Hell Fest: Park hrůzy

• USA Hell Fest (více)

Představte si, že na Matějské pouti vjedete do strašidelného zámku a do klína vám tam spadne nepříjemně skutečná useknutá hlava. Nemůžete ani mluvit, ovšem nikoho jiného to nevzrušuje, protože useknutá hlava ke strašidelnému zámku tak nějak patří. Přesně tak se cítí hrdinové hororu Hell Fest: Park hrůzy. Sériový zabiják v masce si totiž z celého lunaparku Hell Fest udělal dokonalé maskování a svoje vlastní smrtonosné hřiště. Panoptikum strašidel skropí skutečná krev, na velevážené publikum čeká opravdový děs a smrt. (Bontonfilm)

RobLord

Klišoidní slasher s fádním vrahem a telecími oběťmi. Hell Fest není žádné filmové umění vytvořené s vášní, nýbrž produkt výrobní linky. Nehodí se na velká plátna kin, spíše do prodejen levných DVD coby zabiják času extrémně nenáročných diváků v pubertě. Rozdíl mezi Hell Festem a kvalitním hororem je podobný jako rozdíl mezi Lovecraftem a paperbacky z edice Stopy hrůzy. Režisér Gregory Plotkin si vybral neosobitý scénář, podle něhož natočil nevýrazný film, který se ani nesnažil nějak zachránit - herci žádnou cenu nedostanou, záběry režiséra neproslaví a dialogy tu existují jen proto, aby to byl zvukový biják. Divák nemá šanci pochopit motivy zabijáka a sympatizovat s nějakou postavou. Ačkoliv už nejsou oběti ve věku, kdy chlapcům začíná růst řídké chmíří na tvářích a děvčátkům v klíně (jsou to muži a ženy přes dvacet, přibližně ve věku Grace Kelly v Hitchcockově Rear Window), píše se a mluví o teenagerském hororu. Pochopitelně: telátka jdou na porážku v parku hrůzy, který je ještě větší helter-skelter než kinosál ve Scream 2. Od thrillerů očekáváme hlavně napětí. Kvalitní tvůrce umí napětí budovat: divák či čtenář je vtažen do situací, kdy se blíží střet událostí, které by se raději potkat neměly - postava například hledá nějaký předmět v bytě či domě záporáka, který se vrací domů. Hell Fest je v tomto směru značně vlažný. ()

Dogfish

Trailer jsem viděl v kině a MÁLEM jsem na tento blábol zašel. Opět banda velice nesypatických amerických hejsků, kteří volají jen po tom, aby je někdo povraždil. Ten borec v masce se s nima moc páral. Chodit po takovém parku a viděl tu bandu trotlů, stane se ze mě taky zabiják a většina soudů mě musí osvobodit. Konec celkem předvídatelný jako film velice, velice slabé. ()

helraiser

Celkem průměrný slasher s pár pěknýma gore scenkama, ale mohlo se trošku víc přitlačit na pilu, takže v tomto ohledu jsem spokojen jen na půl. Co ovšem bylo prvotřídní tak bylo prostředí ve kterém vrah nahání své oběti. Strašidelný Park opravdu neměl chybu, to se opravdu povedlo, jen škoda, že potencionál místa nebyl zcela využit, ale i tak se na to opravdu z tohoto hlediska na to moc fajn koukalo. Co už bylo ovšem horší tak byly postavy, tak těm jste tu Smrt opravdu přáli a konec celkem potěšil. Celkově se jedná o průměrný slasher odehrávajicí se v neokoukaném a originálním prostředí, který si své fanoušky jistě najde. ()

DAPDO

Výběr herců slabej, celej film se odehrává na jednom místě, kde je snad víc zaměstnanců, než návštěvníků. Jinak klasická vyvražďovačka, kdy má chlap v masce neskutečnou intuici a objeví se vždycky tam, kde je parta hlavních hrdinů. No a ti zase samozřejmě vybírají před maskovaným magorem ty nejdebilnější cesty k útěku a úkrytu, takže nic novýho. Ale jinak mám tyhle vyvražďovací horory radši než blbosti o upírech nebo o zombie. ()

Davidkkk

Klasický výplachový průšvih, jehož jediným působivým aspektem je zasazení, jinak absolutně ničím nepřekvapí. ()

Sala1

Film je ďalším hororom v rámci subžánru slasheru, vyvražďovačky, a partiu mladých ľudí posiela do atraktívneho hororového zábavného parku, kde stretnú svoju nemesis. Je vtipné vidieť, že jediné, čo stačí štúdiám zmeniť pri podobných filmoch, je prostredie. V tomto prípade to však bola správna voľba, pretože park ponúka neuveriteľne veľa možností a je dôležité povedať, že vôbec nie všetky boli využité v tomto filme. Snímka má potenciál vytvoriť hororovú sériu, ktorá ale veľmi ľahko môže skĺznuť do priemerných vôd. Hlavnými hrdinami sú tínedžeri, ktorých jedinou starosťou je súlož a najlepší kamarát, čo je opäť očakávateľné. Film však od podobných dialógov veľmi rýchlo utečie a veľmi rýchlo predstaví aj vraha, ktorý sa prvého zabitia nestráni. Tie sú spojené predovšetkým s prostredím a rekvizitami parku a aj keď neponúkajú väčšiu invenciu, obsahujú ten správny gore a hnus. Strašenie sa zo začiatku spoliehalo predovšetkým na figuríny, zvuky a atmosféru jednotlivých domov, čo sa spočiatku zdalo prvoplánované, ba až smiešne. S nástupom psychopata však film výrazne zdvihol svoje kvality a dokonca si dovolil aj niekoľko twistov, ktoré príjemne spestrili inak škatuľkový scenár. V rámci hororu-slasheru však svojím spracovaním ide o výraznejšiu snímku, ktorá vychádza z poetiky 80. rokov a pokiaľ idete na film s týmito vedomosťami, snímka vás reálne sklamať nemôže. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=Vks6cWMr2Ws ()

RypavaDvojka

Od tohoto filmu jsme očekávali vcelku hodně. Už jen popisek z plakátu kin s obrázkem vypadali velmi lákavě a ani trailer nebyl k zahození. Po zhlédnutí filmu to ale až tak růžově nevypadalo. Film zásadně nenaplnil naše očekávání, nevyužil svůj potenciál a celkově mohl být lépe zpracovaný. Kulisy ve filmu nebyly vůbec špatně udělané, ba naopak. Film ale spíše nudí, jelikož hlavní "záporák", který všechny nahání působí spíše jako voyeur a občas si píchne nebo plácne paličkou. Film se táhne a atmosféra naprosto chybí. Zklamání roku? ()

Hellknight12

Nedávna pozreté. Naposledy som videl film v kine. Celý film je dobrý priemer. Nápad je odohraný 100x ale čo už. Herecké výkony sú priemer takisto aj hudba. Atmosféra je fajn. Film môžem odporučiť len v prípade, že nemáte čo pozerať a chcete pri Tom vypnúť mozog. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

MERKATtv

Ľudia... Toto není horor... Aj Scooby doo je strašidelnejší... Pár krát niečo vyskočí inak to je len brutálne... Postavy nesympatické a dúfate ktorá skôr umrie a iba pár scén je napínavých... Dúfal som že to bude dobré... Ale kamera bola fajn a nápad tiež... Pokiaľ chcete ísť len tak do kina tak toto je v pohode ale ako fanúšika hororov by vás to asi sklamalo... 34% ()

Shanen29

No samozřejmě,že to není ten pravý duchaplný horor,je to pouze klasický slasher,nic víc.Jinak vcelku dobře natočený a vymrskaný filmík s průměrnou vyvraždovačkou hodící se spíše pouze na domácí produkci.Čekal jsem opravdu více. ()

ANTYCHRYST

Móda strašidelných parků..a festivalů pokračuje.. Joo takovej mega park a hororové atrakce..masky..atd.. bych rád navštívil a vypadá to vskutku dobře... Ale co se filmu týká..to už žádná hitparáda nejní... nudné a ničím nezajímavé smrti.. pronásledování v parku se táhne jak lejno co nechce ven z řiti... 25 % ale jen za to prostředí parku...jinak to je o ničem..takovej Shit dají do kina... nechápu... ()

Clark_Kent odpad!

Děkuju až se budu chtít podělat, vyjdu na festival hororu někam. S prominutím, říkám tohle je několikrát nastavovaná rozbředlá kaše bez absolutní chuti. Jediný nad čím jsem se pozastavil byla mladá herečka Bex Taylor- Klaus ta mě nějaký způsobem zaujmula, poněvadž jsem ji měl rád ze seriálovýho Vřískotu. ()

RAFT

Jako horor je to vcelku dobře natočené .Sem rád že, sem na něj nešel do kina ,tohle raději doma a v klidu. 58% ()

G04T

Hell Fest - horor, který mě bavil od začátku do konce. Rozjíždí se už od prvních patnácti minut a drží si hororovou atmosféru po celou dobu. Rychle odsjepá, zacož u mě také boduje. Herci dobří, režie skvělá a prostředí parku bylo to nejlepší, co nám Hell Fest mohl nabídnout. Taky oceňuji, že si vrah nesundal masku, protože to klidně mohl udělat. Také mě překvapilo, že tu hraje Tony Todd z mého oblíbeného Hatcheta, kterého jsem poznal hned jak vstoupil na pódium. Jo a ještě něco. Rozhodně bych nechtěl být v kabince, kde k vám soused může klidně podlézt. ()

neo250

Od tohto filmu nemožno čakať veľké očkávanie. Film je príjemná oddychovka, no počas filmu som rozmýšľal že ak by niečo také existovalo určite by som šiel do podobného parku sa zabaviť. Filmu by som dal 3* ale vrah mi liezol dosť na nervy, nakoľko nemal žiadne prekážky a všetko ľahko sa všade dostal, kde niekomu inému to dalo zabrať. ()

Miagy

Ideálny, nenáročny halloweensky horor so super maskami. Všetko dobré však zhadzovali herci, typicki infantilní (sadnem a prosím aby ma nezabíjali ?!)... ()

movemat

Prvá polovica vyslovene zlá. To je len prezentácia nesympatických postáv a nudných dialógov. V druhej polke nastane zmena - veci dostanú rýchlejší spád a film viac zabáva ako nudí. Samotný strašidelný park je spravený perfektne. Ktovie či naozaj na takej úrovni niekde niečo existuje. Slabšie 3☆. ()

Mamlas

Hezký vizuál, masky, kulisy, kamera. Děj, scénář velmi slabý. A taky mám pocit, že něco podobného jsem kdysi už viděl. ()

whysoserious

Už jsem viděl i mnohem povedenější slashery. Je fakt, že park je vizuálem hodně povedenej (sám bych ho rád navštívil), ale mordy jsou tuctový a navíc rejža a spol tak nějak zapomněli na brutalitu a krev. Spíš, než horor je to pohádka pro děcka na dobrou noc. ()