Když muž miluje ženu

• USA When a Man Loves a Woman (více)
Ukázka z filmu

Když se jednoho dne vrátí Mike domů, musí se postarat o děti, protože jeho žena Alice není doma. Přijde pozdě v noci a je hodně opilá. Stěžuje si, že je toho na ni moc. Mike ji uklidní a rozhodne se, že si udělají dovolenou v horách. Tam je Alice každý večer opilá, a nejinak je tomu po návratu domů. Jednoho dne to s pitím přežene a skončí v nemocnici. Slíbí Mikeovi, že se půjde léčit a prosí ho, aby ji neopouštěl. Mike se snaží zvládnout svou práci, domácnost i výchovu dětí. Když se žena vrátí z léčení, chovají se sice k sobě s Mikem vlídně, ale nedokáží překonat podivný ostych. Alici navíc vadí Mikeova až příliš úzkostlivá péče. Při návštěvě rodinného poradce vyjde najevo, že jejich vztah je hluboce narušený. Situace v rodině se zhoršuje a tak se manželé na čas rozhodnou žít odděleně... (TV Nova)

marti

Názov vystihuje všetko a najmä ospravedlňuje nelogické správanie Garciu: na začiatku ho ešte chápem, problémy v správaní manželky berie ako milú odchýlku zo stereotypu, potom prijíma ospravedlnenia a začne konať až sa problém nedá obchádzať. Zatiaľ čo sa snaží pomôcť svojej žene a pokúša sa nájsť riešenie, za celý film som nepočul Meg Ryan, aby sa čo len trošku zaujímala o to, čo cíti jej manžel, ako by mohla pomôcť jemu a svojej rodine. Jeho opateru berie ako samozrejmosť, naopak neposkytuje nič, čo by prispievalo k harmónii manželstva. Na jeho mieste by som si našiel niekoho iného. So svojím výzorom by určite nemal problém ako pilot nájsť si peknú mladú letušku a začať nový život. To, že v záverečnej scéne hovorí Meg Ryan o tom ako ho miluje má prozaické dôvody: chýbajú jej peniaze, ktoré manžel prinášal domov, chýba jej prestíž, ktorú prinášal rodine svojím povolaním a s dvoma deťmi a povesťou alkoholičky by si asi nenašla podobnú partiu. ()

gizi

Dobré herecké výkony, a to i dětské (výborné), je to takový reálný smutný příběh ze života a ukazuje nejen problém alkoholismu, ale i lidských vztahů a povah, pro mě tedy i film k zamyšlení. Viděno podruhé 23.3.11 a dávám mezi 75-80%. ()

ghostwo

Jsem docela náročný divák a 5* nedávám moc často.Ale tomuto filmu je dáma ještě se pod to podepíšu. Prostě mi to sedlo. Meg Ryan příliš rád nemám, ale zde zahrála prefektně a do detailu, tak jak měla.Garcia také vynikající. Ještě bych vydvihnul vynikající český dabing, hlavně u Garcii. Velmi citlivá práce režiséra, který si s tématem, které se pohybuje na hranici červené knihovny a filmů od Rosamundy Pilcharové poradil na jedničku. Ač je to těmto filmům trochu podobné, tak přesto je to úplně jiné a o několik úrovní lepší. ()

aquarkko

U mě to fungovalo - ale je fakt, že takhle chápavej, hodnej a za každých okolností milující chlap, co dokáže překousnout pýchu a přijít se staženým ocasem, stejně jako holčičky, co všechno chápou, a manželka, co nebrečí a nekřičí, když ju opouští manžel, působí příliš nereálně, a jelikož to měl být film o realitě, víc než tři hvězdičky dát nemůžu. ()

Sejkorka

Trochu na riziko (64%), ale dalo se. Jednak Meg Ryan je v mých TOP 10, jednak má docela rád tyhle americké dojáke. Pravda, vždycky to končí stejně, záleží jen na prostředí, předchozí zápletce. Jsem alkoholik (alkoholka), ale už půl roku nepiju. To už třeba nejsem alkoholik, nebo se to se mnou potáhne až do smrti ?Dějově zajímavá je pasáž po návratu Alice z léčebny, kdy jí začne vadit Michelova starostlivost. Víc jak 3* však ne. ()