Reklama

Reklama

Incident v pohraničí

(festivalový název)
  • USA Border Incident (více)
Trailer

Obsahy(1)

Incident v pohraničí pokračuje v linii dokumentárně stylizovaných, procedurálních filmů noir, přičemž fascinuje sofistikovaností vizuálního řešení a šokuje mírou násilí. Tematicky se přibližuje k Mannovu snímku T-Men (1947): pojednává o hrdinské akci tajných agentů, tentokrát imigračních úředníků Mexika a Spojených států, kteří spojí síly v boji proti ilegální imigraci a infiltrují převaděčský gang rančera Owena Parksona, jenž vykořisťuje své zaměstnance z řad mexických dělníků. (Noir Film Festival)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Drsný noirový příběh z prostředí mexicko-americké hranice se věnuje tématice ilegálních přechodů a využívání těchto imigrantů jako levnou pracovní sílu. Mexický a americký polda mají za úkol odhalit a rozbít gang, který Mexičany načerno přes hranici převádí. Příběh mohl mít trochu větší spád, ale mělo to skvělou atmošku a konec byl dost napínavý. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Agenti v utajení a vydírání mexických ilegálů, to je vždycky atraktivní téma (a prostředí), ale za mě je to spíše zklamání - nějak jsem si nesednul s žádnou z postav, herecky slabší obsazení a vůbec nevzrušivý pojetí něčeho, co mohlo být nadmíru atraktivní... tak ten celý border noir vyšuměl. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Anthony Mann /T-men 1947,Railroaded 1947, Zatocina Reky 1952/ natocil vyborny film o boji proti drogovej kriminalite. Vacsinou som z noir filmov zvyknuty na detektivky, tuna ide o dost iny noir - konkretne o drogovu problematiku na US - mexickej hranice. Filmu kraluju vyborne dialogy, namakane tempo, pri ktorom nuda ani na chvilu nehrozila a napinavy koniec. Uz len kvoli koncu filmu sa oplati vydrzat. Herci boli mne neznami, ale hrali na urovni. Tymto prahlasujem Border Incident 1949 za dalsiu namakanu starinku. 77 % ()

Galerie (19)

Zajímavosti (1)

  • Incident v pohraničí je posledním noirovým snímkem, na němž Anthony Mann spolupracoval s kameramanem Johnem Altonem a scenáristou Johnem C. Higginsem a který natočil jako svůj první v produkci studia z tzv. Velké pětky (MGM). (Zdroj: Noir Film Festival)

Reklama

Reklama