á la Giovanni z prvej série Pokémona, veľmi optimistické sequelové žmurknutie, ktoré dúfam (a som si celkom istý) k ničomu viesť nebude, no a celkovo značne nevyvážená atmosféra. Nemôžem povedať, že by to bolo úplne nudné. Prvé tri miestnosti mali v sebe celkom dramatické momenty a občas som sa na svoje vlastné prekvapenie pristihol, že som celkom v napätí, často to však pokazila číra hlúposť niektorej z postáv alebo nelogickosť ich rozhodnutí či riešení problémov. Po tretej miestnosti, musím povedať, kvalita filmu výrazne upadla a len veľmi ošemetne sa ďalej pretláčal poslednou polhodinkou k mnou celkom s nadšením očakávaným záverečným titulkám. Potenciál tam bol, no nedopadlo to veru najlepšie. 2/10(4.1.2019)

Také mínus pre tvorcov je to, že nám hneď na začiatku ukázali kúsok finále, a tým pádom sa u mňa nedostavilo to potrebné napätie, kto bude ten posledný. Takže prvých 5 minút si radšej zavrite oči, lebo ako to na konci povedal tvorca hry ani ja by som nečakal, že to dokonca dotiahne ten dotyčný. Takže žiaden moment prekvapenia. Inak sa jedná o fajn oddychovú thrillerovú blbinku, čo za jedno pozretie stojí. P. S. Až ma zamrazilo, keď som sa dozvedel, že v deň premiéri tohto filmu, v Poľsku v tejto hre uhorelo 5 dievčat, pričom vo filme je hneď prvá miestnosť o ohni.(6.1.2019)