Úniková hra

• Slovensko Úniková hra (více)

Psychologický thriller Úniková hra vypráví příběh šesti lidí, kteří přijali výzvu zúčastnit se únikové hry. Velmi brzy ale zjistí, že ze hry cesta ven neexistuje… a začíná boj o přežití. (Falcon)

JohnZ87

Vypadá to jako další film typu "Kostka" nebo "Saw", ale Úniková hra je překvapivě svižný a poutavý počin, který namísto účelové brutality sází spíš na práci s postavami a rozmanitá prostředí. 75% ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Celkem povedená kombinace "Kostky" a "SAW". Místnosti dobře udělané a atmosferá na dobré úrovni. To vypadá na slušný start nové hororové série. ()

Najt

Nebylo to špatný, ale nic extra, opravdu obyčejný průměr.. Už bych se na to nepodíval. S hororem to nemá nic společnýho a stará Kostka je mnohem mnohem lepší. // viděno v kině ()

IvonaK

Na tento film jsem se koukla protože jsem se chtěla dovzdělat co tak asi zhruba mají účastníci v běžném životě v únikové hře za úkoly. Ale samozřejmě tady to museli přibarvit a nechat jich co nejvíce umřít. Přežití jsem přála tomu nejstaršímu pánovi, ale bohužel neoriginálně jako v každém akčním a katastrofickém filmu mládí vpřed. Už jsem se začla vzteky ježit, že to vyhraje ten bezcitný afroameričan protože kdyby to vyhrál bílý, tak je to samozřejmě nepřípustné a bylo by to zajisté všeobecně bráno jako rasistická urážka aneb. Co si to režisér a scénarista dovolil, ale naštěstí to dopadlo genderově vyváženě. Ten sobec nepřežil a jeho místo přežitých obsadila mladičká afroameričanka spolu s mladým bílým klukem. Ikdyž si nikdo kromě toho Afroameričana nezasloužil zemřít, tak alespoň tito dva zaslouženě přežili. ()

HERGImanCZ

Vcelku fajn horor, který mohl být s trochou úsilí navíc vlastně i dost nadprůměrný. Horory jsou v dnešní době jeden z těch žánrů, kdy nové filmy vznikají jako na běžícím páse. Některé jsou doslova odpadní, jiné dokáží překvapit a zaslouží si u diváků vysoká hodnocení. Úniková hra mě zaujala svým tématem a byl jsem dost zvědav, jak se s nim tvůrci poperou. Po zhlédnutí musím konstatovat, že film rozhodně nepatří do té první kategorie, bohužel, i když se v mnoha aspektech snaží jít správným směrem, nespadá ani do té druhé. Všechno totiž dělá dobře tak nějak napůl. Můžeme začít třeba samotnou strukturou. Hned první místnost (z pohledu stopáže, tj. ta před nějakým větším úvodem) diváka do značné míry naláká na celý film. Prozrazuje avšak velké množství věcí a ve výsledku kazí samotné finále. Jednotlivé místnosti jsou za mě řazeny obecně dost mizerně. Minimálně dvě z nich jsou opravdu dobré a využívají vlastnosti a dovednosti jednotlivých postav. Tyto místnosti jsou na řadě bohužel už uprostřed filmu. Střed je pro mě díky tomu pomyslným vrcholem. Jakmile se ale za ně dostaneme, začíná to trochu upadat a jedná se spíše o přípravu na grandiózní závěr, který ale ve skutečnosti není tak skvělý jako zmíněný střed. Je mi jasné, že je to způsobeno asi i počtem žijících postav, stejně si ale neodpustím to malé rýpnutí. Když už jsem výše zmínil fakt, že se postavy liší svými dovednostmi, měl bych i to více rozebrat. Týká se to totiž vlastně jen třech postav, zbytek místy působí dopočtu. Jasně, film občas vyzdvihne ostatní pomocí celé té své konspirační noty, aby vám dal pocit, že všichni jsou vlastně důležití. To bohužel ale tak trochu nefunguje. Samotné představení charakterů mi mimochodem připomíná Sebevražedný oddíl, kde vám je prostě jasné, kdo je pro děj důležitý a kdo hned na začátku odpadne. Paradoxně mnoho těch vedlejších postav mi přirostlo k srdci o poznání více. Nemohu ale říct, že bych ani k těm hlavnějším na konci nic necítil. Abych zase moc dlouho neplival, pojďme se zase přesunout na tu pozitivnější notu. Film má velmi dobré tempo a působí správně na divákovy pudy i nervy. Hektičnost jistých situací zkrátka cítíte společně s hráči. Líbí se mi také, že to celé zvládá bez litrů krve a vnitřností. S kamerou je také pracováno s přehledem a třeba takovou čtvrtou místnost je v několika momentech doslova radost sledovat. Diváka, i když celá ta myšlenka je z určitého pohledu trochu stupidní, to zkrátka vtáhne do děje a smrti postav mu nejsou lhostejné. O to více zamrzí (teď se zase dostáváme na druhou stranu barikády), když začne jakýsi epilog, kde se nejen musí budovat půda pro sequel, zároveň ale hlavní postavě přepne a začne se chovat úplně mimo charakter, aby ukázala, že je ta správná hrdinka. Jak vidíte, mám k filmu co říct jak z pozitivního, tak negativního ohledu. Asi proto plně chápete mé hodnocení třemi hvězdičkami. Kdybych měl říct, zda film mohu doporučit, přiklonil bych se spíše k tomu, že ano. Nečekejte nic s hloubkou ani přesahem, bavit se ale budete. () (méně) (více)

ardno5

Stupidní ''horor'' na celkem solidní úrovni. Krásný příklad, jak drahý film nepůsobí tak dobře jako nízkorozpočtový film se správnou atmosférou a kvalitním scénářem. Bohužel atmosféra je to, co film postrádá a postavy si zřejmě nezamilujete. Působí to jako Kostka šmrnclá se Saw, ale pro teenagery. Suma sumárum těch 60% si to zaslouží.. ()

papadoce

Aj z komentárov, aj z traileru bolo zreteľné, že pôjdeme Saw či Cube štýlom. Hurá. Nevedel som si úplne predstaviť, čo ešte môžu v tomto smere tvorcovia vymyslieť, aby to bolo origi a nezapadlo prachom na polici s tuctovými filmami, ale zároveň mi pracovala predstavivosť a tak som sa tešil. Bohužiaľ, šablóna typu pár nezaujímavých účastníkov bojuje s časom a po jednom skapíňajú tu išla naplno bez väčšej fantázie a oproti vyššie spomínaným snímkom dokonca takmer bez krvi. Točiť cielené vraždenie ľudí bez krvi, to sa dá ??? Miestnosti boli v celku zaujímavé, síce ich vyriešenia občas popriťahované za vlasy, ale fičalo to v tempe, minúty zbehli cobydup, len tomu proste chýbal waw efekt. Technické spracovanie bolo taktiež dosť dobré, takže záverečné hodnotenie musel zákonite ovplyvniť záver. Waw efekt sa nedostavil. Videl som v podstate dobre natočený odvar z klasík, ktorého cieľovou skupinou boli zrejme súčasní tínedžeri a keďže som vekovo krát tri, aj hodnotenie bude tri. Pozriem aj dvojku, veď som hráč a kráttritínedžer 😁. ()

Lyx

Well, toto je presný príklad komerčného kino-filmu. Čo mu samozrejme nemám za zlé. Za zlé mu mám to, že je vykrádačkou Sawu a Kocky. Aj keď je príbeh obohraný a ako to skončí vieme vopred (pretože je to celkom predvídateľný film) je však podaný veľmi slušne a záživne. Aj keď niekedy som sa premáhal, aby som sa v kine nezosypal od smiechu nad scenárom, bol to v celku pozerateľný kúsok. Kamera však často chaotická a strih mi niekedy prišiel doslova zlý. Avšak stále to má svoje pozitíva a grády. Sympatickí herci a ich herecké výkony a stupňujúce sa napätie. Okay. Aj keď som sa na projekciu tohto filmu tešil, povedal by som, že pre nenáročnejšieho diváka 100%, no nanešťastie v mojom pohľade sa nedostal ani na polovicu. Moje hodnotenie: 45% ()

Dlo'h-osh

Film začíná velice slibně, jednotlivé místnosti jsou dobře promyšlené a perfektně řemeslně zpracované, napětí stále roste a i postavy působí celkem zajímavě, až na neustálé monotónní hádky a vzájemné obviňování po každé smrti. Bohužel to dost zkazil konec s celosvětovým spiknutím miliardářů jako v Hostelu, jinak by Úniková hra měla i na čtvrtou hvězdičku. Na pokračování nebo opakované zhlédnutí to úplně není. ()

hanzyn

Když jsem šel na tenhle film, neměl jsem prakticky žádné očekávání, byl jsem však poměrně mile překvapen. Slabší začátek, skvělý, napínavý a vizuálně dobře udělaný prostředek a opět slabší konec. Kladně hodnotím racionální chování postav. Absence krve mi nevadí, nechápu proč tvůrci dávali část konce na začátek. Nešťastný tah. Celkovy dojem velmi dobrý, trochu mi vadila v některých ohledech přílišná podobnost se sérií SAW. Tvůrci si okamžitě připravili půdu pro další díl, což ve mě budí trochu skepse. Příjemných 65% ()

borohub

Na tenhle film jsem se hodně těšil a byl jsem velmi spokojený. Lehce to připomíná Saw, jen to není tak brutální. Rozhodně se mi líbí zasazení do únikové hry, které jsou v dnešní době velmi moderní (sám na ně rád chodím), tím je zajištěn relativně originální koncept. Jediná chyba tohoto filmu je, že hned v první minutě se defacto vyspoilí konec, hlavně to nemá téměř žádný důvod (spíše to kazí takové to napětí během filmu). Samotné rozuzlení celého filmu mohlo být asi trošku promakanější, ale tohle byl asi jediný způsob jak si nechat otevřená zadní vrátka pro pokračování (které doufám, že bude). Postavy jsou zajímavě namíchané, ale opět to připomíná složení lidí jako bylo v Saw. Rozhodně mohu doporučit a už se těším na pokračování. 90% ()

Emjecko

Sejdou se intelektuálka, vojanda, macho týpek, loser, fotr a nerd. Nerd si chce hrát, macho týpek vyhrát, ostatní chtějí prachy. Šest postav, muži i ženy, staří i mladí, běloši, černoši i asiati. Tým je kompletní, jdeme na to. První místnost... vám nepopíšu, protože spoiler. Na Escape Room jdete, když chcete vědět, kdy a jak které postavy zemřou. Vy víte, že zemřou. Proč by je jinak někdo zavíral do vraždících místností, to by nedávalo smysl. Zároveň je však jasné, že minimálně jedna postava přežije. Nikdo netvrdí, že musí být vcelku, prostě dokud dýchá, počítá se. Tohle všechno v Escape Roomu je, čili pokud chcete, máte to mít. Není to Saw, už vůbec ne první Saw, ale místnosti jsou vymyšlené hezky a dobře se u nich relaxuje. (pro intenzivnější zážitek dopourčuji ihned po skončení promítání návštěvu nejbližší únikové hry, plán je B potom alespoň deskovka) ()

stephano

Dobra režie a člověk bez zbytečností dostane přesně co čeká. Na nedělní odpoledne idealni film. Nakonec to neni ani tak hloupí. ()

Mamlas

Z počátku to nenadchne. Tuctová věc na téma únikovky. Později, tak od poloviny se na to už dá dívat i bez přetáčení. Taková velmi slabá vykrádačka Saw. Konec je aspoň zajímavý. ()

horor2

No, abych se přiznal, čekal jsem víc a dostal jsem málo. Zajímavý nápad, který mohl více přitvrdit na pilu a nemusel byt místy tak laciný, co se příběhu týče. Tvůrci prý chystají další díl, tak uvidíme, s čím novým přijdou. ()

Úniková hra se dočká pokračování

Úniková hra se dočká pokračování

26.02.2019

Hororový thriller Úniková hra od Adama Robitela (Insidious: Poslední klíč) se v roce 2020 dočká pokračování. Studio Sony Pictures je podle všeho nadmíru spokojeno s výdělky levného hororu (rozpočet… (více)