Mrtví neumírají

• USA The Dead Don't Die (více)

Americké městečko Centerville je ospalá díra, v níž stárnoucí šerif Robertson (Bill Murray) netrpělivě odpočítává zbývající dny do důchodu, protože nudit se člověk může i bez koltu za pasem. Jeho mladý kolega Peterson (Adam Driver) naopak stále doufá, že se k nějakému pořádnému vyšetřování jednou dostane. Zasloužil by si to, protože jako první vytuší, že ty dvě ošklivě zavražděné dámy z místního bistra mají na svědomí zombie. Jindy by se mu zkušenější kolega vysmál, ale dnes ne. V městečku se totiž odehrává mnohem víc podivností, například slunce nezapadá, kdy by normálně mělo, do pohřebního ústavu nastoupila divná ženská se skotským přízvukem a samurajským mečem (Tilda Swinton), a rasistickému farmáři Millerovi (Steve Buscemi) začal mizet dobytek. A když na městečko konečně padne noc, z předtuchy se stane jistota. Nejrušnějším místem Centerville se v tu chvíli stává hřbitov, jehož obyvatelé právě procitli a dostali chuť na čerstvé maso. A muži zákona tuší, že dneska je čeká přesčas. (Cinemart)

weldo odpad!

ani komédia ani horor ... celé zlé !!!! to že tam niekto dá známe tváre film nerobí !!!! strata času ()

FakinAdsso

U tohohle snímku by umřel i ten největší zombie ze všech. Kolik umu to chce natočit nejnudněší komedii s takovým ansablem? Neberte mě zle, já si umím najít guilty pleasure v ledasčem a dovolím si tvrdit, že správně vypointovaná komedie zakládající si na postavách a jejich několika zdánlivě málo výměn hlášek, by mohla být jednou z dalších. Škoda že se to nekoná. Nudil jsem se k smrti a jednu hvězdu to dostává jen za pár vzácných a světlých momentů. ()

pokyy

Nefunguje to pro mě ani jako komedie ani jako horor. Tvůrci nemají rádi frakování a dali nám rovnici, frakování = zombíci a konec světa. S takovýma zombíkama by si Rick poradil za dvě sezony :D Nechápu, proč se do toho hrnulo tolik slavných ksichtů. Iggy Pop jako zombie byl fajn, ale záběr měl jen pár vteřin. ()

nelja

Dojem, že natáčení možná ani tak nelpělo na klasických technologických postupech, ale že filmaři stvořili cosi jako tvůrčí laboratoř... Adam Driver, se kterým jsem měl poprvé tu "čest" u Jarmuschova předchozího, spíše nepovedeného počinu Paterson a který se ihned záhy rehabilitoval, třebas i v případě Gilliamova Dona Quijota... Tady navíc dostal celý scénář okamžitě k dispozici, takže se i vám může stát poměrně bezpečným průvodcem celým tím fikčním univerzem a jeho glosy, že "nic nedopadne dobře" budou mít paradoxně celkem dobrý, sedativní účinek. Najednou to bude tak nějak všechno jedno. Film aspiruje na kult i celkem potentními, hláškami typu: "Wí-Fí" (místo v subžánru celkem nadužívaného: "Brááááins"), či FASHION. Vůbec asi nechci jmenovat celý herecký ansámbl, protože jsem přesvědčený, že tam není slabý článek a trochu Jima podezřívám z toho, že tentokrát snad ani nemohly být vyplaceny standardní honoráře, které k příslušným kolonkám náleží, protože takhle bohatý přece nemůže být nikdo! Nejde samozřejmě o žánry, v tomto případě navíc máme co do činění s rozrůzněním a jestli je jeho poslední film něco nejvíc, pak asi komedie. V neposlední řadě pak sarkastická šleha, sociální kritika, což lze pozorovat i u předchozích děl, jakási neochota respektovat dnešní dobu, aktuální stav věcí, mentální jinakost nové generace apod. Potřeba konfrontovat se s dnešním světem je zjevná. Ano, i legendy stárnou a vypořádávají se s tím po svém. Již úvodní scéna je aluzí na Romerův klasický film "The night of the living dead" (1968). Tehdy si autor rýpnul (prý skoro až nechtěně) do rasismu, zde se blížíme víc " Dawn of the Dead" (1978, 2004), svou obžalobou konzumerismu a tupé stádnosti. S pop kulturními narážkami ale v těchto případech nekončíme, jakkoliv jsou podávané různou formou, třebas docela přímočaře, přes postavu obchodníka Bobbyho na benzínce. Zároveň jde, po "Only lovers left alive" (2013), snímek vnímat jako druhý zářez do pažby žánrového filmu. Osobně vůbec nemám pocit, že by měl potřebu světu ukazovat jak se to správně dělá, že posledně zmiňovaný film byl jeho arogantní reakcí na šílenství kolem "Stmívání" apod. Nejspíš bych se přikláněl k tomu, že je to prostě legitimní tvůrčí etapa, naopak bych vyzdvihl jeho flexibilitu a neochotu ustrnout na mrtvém bodě. Jeho vrchol vnímám v devadesátkách, ale chuť z přítomnosti mi to naštěstí zkazit neodkáže. ()

altean

Blbost s pitomým koncem, který se v jedné minutě snaží prodat jako kritiku společnosti. Smích se nekonal. Snaha o parodii zombie filmů. Ztráta času. ()

Yuri_Boyka

Chápem zámer autorov, že to malo byť také blbé a spomalené. A ono to na papieri možno znelo zábavne, ale vo výsledku je to hrozná nuda. Je to škoda, pretože z námetu a hereckého obsadenia sa dalo vyťažiť omnoho viac. Žiadne prekvapenie v zombie žánri sa teda nekoná, ale pevne verím, že mi chuť čoskoro napraví Zombieland: Double Tap. ()

majorzeman13

Jim Jarmusch + hvězdné obsazení + zombies a k tomu Americké městečko Centerville= fajn filmeček . Taková hororová komedie ,která neurazí ani nenadchne. ()

H3D_kRu odpad!

tohle se opravdu nepovedlo, jako fanoušek "zombie" filmu musim rict ze upe nechapu o co tady slo - viz vim jak to dopadne, cetl jsem scenar ? co to doprdele je ? jako humor ? vazne ? ... shit, odpad ... hawk ()

Wolv3rine

Upřímně, Jarmusch nikdy nepatřil k mým oblíbencům a tenhle film, i přes slibnej zombie žánr, můj postoj jen utvrdil. A nepomohlo by mu ani deset kafí s kartonem cigár. Neni to vtipný, neni to akční, je to hloupý a nudný. Když nad tím teď tak přemýšlím, tak ani vlastně nevim, o co tam šlo, jestli tam teda vůbec o něco šlo, příběh nula, pointa nula, vztah k postavám nula. A vůbec tomu nepomáhá celkem hvězdný obsazení. Jim se holt bude muset smířit s tím, že já jeho fanoušek nikdy nebudu, protože tohle byla asi jeho poslední šance to nějak změnit pozitivním směrem. Šance to ale byla bohužel promarněná, takže bye bye Jime, už nikdy více :D ()

uMča

Čekal jsem od toho teda více , až na pár scének ... ten film nějak extra nezaujme ... kostýmy atd dobrý... ale ty příběhy v příběhu jsou prostě odflákli .. mrzí mě to ale čekal jsem od toho opravdu více ,je to až moc suchej humor .... za mě 2 ušmudlané hvězdy. ()

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

72. Cannes Film Festival a jeho vítězové

72. Cannes Film Festival a jeho vítězové

25.05.2019

Letošní ročník filmového festivalu v Cannes je oficiálně u konce a tak je na čase podívat se nejen na jeho vítěze, ale i poražené a vůbec všechny důležité snímky, které se festivalu zúčastnily.… (více)

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes