Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bill Rago má vynikající vzdělání a ve své profesi reklamního textaře sbírá jeden úspěch za druhým. Jenže stačilo jedno menší zaškobrtnutí a Bill je propuštěn ze zaměstnání. Po ponižujících a nekonečných návštěvách na pracovním úřadě dostane konečně zaměstnání jako učitel anglické literatury na kurzu pro vojáky v kasárnách. Ze začátku si neví rady se skupinkou vojensky myslících i chovajících se mladíků, ale časem se mu podaří je přesvědčit, že vzdělání má smysl. Zaujme je Shakespearovým Hamletem a při následujícím sbližování projde sám značnou proměnou. Od nich se naučí smyslu pro disciplínu, který mu chybí, cvičí občas s nimi a získá si jejich respekt. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

nash. 

všechny recenze uživatele

Poslat zoufalého intelektuála, který vypadá jako Danny DeVitto, učit do kasáren bandu mariňáků, bylo fakt za trest. Dívat se na to ve filmu bylo naopak nečekaně zábavné. Celé to samozřejmě stojí a padá s DeVittem, ale ten naštěstí nezklamal, postaral se o řadu skvělých scén a celkem vzato dokázal bez ztráty desítky proplout i všemi nastraženými klišé. ()

dopita 

všechny recenze uživatele

Příběh mě připadal hrozně hloupej. Banda zelenejch vylízanců a Shakespeare?? To nežeru. Naštestí Penny Marshallová natočila film velmi svižně a i když by vůbec neškodilo, kdyby byl film tak o dvacet minut kratší (především všechny ty hloupý klišé), nijak zvlášť nenudí a pěkně odsejpá. Danny DeVito je opět výbornej. ()

Reklama

freddy 

všechny recenze uživatele

Nemohu jinak než tenhle film pochválit a doporučit. Jedná se opravdu o úžasnou komedii z výcvikového tábora americké armády, která mi zřejmě sedla do mého momentálního rozpoložení. Anebo je možné, že mi prostě filmy z vojenských výcvikových táborů imponují. Zatím jsem z tohohle druhu filmů viděl dva, a to sice na tři Oscary nominované drama Příběh vojáka a potom brilantní komedii Biloxi blues. Tohle je tedy třetí film tohoto druhu a já musím opět konstatovat, že jsem maximálně spokojený a tuhle komedii jsem si velmi užil. Danny DeVito v roli učitele angličtiny, který navíc nikdy nebyl ani na vojně, a nyní má učit budoucí americké vojáky, je prostě okouzlující, a celý tenhle film stojí a padá právě s jeho hereckým výkonem, který je naprosto dokonalý. Mohu upřímně říci, že tato komedie mě ani jednou nenudila a užil jsem si každou minutu, každý okamžik. Zkrátka a dobře takhle má vypadat zajímavá a originální komedie, u které zapomenete na všechno ostatní a jen se bavíte. Už teď se těším na případné další filmy z vojenských výcvikových táborů, které v budoucnu budu mít možnost vidět. Ale tato komedie si ode mne vysloužila svou absolutní dokonalostí maximální hodnocení. Je to tedy za pět hvězd. ()

dragosta 

všechny recenze uživatele

Nechápu, proč to ještě neběželo v normální televizi!? Tenhle film jsem objevila náhodou a náramně mě pobavil. Dobře, některé scény jsou hodně předvídatelné (viz. výcviková zeď ,atd.), ale množství výborných gagů to vynahradí. Ačkoli Dannyho DeVita moc nemusím, role učitele vojáků ve výcviku mu sedla. Brala bych i větší prostor pro mladého Marka Wahlberga. Ale musím říct, že jako celek to působí moc dobře a průměrného diváka to rozhodně neurazí…Prostě skvělý film na sobotní odpoledne. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Billa Rago (Danny De Vitto) v poslední době osud moc nešetřil. Když přišel i o svojí práci v reklamní agentuře a musel tak rozšířit řady nezaměstnaných, je tak zoufalý, že by vzal jakoukoliv práci, kterou mu nabídnou. Jediná taková je v armádě, kde se uvolnilo místo učitele - přece jen, fyzický výcvik není všechno. A tak se Bill (bez jakéhokoliv učitelského vzdělání) vydává do výcvikového střediska, kde dostává na starost několik vojáků, které se snaží naučit alespoň něco užitečného... Hned na začátek nutno říct, že film kromě roztomilého Dannyho De Vitto, mladičkého Marka Wahlberga a zajímavé hudby Hanse Zimmera nic moc nepřináší. O výuku "neučitelných" elementů se daleko lépe postarala Michelle Pfeifferová v Nebezpečných myšlenkách a jako pohled do zákulisí výcvikových metod americké armády to také není to pravé. Na druhou stranu se člověk ani moc nenudí, a když si odmyslí až přespříliš patetický konec s vyznamenáním otce jednoho ze studentů tak to nakonec není tak zlý... ()

Galerie (15)

Zajímavosti (4)

  • Film dokázal vydělat asi jen polovinu částky, která byla do produkce vložena. Samotný film nákladný nebyl, problém byl především ve vysokých finančních nárocích protagonistů. (Courtemanche)
  • Film byl původně označen jako komedie, avšak po finančních ztrátách byl stažen a znovu uveden jako drama. (Courtemanche)
  • Fiktivní základna McClane se natáčela na vojenské základně Fort Jackson. (Ampi)

Reklama

Reklama