Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Drew Dixon se na svém útěku před odvodem do armády setkává s bandou tuláků vedených dezertérem Jakem Rumseyem. Banda míří na Západ a Jake přesvědčí Drewa, aby se k nim připojil. Členové jeho bandy sice přijmou Drewa více než chladně, ale on si rychle dokáže získat jejich uznání důvtipem a schopností postarat se sám o sebe. Mezi Drewem a Jakem se vyvine neobvyklé přátelství. Jejich cestu však poznamená setkání s banditou Big Joem a poté i Jakeova zrada. (dopita)

(více)

Recenze (24)

RHK 

všechny recenze uživatele

Zvláštní, odlišný, kritiky vysoce hodnocený western, typický pro 70.léta, plný drsných hořce komických situací tak trochu ve stylu bratří Coenů. Dva mladíci na útěku před narukováním do občanské války v USA, jeden slušný, bohabojný a druhý odvážný lump, se snaží s partou protlouci přes prérii na Západ. Ale nějak se jim nedaří :-) Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=INbUgwifmBw ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Spočátku Mizerná banda připomíná klasický dobrodružný mládežnícký film. Ačkoliv se příběh později přesune do mnohem drsnějších kolejí, zvolený styl zůstává prakticky pořád stejný. Pokud příběh pojednává o neúprosné bídě chudých a hladových dětí, očekával bych z prožitku silnější emoce ve jménu tísně, smutku, soucitu. Pokud ty dospívající děti se začnou z takové nouze dopouštět různých zločinů a neváhají dokonce hromadně zabít, očekával bych ještě vyhrocenější protichodné pocity. Nic takového se pro mě nekonalo a celé to prošlo mimo mě bez většího zásahu. On je to v podstatě takový neškodný, lehce poetický western s občas drsnější scénou, netypický v první řadě věkem hlavních postav, na který se dá v pohodě kouknout, ale silnější výraznější zážitek ve mě nezanechal. Coby filmařsky čistá záležitost to přijde občas i s pěkným záběrem kamery nebo hudebním doprovodem se sólem na klavír, ale nějak jsem si tady nenašel žádné silnější scény, postavu či jiný aspekt, který by mi napomohl k vyššímu hodnocení. [65%] ()

Reklama

kitano 

všechny recenze uživatele

Iked hlavne postavy tohto westernu su teenageri, necakajte nejaku odlahcenu rodinnu zabavu. Divoky zapad je tu vykresleny tak, ako ho vacsina divakov pozna. Drsny, spinavy, bez miesta pre usmrkancov a padavky. Ak mate drzost siahnut na nieco co vam nepatri, alebo sa proste ocitnete v zlej spolocnosti, je jedno ci mate 40, alebo 9, pravdepodobne skoncite s gulkou v hlave, alebo opratkou na krku. Klavirny sprievod pocas celeho filmu zdoraznuje mladost a velky elan hlavnych hrdinov, a to v ostrom kontraste s drsnou skutocnostou vytvara neopakovatelnu atmosferu. FIlm obsahuje aj mnoho pamatnych momentov, ktore fandom westernov urcite spravia velku radost. Na druhu stranu si myslim, ze koli onomu nametu "nezletily na divokom zapade" by film mohol zaujmut aj mnohych, ktory westerny nepozeraju. Ak budete mat moznost si film pozriet , urcite tak urobte. (9/10) ()

OG_Swifty 

všechny recenze uživatele

Znám několik zajímavých a dobrých acid westernů, ale tenhle kritiky vychválený zástupce zmíněného podžánru rozhodně na mém seznamu bude chybět. Příběh dětí a jejich neslavné konce mi přišly z toho všeho asi nejlepší, protože jinak na filmu nemám vůbec co vyzdvihnout - herectví ve filmu nehledejte, hudební doprovod je jenom nějaký náhodný mlácení do kláves klavíru, kulisy jsou dost laciný a celkově je drtivá většina filmu v poli, takže ani žádný pohonění nad nějakým pěkným skaliskem. David Huddleston i Jeff Bridges jsou v tomhle filmu taky zklamání, ani ty machry s pistolí jim nešly. Prostě bída. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Bad Company je čosi ako dobrodružstvá Toma Sawyera, Huckleberry Finna a pár ich neokrôchaných kamarátov, prenesené do prostredia divokého západu. V zásade príliš neobľubujem príbehy, v ktorých sú hlavnými postavami zmätkujúci adolescenti, vo westernovom žánri sa však aj takýto motív dá pretaviť do pútavej podoby, čoho dôkazom sú snímky ako Spikesova banda či Mladé pušky (aj keď členovia Kidovho gangu neboli úplní smrkáči). Mizerná banda však kvalít spomínaných dvoch kúskov nedosahuje ani náhodou a až na jednu, miestami až vtipnú prestrelku zelenáčov so starými desperátmi v podstate nemá westernovému divákovi čo zaujímavé ponúknuť... (slabšie ***) ()

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • Říká se, že zpěvák Paul Rodgers byl tak zamilovaný do filmu Bad Company, že si pro svoji superskupinu vybral právě název podle tohoto filmu. (Mates01)

Související novinky

Jeff Bridges tasí kolty

Jeff Bridges tasí kolty

12.09.2009

A nebude to poprvé v jeho kariéře. Ještě jako mladík si zahrál ve westernu Bad Company či v proklínaném velkofilmu Nebeská brána, v 90. letech ztvárnil titulní roli v „prequelu k Deadwoodu“ Divoký…

Reklama

Reklama