Mizerná banda

Bad Company

Western

USA, 1972, 93 min

Takhle to asi na divokém západě vypadalo. Film asi nic nezkresluje, bohužel mě nechytnul. Postavy jsem si oblíbil jen kvůli hercům. Jejich osud mě už tak moc nezajímal. Asi je to moje chyba. Tenhle film by měl zkouknout každý fanda westernů a udělat si na něj obrázek sám. Každopádně pánové Bridges a Savage uměli hrát už v začátcích kariéry(27.5.2015)

Mám za to, že Jeff Mosty je dobrý herec a byl tedy hlavním lákadlem ke shlédnutí tohoto počinu. Rovnou si troufám říct, že toto byl snad nejnudnější western, který jsem viděl. Ale dát mu jen dvě hvězdy by bylo nefér vůči jiným nudným počinům či hovadinám. Takže tři jen za Jeffa. A trochu té akce při krádeži koláče. Jinak nic, co by mě výrazněji zabavilo.(25.4.2011)

• subic

Co je na tom k vidění? Asi jen 23letý Jeff Bridges a jako šerif Bobby starý Jim "Jock Ewing" Davis, jinak na tomto trochu jiném westernu vlastně nic není, ono se tam taky nic neděje snad krom jedné lesní přestřelky. Rok 1863, 6 cápků se rozhodne nenarukovat do armády a zdrhnout na západ. Za nějakou chvíli se rozdělí a zbudou jen 2. Jestli má doprovodná hudba na rozladěné piáno navodit dobovou atmosféru, tak to potěš.(20.7.2015)

Iked hlavne postavy tohto westernu su teenageri, necakajte nejaku odlahcenu rodinnu zabavu. Divoky zapad je tu vykresleny tak, ako ho vacsina divakov pozna. Drsny, spinavy, bez miesta pre usmrkancov a padavky. Ak mate drzost siahnut na nieco co vam nepatri, alebo sa proste ocitnete v zlej spolocnosti, je jedno ci mate 40, alebo 9, pravdepodobne skoncite s gulkou v hlave, alebo opratkou na krku. Klavirny sprievod pocas celeho filmu zdoraznuje mladost a velky elan hlavnych hrdinov, a to v ostrom kontraste s drsnou skutocnostou vytvara neopakovatelnu atmosferu. FIlm obsahuje aj mnoho pamatnych momentov, ktore fandom westernov urcite spravia velku radost. Na druhu stranu si myslim, ze koli onomu nametu "nezletily na divokom zapade" by film mohol zaujmut aj mnohych, ktory westerny nepozeraju. Ak budete mat moznost si film pozriet , urcite tak urobte. (9/10)(4.12.2007)

• OG_Swifty

Znám několik zajímavých a dobrých acid westernů, ale tenhle kritiky vychválený zástupce zmíněného podžánru rozhodně na mém seznamu bude chybět. Příběh dětí a jejich neslavné konce mi přišly z toho všeho asi nejlepší, protože jinak na filmu nemám vůbec co vyzdvihnout - herectví ve filmu nehledejte, hudební doprovod je jenom nějaký náhodný mlácení do kláves klavíru, kulisy jsou dost laciný a celkově je drtivá většina filmu v poli, takže ani žádný pohonění nad nějakým pěkným skaliskem. David Huddleston i Jeff Bridges jsou v tomhle filmu taky zklamání, ani ty machry s pistolí jim nešly. Prostě bída.(7.10.2016)

• - Říká se, že zpěvák Paul Rodgers byl tak zamilovaný do filmu Bad Company, že si pro svoji superskupinu vybral právě název podle tohoto filmu. (Mates01)