Klasický skvělý western tématicky připomínající slavný snímek V pravé poledne, tentokrát s excelentním Henry Fondou v hlavní roli. Na jeho mladém příteli Perkinsovi bylo sice vidět, že je nejen šerifský, ale i herecký začátečník, ale nějak mi to nevadilo. Zajímavý příběh, komorní atmosféra, příjemná hudba, humorné hlášky, málo násilí. Moc se mi to líbilo, zvláště proto, že se nám na ranči včera narodilo nové hříbátko poníka.(26.3.2018)

Šerifská hvězda je pro mě neobyčejná zejména sympatickou postavou lovce odměn (Hickman). Po dlouhé době osobnost s minulostí, která to má ale v hlavě srovnané. V jednání úsporný, realisticky smýšlející a cynický, ale čestný. Takový předobraz Raylana Givense z Justified. Oba ví, že padouchy je lepší přivážet mrtvé :-)(26.2.2012)

Nejako nechápem, prečo sú všetci tak bytostne posadnutí filmom "Tenkrát na západe". Henry Fonda hral vo veľa iných a podľa mňa lepších kovbojkách. Za všetky by som spomenul Šerifská Hvězda, ktorá je pre mňa najlepším westernom aký som kedy videl. Výborná kamera, ako vždy skvelý Henry Fonda, sympatický Anthony Perkins, správne nesympatický záporák Bogardus, zbytočne nenaťahovaný dej a prestrelky ktoré nenudia. Jediná škoda, že v nefarebnom snímku nevyniknú Henryho modré oči...(16.9.2008)

Vysoká škola šerifská, to je presne to, čo predvádza mladému šerifovi Henry Fonda. Vo výbornom westerne starej školy, kde je všetko na svojom mieste, scenár, réžia, herci a tiež presne jeden a pol hodinové trvanie. Pri vjazde koča s doktorom do mesta som mal zimomriavky, aj keď už bolo jasné, čo musí nasledovať. –––– Radši si tu hvězdu sundejte, abyste zůstal živej.(31.3.2018)

Za pár dní, je to už tretí snímok, od vynikajúceho amerického režiséra Anthonyho Manna, ktorý som videl, pričom sa často špecializoval na westerny, a tak dvorného kolegu pred kamerou, Stewarta, vystriedajú Fonda s Perkinsom, a ani oni neostávajú nikomu nič dlžní, pretože už samotný scenár, zaváňa veľkou zvedavosťou, zo samotného pohľadu diváka, na ktorého čaká niekoľko prekvapení... Napríklad, hneď ako vidím LOVCA ODMIEN, s tvárou Henryho Fondu, konkrétne charakter Morgan Hickman, čo doniesol so sebou, už mŕtveho vagabunda, aby si následne vyzdvihol tučnú odmenu. Pokiaľ dôjde ku transakcii, musí si ešte nejakú chvíľu počkať, a zatiaľ spoznáva obyvateľov malého mestečka, v ktorom majú momentálne - ustráchaného strážcu zákona, šerifa Owensa. Aj keď spočiatku nechce, bude zaúčať tohto bojazlivého šerifa, pretože dôvod spočíva aj v tom, že mu jeden indiánsky chlapec pomôže nájsť nocľah, a to presne u nich doma, u svojej bielej mamy. A klasicky sa do Nony zahľadí... Fakt si nepamätám, kedy naposledy som videl, ako lovec odmien učí potencionálneho kandidáta, ako byť poriadnym šerifom, a tieto posledné dve slová si dajte do úvodzoviek, lebo sa používajú odlišné metódy, ako sa k tomu dopracovať, a nakoniec, sa aj tak dotyčný k tomu odhodlá sám. - Istý, extrémne namyslený, sebavedomý a arogantný BOGARDUS, si čoskoro koleduje o poriadny výprask, alebo malému Kipovi, Morg daruje koňa, či tu mám aj doktora McCorda, ktorému sa blížia okrúhle narodeniny. Týmto chcem len povedať, že tu mám k dispozícii minimálne kvarteto všestranných postáv, ktoré ma zamestnávali, aby som sa nemal časť nudiť, či zívať, tak to ozaj nehrozí... Spoznal som odborníka na žáner, ktorý mu vtisol fenomenálny rukopis, a tak mi nezostáva nič iné, ako si pozrieť ďalšie kultové westerny, ktoré by mal ešte mať... ? Veľmi dobrý film !(8.8.2017)