Drew Dixon se na svém útěku před odvodem do armády setkává s bandou tuláků vedených dezertérem Jakem Rumseyem. Banda míří na Západ a Jake přesvědčí Drewa, aby se k nim připojil. Členové jeho bandy sice přijmou Drewa více než chladně, ale on si rychle dokáže získat jejich uznání důvtipem a schopností postarat se sám o sebe. Mezi Drewem a Jakem se vyvine neobvyklé přátelství. Jejich cestu však poznamená setkání s banditou Big Joem a poté i Jakeova zrada. (dopita)

Rodin

Jeden z mála pohledů na Divoký západ, který nám neukazuje, jak to zaručeně nevypadalo. Absolutně mě to srhlo. ()

subic

Co je na tom k vidění? Asi jen 23letý Jeff Bridges a jako šerif Bobby starý Jim "Jock Ewing" Davis, jinak na tomto trochu jiném westernu vlastně nic není, ono se tam taky nic neděje snad krom jedné lesní přestřelky. Rok 1863, 6 cápků se rozhodne nenarukovat do armády a zdrhnout na západ. Za nějakou chvíli se rozdělí a zbudou jen 2. Jestli má doprovodná hudba na rozladěné piáno navodit dobovou atmosféru, tak to potěš. ()

ShotgunED

Jedna asi z nejreálnějších westernových přestřelek na filmovém plátně dle mého soudu. Přesun od chlapeckých iluzí k realitě té doby je zajímavý, ale ne natolik abych měl chuť to vidět znovu. ()

p.a.douch

Takhle to asi na divokém západě vypadalo. Film asi nic nezkresluje, bohužel mě nechytnul. Postavy jsem si oblíbil jen kvůli hercům. Jejich osud mě už tak moc nezajímal. Asi je to moje chyba. Tenhle film by měl zkouknout každý fanda westernů a udělat si na něj obrázek sám. Každopádně pánové Bridges a Savage uměli hrát už v začátcích kariéry ()

Havranice

jj souhlasím s T2 - špatnej film. žádný hřejivý pocit z něj...ani vytržení... nesmyslné situace a otevřený konec. ()

Jeff Bridges tasí kolty

Jeff Bridges tasí kolty

12.09.2009

A nebude to poprvé v jeho kariéře. Ještě jako mladík si zahrál ve westernu Bad Company či v proklínaném velkofilmu Nebeská brána, v 90. letech ztvárnil titulní roli v „prequelu k Deadwoodu“ Divoký… (více)