Davidovi je šestnáct, má krásnou přítelkyni, rodiče ho podporují ve všem, do čeho se pustí, a vytvářejí mu patřičné finanční zázemí. Právě se přestěhoval, má nastoupit do nového hokejového týmu Vlků a zabojovat o místo brankářské jedničky. Jenže nováček v pevně semknutém kolektivu, to bohužel nevěstí nic dobrého. Co dělat, když tě spoluhráči nevezmou mezi sebe, a opustí tě holka? Spirála šikany, odvety a vzájemných bojů se roztáčí. Pro většinu hráčů je to zpočátku asi jenom zábava, ale kapitán Jerry tlak neustále stupňuje. Někteří s tím možná nesouhlasí, ale nikdo nic neudělá. A šikana se z kabiny následně přesune i na internet. Podaří se Davidovi vybojovat své místo v týmu, ve škole, v životě, a Vlky porazit? (Bontonfilm)

hony23

Celkem povedený příběh z prostředí dorosteneckého hokejového týmu. David nastupuje jako brankář do nového týmu a cestu mu umetá ambiciózní tatínek. V kabině ale narazí na bandu pičusů a stává se obětí šikany. ()

fafejt001

Šikana  je  HNUUUS  ,      atˇ  se  děje  kdekoliv . Mnozí  spoluhráči  byli  lehce  omezeni  ve  svém  životním  projevu  jak  v  šatně  ,  tak  na  ledě  i  mimo  něj . Děrgel  se  tam  nějak  nehodil  ,  ale  Vyorálek  tam  sedl . Během  děje  se  ukazuje ,  že  každá  mince  má  rozhodně  dvě  strany  . A  ta  holka  ,  co  vyměnila  brankáře  za  brankáře  ,  byla  zřejmě  prototyp  dnešních ,   některých  holek . No  proč  ne  ?  Každý  máme  něco  . Jinak  mám  ovšem  pocit ,  že  tento  film  nějak  zapadl  a  nerozbouřil  zřejmě   to ,  co  bylo  jeho  smyslem . Tedy  hlubší  diskuzi  o  šikaně  jako  takové . A  to  je  určitě  škoda . Veliká . ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. Film o sportu, šikaně a životě s cukrovkou. ()

rigby

Hokej nemusím, a tak jsem od tohoto filmu vůbec nic nečekal. Vlastně jsem se mu dokonce nějaký čas i vyhýbal. Ovšem o to víc mě překvapil. Vynikající teenagerský sportovní film. Tak, jak to má být. ()

Kozlowski8

Sotva průměrný snímek o šikaně, ponižování a naschválech, kterými si prochází šestnáctiletý kluk - nováček ve sportovním kolektivu. Scénáristicky a dramaturgicky nepříliš dobře odvedená práce, ale zase úplná hloupost to není. 55 %. ()

PoprockCZ

Neurazí, nenadchne. Líbí se mi, že vstupuje do neobvyklého prostředí, které se v českém filmu příliš neobjevuje. Ovšem dialogy působy neohrabaně, často mě z děje svou formulací vyrušily. Také herecky to táhnou pouze hlavní protagonisté, zbytek hokejové bandy je slabší, i když chápu, že v tomto věku je snazší pracovat s neherci. ()

Dechman

Zaujímavé a netradične kritické, ak by trošku viac pokračoval scenár z postavami trénerov, bolo by to aj na štyri. Inak nemám výhrady... ()

filipm

Průměrný film. Scénář není nic moc, takže z toho nemohlo vyjít nějaké větší dílo. Film je pěkně nasnímaný, hlavní herci dobře hrají, ale vedlejší role pokulhávají a vyznění filmu je dost slabé. Čekal jsem nějakou větší katarzi. Škoda - bylo zaděláno na lepší výsledek. ()

Ondak

Film smečka je film o šikaně a odhodlání. Bohužel je vše v hrozně nudném podání a vlastně je film natahovaný a děje se v něm pořád to samé. Ani příběh mi uvěřitelný nepřišel, protože takhle to podle mě prostě nefunguje a hlavně je přímočaře nalajnovaný a je zde jediné překvapení, no i když ani moc ne. Zachraňuje to pouze sportovní prostředí a tyto filmy mě baví. Pokud by to bylo třeba v hudební škole, tak neváhám dát 1-2 hvězdy. Nemyslím, že na film budu ještě někdy koukat. ()

Johny Mist

Dal jsem 4 hvězdy zkrátka pro to, že na český poměry to byl výborně natočený film. Postavy uvěřitelný a dokonce i takový prkenný neherec jako je pan Hosták zde zahrál slušně... ()

motyka52

Šablonovitý příběh, který rozehrává několik potenciálně zajímavých témat, ale žel bohu jen tak klouže po jejich povrchu. A to ještě dost vratce. Nezachraňují to ani herci - dospělí hrají na půl plynu a jen čtou odbyté repliky, mladí nemají talent a "celebrity" jsou úplně prkenné. Zápasy jsou natočené hrozně, zcela neakčně a přesto nepřehledně. Televizní look je jen třešničkou na zkaženém dortu. Hvězda za jednu povedenou vygradovanou scénu v šatně, druhou za to, že mám prostě rád filmy ze sportovního prostředí. ()

Trescha

Jakože dobryyy... Taková sportovní teenagerská klasička. Talentovaný, ovšem též protekční mladíček s ideály a inzulínovou pumpou nastoupí do nového hokejového klubu a spoluhráči mu dávají mazárnu.... Hvězdu navrch přihazuju za hokejového experta ČT. Martin Hosták rulezzz!!!! ()

lvi_psouk

Zas tak blbý film, jak zde někteří uvádí, to není. Sice se nejedná o velkolepou záležitost, na druhou stranu je to uděláno solidně, bez příkras. ()

Rhaegar

S českou formou jsem dlouhodobě nespokojen. Vzhledem k tomuhle, že tohle není žádné veledílo a ani nepřináší nic nového je to poctivý film o dospívání. Když to srovnám s "romantickými" "komediemi", kterých vzniká každý rok několik je to o několik tříd výše. Jsem rád, že mladí tvůrci jsou schopní vyprodukovat film u kterého se jako divák nemusím stydět za českou tvorbu. Snad bude tento trend pokračovat. ()

DDCC odpad!

...aneb jak opravdu neřešit šikanu. Snímek je krásnou ukázkou toho, že jako Češi nejsme stále schopni ve 21. století mluvit o pocitech, i když je to již zcela legální. Že psychická šikana je zcela omluvitelná, na rozdíl od fyzické. Že sport není o sportování. A že jako filmaři teen dramatů jsme úplně mimo. Chybí zde jakýkoliv pohled do nitra hlavní postavy. Když teda nemluví, tak mohli lépe zapracovat na jeho soukromí. Je to více povrchní, než Agáta Hanychová v Like House 2... a stejně tak hloupé. Zcela v recenzi pomíjím nějaké obsazení, herecké výkony, režii nebo střih. Ono když točíte lejno, kytku z toho stejně nikdy neuděláte. 1/10 za téma. ()

lineker

Film, který kdyby byl natočený před dvaceti lety, tak snad někomu může vyrazit dech. Tohle bylo pouze stokrát přežvýkané sousto o společenském svinském jevu nazvaném šikana. Nešokovalo, nenadchlo. Ono už udělat z muskulatury typu Jana Bendiga sportovní tělo zavání trochu trapasem. ()

Enon

Začátek byl fakt good, objevovali se nám tady věci jako například show dont tell, což je u českého filmu celkem nezvyk. Dobře se nám představily všechny postavy, a díky tomu sme si o každé z nich udělali určitý obrázek, a znali jejich vlastnosti. Ale pak se tak nějak sesypalo jako domeček z karet. Postavy se začaly chovat celkem nelogicky a divně. Dále nám ten film chce něco předat ale moc se mu to nedaří, jenom skrz to, že všechny věci ukazuje moc na sílu. Že hele tenhle týpek mu teď vzal mobil a ukazuje ho všem, nebo Jooo bouchneme mu hlavou o umyvadlo, nebo LESS GOO BOYYZ. Zbytečný přehrávání a absolutní chyba scénáře, je vidět, že tvůrci se šikanou nemají nic společného protože takle to fakt neprobíhá. Prostě nevim. Podle mě ani ten film sám neví čím přesně chce být a co nám chce ukázat. Konec je pěkná slabota a doslova ho odhadnete během prvních 2 minut. A samozřejmě to potřebujeme zakončit co největším happy endem. Ne. Takhle jednoduchý to fakt není. No nic. Prostě další ne moc povedený český film. 45% ()

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

15.09.2020

Zlín Film Festival představuje soutěžní filmy

Zlín Film Festival představuje soutěžní filmy

25.08.2020

I když se konání jubilejního 60. ročníku Zlín Film Festivalu přesunulo z důvodu situace způsobené koronavirem až na září, jeho dramaturgové mají už dlouho jasno o podobě mezinárodních soutěží, které… (více)