poster

Mizerná banda

 • anglický

  Bad Company

Western

USA, 1972, 93 min

 • Hapretor
  ***

  Mám za to, že Jeff Mosty je dobrý herec a byl tedy hlavním lákadlem ke shlédnutí tohoto počinu. Rovnou si troufám říct, že toto byl snad nejnudnější western, který jsem viděl. Ale dát mu jen dvě hvězdy by bylo nefér vůči jiným nudným počinům či hovadinám. Takže tři jen za Jeffa. A trochu té akce při krádeži koláče. Jinak nic, co by mě výrazněji zabavilo.(25.4.2011)

 • OG_Swifty
  *

  Znám několik zajímavých a dobrých acid westernů, ale tenhle kritiky vychválený zástupce zmíněného podžánru rozhodně na mém seznamu bude chybět. Příběh dětí a jejich neslavné konce mi přišly z toho všeho asi nejlepší, protože jinak na filmu nemám vůbec co vyzdvihnout - herectví ve filmu nehledejte, hudební doprovod je jenom nějaký náhodný mlácení do kláves klavíru, kulisy jsou dost laciný a celkově je drtivá většina filmu v poli, takže ani žádný pohonění nad nějakým pěkným skaliskem. David Huddleston i Jeff Bridges jsou v tomhle filmu taky zklamání, ani ty machry s pistolí jim nešly. Prostě bída.(7.10.2016)

 • p.a.douch
  ***

  Takhle to asi na divokém západě vypadalo. Film asi nic nezkresluje, bohužel mě nechytnul. Postavy jsem si oblíbil jen kvůli hercům. Jejich osud mě už tak moc nezajímal. Asi je to moje chyba. Tenhle film by měl zkouknout každý fanda westernů a udělat si na něj obrázek sám. Každopádně pánové Bridges a Savage uměli hrát už v začátcích kariéry(27.5.2015)

 • Karamanlis
  ***

  Bad Company je čosi ako dobrodružstvá Toma Sawyera, Huckleberry Finna a pár ich neokrôchaných kamarátov, prenesené do prostredia divokého západu. V zásade príliš neobľubujem príbehy, v ktorých sú hlavnými postavami zmätkujúci adolescenti, vo westernovom žánri sa však aj takýto motív dá pretaviť do pútavej podoby, čoho dôkazom sú snímky ako Spikesova banda či Mladé pušky (aj keď členovia Kidovho gangu neboli úplní smrkáči). Mizerná banda však kvalít spomínaných dvoch kúskov nedosahuje ani náhodou a až na jednu, miestami až vtipnú prestrelku zelenáčov so starými desperátmi v podstate nemá westernovému divákovi čo zaujímavé ponúknuť... (slabšie ***)(11.3.2011)

 • subic
  **

  Co je na tom k vidění? Asi jen 23letý Jeff Bridges a jako šerif Bobby starý Jim "Jock Ewing" Davis, jinak na tomto trochu jiném westernu vlastně nic není, ono se tam taky nic neděje snad krom jedné lesní přestřelky. Rok 1863, 6 cápků se rozhodne nenarukovat do armády a zdrhnout na západ. Za nějakou chvíli se rozdělí a zbudou jen 2. Jestli má doprovodná hudba na rozladěné piáno navodit dobovou atmosféru, tak to potěš.(20.7.2015)

 • - Říká se, že zpěvák Paul Rodgers byl tak zamilovaný do filmu Bad Company, že si pro svoji superskupinu vybral právě název podle tohoto filmu. (Mates01)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace