Reklama

Reklama

Úniková hra

  • Česko Úniková hra (více)
Trailer 1

Psychologický thriller Úniková hra vypráví příběh šesti lidí, kteří přijali výzvu zúčastnit se únikové hry. Velmi brzy ale zjistí, že ze hry cesta ven neexistuje… a začíná boj o přežití. (Falcon)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (431)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na první pohled to působí, jak kdyby někdo okopíroval Saw a Kostku. Jen s tím rozdílem, že v době, kdy vznikaly tyto série, nikdo ještě neměl pojem o tom, co to vlastně taková úniková hra je. No a tak musím říct, že za mě dobrý. Ani ne horor, jako spíš thriller. Bavilo mě to. Možná i proto, že jsem v žádné únikovce ještě nebyl. A teď zrovna přemýšlím, jestli po tomto filmu vůbec někdy do nějaké půjdu. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Robitel nabízí přesně to, co sliboval v traileru. Tedy pěkně řemeslně zvládnutý, svižný technologicky - hádankový thriller s příchutí Kostky / Saw. Je to rozhodně stoprocentní popcornovka, žádné hororové umění, které by se mi vepsalo do paměti, ale nemám s tím problém. Kdyby každej popcorn chutnal takhle, bylo by v kinech dobře. Jako fanoušek reálných únikových místností oceňuju, že námět je využit poměrně poctivě, řada ve filmu zobrazených místností a použitých hádanek / rébusů mi připomněla věci, se kterými se člověk při hraní únikovek reálně setkává. Takže minimálně v tomhle je film vcelku ukotvený v realitě, byť děj je občas přitažený za vlasy (hlavně teda v závěrečné přípravě na pokračování). Trochu zklamává rozuzlení - s vysvětlením toho všeho si tvůrci moc práce nedali, pointa spočívá vlastně v tom, co snad každého napadne jako první. To ale dokážu zkousnout, celkově je to prostě fajn zábava a pokračování se bránit nebudu. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Tři s odřenýma ušima. Zbytečná soft varianta Saw bez krve a sadizmu. Koncepčně úplně stejná, s nezajímavými postavami a ještě nezajímavějším kvázy-Jigsawem. Nic v tom filmu mě neštvalo, řemeslně je OK, ale stejně tak nic mě v něm nepřekvapilo, ani nadprůměrně nepotěšilo. Neambiciózní jednohubka pro teenagery. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $9miliónovTržby USA $57,005,601Tržby Celosvetovo $155,535,659Tržby za predaj Blu-ray v USA $612,044Tržby za predaj DVD v USA ║ Námet na thriller alebo horor ako lusk, len škoda že ten potenciál sa nedokázal lepšie využiť. Občas to trpí prílišnou banálnosťou, či ako že prekvapením, ktoré nedokáže skutočne dostať. Príde mi to tak ako taký rýchlo kvas. /60%/ ()

Galerie (24)

Zajímavosti (7)

  • V poslednej miestnosti (je ju možné visieť aj v úvodnej scéne s Benom (Logan Miller)) sú po stenách popísané 3 citáty v latinčine - Mors Mihi Lucrum (Smrť je pre mňa odmena), Mors Vincit Omnia (Smrť dobyje všetko) a Acta Est Fabula (Hra je dohraná). (beso74)
  • Premiéra filmu byla v Polsku odložena, když v zábavním centru pro únikové hry zahynulo pět patnáctiletých dívek. (Duoscop)
  • V květnu 2018 bylo oznámeno, že film má mít premiéru na konci listopadu 2018. V červnu 2018 byla premiéra přesunuta na 1. 2. 2019 a nakonec měl film premiéru 4. 1. 2019. (Varan)

Související novinky

Úniková hra se dočká pokračování

Úniková hra se dočká pokračování

26.02.2019

Hororový thriller Úniková hra od Adama Robitela (Insidious: Poslední klíč) se v roce 2020 dočká pokračování. Studio Sony Pictures je podle všeho nadmíru spokojeno s výdělky levného hororu (rozpočet…

Reklama

Reklama